Savireklama

Kūlupėniškiai paminėjo Vydūno metus Pirmo puslapio

  • %AM, %16 %519 %2018 %11:%Bal

Vilija MACIENĖ

„Žmogus nebėra nešamas gamtos taip, kaip augmenys ir gyvuliai. Jis paveikiamas savo paties darbu, elgesiu, kurie atspindina iš aplinkos. Žmogus pats savo gyvenimu save žadina arba migdina, gyvina arba marina, jaunina arba sendina, gražina arba bjaurina...“ Tokiais Vydūno žodžiais prasidėjo jo metams skirta popietė „Vydūnas. Sveikata, jaunumas, grožė“.
Į ją kūlupėniškius pakvietė Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kūlupėnų filialo bibliotekininkė Vilija Macienė drauge su Nasrėnų muziejaus direktore Violeta Čėsniene ir Kretingos kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėja Jovita Rimkuviene.
Pakvietėme žmones artimiau pažinti filosofą, rašytoją, publicistą, kultūros veikėją Vilhelmą Storostą-Vydūną. Iškilus filosofas mums davė netradicinių patarimų: sveikatą pirmiausia reikia išsaugoti, o norint išsaugoti reikia sveikai gyventi, sutvarkyti minčių, emocijų pasaulį, rūpintis savo kūnu, o ne jį nuvarginti tenkinant malonumais. Kūnas pats susitvarko, jeigu tik įsiklausoma, ko jam iš tiesų reikia.
Skaitant Vydūną taip ir norisi pakviesti jaunus žmones įsiklausyti į jo žodžius, ką jis sako apie asmenybę, jos ugdymą, gyvenimo būdą, vertybes, jaunystę, grožį ir sveikatą. Norisi dar ir dar kartą pasakyti: „Reikia išmokti sveikam išlikti“.

Skaityti 264 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje