Savireklama

Šimtmečio kūdikiams – trispalvės kojinaitės Pirmo puslapio

  • %PM, %08 %804 %2018 %18:%Bal

Laima STONKUVIENĖ

„Tokio grožio seniai nesu mačiusi, net jaudulys ima“, – juokėsi rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, sveikindama trečiadienį į Savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvų skyrių sukviestus tėvelius su šiais metais gimusiais mažyliais. Šimtmečio vaikams įteiktos trispalvės kojinaitės ir kuponas fotosesijai.
Prisipažinusi, kad neįmanoma žodžiais apsakyti jausmo matant tiek gražių „leliukų“ ir tiek laimingų jų mamų bei tėvų, D. Skruibienė akcentavo, jog vaikas yra didžiausia ir vertingiausia šeimos investicija, o sulauktas ypatingais Lietuvai metais jis dar yra ir tarsi pažymėtas – tai šimtmečio vaikas. „Pernai rajono Civilinės metrikacijos skyriuje iš viso buvo įregistruoti 466 mažieji rajono gyventojai arba 11 daugiau negu 2016-aisiais. Labai džiaugiuosi, kad dauguma jų – 296 – gimė Kretingos ligoninėje, kuri yra pripažinta naujagimiams palankia šalies ligonine. Šiemet čia jau gimė 86 vaikai, Metrikacijos skyriuje įregistruoti 66. Džiaugiuosi, kad atkurtos Lietuvos 100-mečio metais gimę mažyliai atėjo į jų labai laukusias šeimas, auga apsupti meile ir dėmesiu, saugioje aplinkoje“, – kalbėjo D. Skruibienė.
Anot jos, labai simboliška, kad šimtmečio vaikams skirta ceremonija vyksta salėje, kur susituokė ir amžiną meilę prisiekė jų tėveliai. Prieš pradedant oficialią ceremoniją vicemerė pateikė ir dar keletas faktų: šimtmečio vaikams duoti populiariausi vardai – Lėja, Tėja, Emilė, Ąžuolas, Emilis ir Augustas, retesni – Selija, Izidė, Perla, Luna, Lionginas, Ervinas, Deivanas. „Būtų nuostabu, kad kuo daugiau vaikų būtų pavadinti tradiciniais vardais, kokius turėjo mūsų tėvai ir senoliai. Labai tikiuosi, kad taip ir bus, o šiandien visiems norime padovanoti trispalves kojinaites. Jas, atsiliepdamos į Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Sveikas, mažyli – Lietuvai 100!“ numezgė dauguma rajono kaimo bendruomenių, Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai. Tegul kojinaitės vaikams bus simboliu, primenančiu, kokiais išskirtiniais metais jie gimė“, – sakė D. Skruibienė.
Šimtmečio vaikų kojytes šildys ne tik su meile megztos kojinaitės – šeimoms įteikta ir Savivaldybės dovana: kuponas fotosesijai, kurią jie galės pasirinkti studijoje ar savo namuose. Tokią iniciatyvą pasiūlė kretingiškė Lina Lubytė-Drakšienė. Nuotraukos, jeigu tėvai sutiks, bus viešinamos – planuojama išleisti leidinį „100-mečio kūdikiai“.
„Nuo akcijos pradžios sausį, kai žmonės pakviesti megzti Lietuvos vėliavos spalvų kojinaites 2018 metais gimusiems ir gimsiantiems vaikams, rajone numegzta daugiau negu 300 kojinaičių. Jos ir toliau mezgamos, nes rajone per metus iš viso įregistruojama per pusę tūkstančio kūdikių. Trispalves kojinaites ir kuponą fotosesijai gaus visi šiais šimtmečio metais gimę rajono gyventojų vaikai“, – pasibaigus iškilmėms „Švyturiui“ sakė vicemerė.
Mažylius ir jų tėvelius taip pat pasveikino Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Nijolė Katkuvienė.
Kalbinti tėveliai neslėpė esantys maloniai nustebinti tokio Savivaldybės ir rajono žmonių dėmesio, tačiau pripažino, jog šventinę nuotaiką truputį gadino iškilmėms parinkta vieta. „Daugiau nei 50-čiai vaikų ir jų šeimų santuokų registravimo salė per maža – buvo labai karšta, trūko oro. Mažieji sušilo, suprakaitavo. Šalia esančio Kultūros centro šokių salė, manome, būtų buvusi kaip tik. Tačiau pats sumanymas labai mielas, jaudinantis, net vaikai suprato jo svarbą – kaip pastebėjote, visi buvo rimti, mažai kuris verkė“, – juokavo pašnekovai.

Skaityti 396 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje