Savireklama

KET žino ir jų laikosi Pirmo puslapio

  • %AM, %13 %418 %2018 %09:%Bal

Laima STONKUVIENĖ

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima Saugaus eismo diena. Tądien kiekvienam visuomenės nariui, kiekvienam eismo dalyviui suteikiama galimybė dar kartą susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes – gyvybę, sveikatą, atsakomybę už savo elgesį, prisiminti, jog gatvėje ir kelyje elgiantis saugiai ir kultūringai, galvojant ne vien apie save, bet ir kitą eismo dalyvį, galima išvengti skaudžių nelaimių. Kretingiškius paminėti Saugaus eismo dieną pakvietė Kretingos policijos pareigūnai.

Komisariato Veiklos skyriaus tyrėjai Aušra Baločkienė, Silva Lopatinienė, Edita Kontenytė ir Nerijus Stonkus praeivių ne tik klausinėjo, ar šie žino Kelių eismo taisykles, jų laikosi, bet ir davė dovanų.
Pareigūnai akcentavo, jog visi esame eismo dalyviai: kas pėsčiasis, kas vairuotojas, kas keleivis. Visi iš namų išeiname tikėdami, kad saugiai į juos ir sugrįšime. Taip ir bus, jeigu kultūringai ir drausmingai vairuosime automobilius, važinėsime dviračiais ar eisime pėstute. „Šią Saugaus eismo dieną ir norime visiems dar kartą priminti, kad būtina saugaus eismo sąlyga yra kultūringas visų elgesys kelyje. Viskas priklauso nuo pačių eismo dalyvių, o suaugusieji jaunimui turi rodyti pavyzdį“, – sakė Veiklos skyriaus tyrėjai.
Visi jų kalbinti praeiviai tvirtino žinantys Kelių eismo taisykles ir kad jų stengiasi laikytis. „Griežtai einame tik pėsčiųjų perėją, nors ir ten ne visada būna saugu. Tamsiu paros metu visada kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje nešiojamės atšvaitus. Visada vaikštome tik šaligatviais, o ten, kur jo nėra, – einame tik ta kelio puse, kuria pagal taisykles galima eiti“, – tikino Irena ir Vida.
Dviračiu dažnai važiuojanti Regina kalbėjo visada vilkinti ryškiaspalvę liemenę, turinti ir atšvaitą. Ir dviratis su tokiomis lempomis, kokios nurodytos Kelių eismo taisyklėse. „Per perėją niekada nevažiuoju, nulipu nuo dviračio. Atidžiai pažiūriu į abi puses, jeigu matau artėjantį automobilį, geriau jį praleidžiu, palaukiu. Turiu pasakyti, kad perėjų visiškai nepaiso taksistai, ypač jaunimas. Sustoja ir pėsčiuosius praleidžia vienetai. Aš Kelių eismo taisyklių laikausi dėl savęs, o ne dėl tikrintojų. Žmogus savo saugumu pirmiausiai privalo rūpintis pats“, – teigė moteris.
Kad Kelių eismo taisyklių laikymasis, tolerancija ir pagarba vienas kitam, dėmesingumas ir sąmoningumas gali padėti išvengti nelaimių kelyje, įsitikinę ir kiti pareigūnų pašnekovai. „Pėstieji turėtų žinoti, jog sustabdyti automobilį nėra taip lengva, ypač kai slidu ar lyja, per kelią ar perėją eitų įsitikinę, jog saugu. Vairuotojai irgi turi būti pareigingi ir dėmesingi, tada tragiškų eismo įvykių tikrai bus išvengta“, – įsitikinęs Kazimieras.
Kalbintiems praeiviams pareigūnai įteikė po atšvaitą, rašiklį, lankstinukų su policijos patarimais, vaikams – po spalvinimui skirtą knygelę apie saugų eismą.
Saugaus eismo diena į Atmintinų dienų sąrašą įtraukta 2006 metais. Pagrindinis jos tikslas – nė vieno nukentėjusiojo eismo dalyvio Lietuvos keliuose, atkreipti dėmesį į eismo saugumo problematiką bei didinti žmonių sąmoningumą, kad kasmet žūčių keliuose būtų fiksuojama kuo mažiau. Deja, kol kas preliminarūs Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenys rodo, kad šiais metais situacija keliuose, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, yra prastesnė. Iki balandžio 5 d. įvyko 66 arba 11,2 proc. eismo įvykiais daugiau, žmonių žuvo 7 (17,5 proc.) daugiau, sužeista 69 (9,8 proc.) daugiau. Dauguma žuvusiųjų – pėstieji.
Pernai šalies keliuose iš viso įvyko 3192 eismo įvykiai, kuriuose 192 žmonės žuvo, 3752 buvo sužeisti.

Skaityti 356 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje