Savireklama

Kretingoje duris atvėrė moderni hemodializės klinika „Diaverum“ Pirmo puslapio

  • %AM, %16 %521 %2018 %11:%Bal

Laima STONKUVIENĖ

Šią savaitę Kretingoje atidaryta nauja privačios sveikatos priežiūros bendrovės „Diaverum“ hemodializės klinika. Į oficialų atidarymą atvyko Kretingos rajono savivaldybės vadovai, medikai, pacientų organizacijos atstovai ir kiti svečiai.
Ketvirtadienį vykusiose iškilmėse naująją hemodializės kliniką svečiams pristatė UAB „Diaverum klinikos“ direktorė Vaida Kojalienė. „Šiandien mums ypač svarbi diena – džiaugiamės būdami pirmieji hemodializės procedūrų teikėjai Kretingos mieste. Lėtine inkstų liga sergantiems pacientams šios procedūros, į kurias jie atvyksta tris kartus per savaitę, yra gyvybiškai svarbios. Nuo šiol miesto ir jo apylinkių pacientams galimybė atlikti procedūrą netoli gyvenamosios vietos pagerins jų gyvenimo kokybę ir sutaupys laiko, kurį tekdavo skirti keliaujant į kitus miestus. Esame labai dėkingi patalpų savininkui Juozui Donauskui, kuris visokeriopą pagalbą teikė ir įrengiant kliniką. Labai džiaugiuosi dėmesingais Savivaldybės vadovai, jų rūpestis gyventojais, kuriems reikalinga mūsų pagalba – kad tik žmonėms būtų gerai, kad jie paslaugą gautų arčiau namų, kad mes būtume Kretingoje“, – sakė bendrovės vadovė. Ji pasidžiaugė, kad „Diaverum“ hemodializės klinikų tinklas plečiasi, todėl inkstų ligomis sergantiems pacientams teikiamos paslaugos yra geriau prieinamos.
Klinikos atidarymo proga „Diaverum klinikos“ direktorę, personalą, gydytojus sveikino rajono meras Juozas Mažeika, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė, Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutienė, patalpų, kuriose įsikūrė klinika savininkas J. Donauskas, Lietuvos nefrologinėmis ligomis sergančiųjų asociacijos „Gyvastis“ Klaipėdos skyriaus pirmininkė Daiva Dragūnienė.
„Siekiamybė pagaliau tapo kūnu. Tiek metų dėliojome, strategavome, sukome galvas, kaip padėti pacientams, kuriems ši procedūra reikalinga ir dėl kurios jie priversti važinėti į kitus miestus – Palangą, Klaipėdą, Skuodą. Su ligoninės vyriausiąja gydytoja, Seimo nariu Antanu Vinkumi svarstėme galimybę hemodializės paslaugas teikti Kretingos ligoninėje. Po visų svarstymų ir skaičiavimų priimtas sprendimas pasinaudoti privačios klinikos paslaugomis ir tuo šiandien labai džiaugiamės – mūsų žmonėms būtiną paslaugą teiks pažangi, moderni ir šiuolaikiška klinika“, – kalbėjo J. Mažeika ir V. Domarkas. Kliniką pašventino, Dievo palaimos personalui ir pacientams linkėjo brolis pranciškonas Jurdanas Sutkus. Penktadienį klinikoje lankėsi ir su darbuotojais bei pacientais bendravo Seimo narys Antanas Vinkus.
Šiuo metu Kretingos „Diaverum“ klinikoje, kuri dirba šešias dienas per savaitę, hemodializės paslaugos teikiamos beveik 20 pacientų, tačiau yra galimybė priimti daugiau pacientų, kuriems laukiami visi norintieji atvykti.
„Diaverum“ yra privati tarptautinė asmens priežiūros kompanija, viena iš nefrologinių paslaugų teikimo lyderių pasaulyje, kuri teikia nefrologines paslaugas nuo prevencinės inkstų priežiūros iki paruošimo transplantacijai. Kompanija veiklą dializės srityje pradėjo prieš 25 metus Švedijoje, o Lietuvoje veikia jau 12 metų. Šiandien „Diaverum“ Lietuvoje priklauso 16 hemodializės centrų įvairiuose šalies miestuose, kuriuose dirba daugiau negu 200 darbuotojų ir gydoma per 400 nuolatinių pacientų. Be hemodializės paslaugų, „Diaverum“ klinikų pacientams nemokamai teikiamos nefrologo ir angiochirurgo konsultacijos. Ateityje bendrovė ketina teikti ir integruotas medicinos paslaugas inkstų ligomis sergantiems pacientams, tad paslaugų spektras bus platesnis.
„Diaverum“ klinikos yra didžiausia privati tokio pobūdžio bendrovė Lietuvoje, garsėjanti aukšta medicinos paslaugų kokybe. Pasak „Diaverum“ klinikų medicinos direktorės gydytojos nefrologės Astos Kantoravičienės, kompanijos klinikinės veiklos ir medicininiai rezultatai yra džiuginantys: „2017 metais labai sumažėjo mūsų pacientų sergamumas, buvo mažiau komplikacijų, o svarbiausiai – itin sumažėjo mirtingumas“, – teigė gydytoja A. Kantoravičienė.
Kompanija stengiasi savo pacientus kuo labiau įtraukti į gydymo procesą. Pastebėta, kad aktyviai savo gydyme dalyvaujantys pacientai mažiau serga gretutinėmis ligomis, geriau susitaiko su savo liga ir apskritai būna sveikesni. Paciento ugdymas, kaip išmokti gyventi su dialize – viena iš „Diaverum“ medicinos personalo užduočių. Žinių tobulinimas mitybos, vaistų naudojimo ar fizinio aktyvumo klausimais yra neatsiejama pacientų gydymo dalis. „Dirbdami vadovaujamės principu, kad pacientas visada yra dėmesio centre“, – sakė A. Kantoravičienė.
Hemodializė neišgydo inkstų, bet suteikia galimybę pacientui jaustis geriau ir gyventi ilgiau. Svarbu žinoti, kad visame pasaulyje dializuojami pacientai ne tik gyvena ilgai, bet ir turi galimybių vystyti savo socialinį gyvenimą prisitaikant prie gydymo ir gyvensenos rimto. Nemažai dializuojamų pacientų keliauja po kitas šalis ir miestus su savo šeima ir artimaisiais. „Diaverum“, turėdama platų klinikų tinklą Lietuvoje ir 20-yje pasaulio šalių, yra sukūrusi atostogų programą ir gali priimti pacientus savo klinikose, užtikrindama kokybišką paslaugų suteikimą ir sklandų pacientų duomenų perdavimą. Lietuvoje pacientai taip pat dažnai vyksta į įvairius miestus, pasinaudodami galimybe dializuotis „Diaverum“ klinikose, tad norintieji atvykti į Lietuvos pajūrį mielai bus priimti Kretingos ar Klaipėdos klinikose. „Mūsų misija yra gerinti inkstų ligomis sergančių pacientų gyvenimo kokybę, o gerindami paslaugos prieinamumą, skirdami nuolatinį dėmesį mūsų pacientams, mes ne tik įgyvendiname bendrovės misiją, bet ir užtikriname aukščiausią paslaugų kokybę ir įmonės ilgalaikę sėkmę“, – teigė bendrovės direktorė V. Kojalienė.
Lietuvoje hemodializė, kaip ir visi inkstų pakaitinės terapijos būdai, yra visiškai apmokama iš valstybės lėšų ir tai pacientams nekainuoja. Pacientams klinikoje procedūros metu teikiamas nemokamas maitinimas, veikia televizoriai, bevielis internetas.
Dėl hemodializės paslaugų Kretingoje galima kreiptis tel. +37061540802 arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Norint atvykti į kituose miestuose esančias klinikas galima kreiptis tel. +370 5 2762417, el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti 789 kartai Atnaujinta %AM, %16 %523 %2018 %11:%Bal

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje