Savireklama

Šv. Antano dienos centras: jauki namų šiluma Pirmo puslapio

  • %PM, %20 %719 %2016 %16:%Rugs

„Meilė prasideda namuose“, – šiais Motinos Teresės žodžiais simboliškai buvo atidarytas Šv. Antano dienos centras, pagaliau įsikėlęs į naujas patalpas. Nuo įkūrimo pradžios iki šiol šis centras glaudėsi mažose patalpose, kurios veikė tame pačiame pastate, kur įsikūrusi arbatinė „Špitolė“ bei pranciškonių misionierių vienuolynas. Nuo šiol Centro lankytojai turės savo namus – jaukius ir šiltus, sukurtus sename akmeniniame namelyje šalia Pranciškonų gimnazijos.

Šv. Antano dienos centras du­ris atvėrė rugsėjo 16 dieną. Į naujus namus šeimi­ninkai pakvietė kalbėdami: „Pa­sak Motinos Teresės, meilė pra­sideda namuose. Kiek meilės ir juoko bus šiuose namuose, pri­klausys ne tik nuo darbuotojų, bet ir nuo vaikų. Iš plytų pastato­mas namas. O namų židinys – iš vaikų juoko“.

Būtent laimingo vaikų juoko, geros nuotaikos bei būsenos ir tikimasi Šv. Antano dienos cen­tre, kuris ir buvo sukurtas tam, kad būtų padedama vaikams, kuriems šilumos ar rūpesčio trūksta jų pačių namuose.

Šv. Antano dienos centras Margaritos Lizdenytės ir brolių pranciškonų rūpesčiu įkurtas 2007 metų lapkričio 21 dieną. Tačiau pati programa Pranciško­niškojo jaunimo tarnybos vardu pradėta dar 2004-aisiais. Darbuotojai, dirbdami su vaikais, išgyvenančiais krizę šeimoje, pastebėjo, kad neužtenka vien gilintis į vaikų bei jų šeimų problemas. Reikalinga profesionali ir ilgalaikė pagalba.

Pasak brolio pranciškono Al­girdo Malakauskio, sunku būtų ir išvardinti visus, kieno dėka Šv. Antano dienos veiklos centras duris atvėrė naujose patalpose.

„Projektas tęsėsi labai ilgai. Centrą turime įstaigos steigėjos Margaritos, jos teigiamo užsis­pyrimo dėka. Kas prisidėjo prie projekto įgyvendinimo, sunku ir išvardinti. Turime centrą vai­kams. O nuo vaikų prasideda mūsų gyvenimas“, – prieš pa­šventindamas naujas Šv. Antano dienos centro patalpas kalbėjo A. Malakauskis.

Šv. Antano dienos centras Kre­tingoje atlieka ne vieną svarbią misiją. Centro labdaringa veikla yra skirta skurdžiai gyvenan­čioms šeimoms. Teikiama para­ma maistu, rūbais, vaikų priežiū­ra, lavinimu.

Šv. Antano dienos centras yra nevyriausybinė organizacija, iš­silaikanti iš fondų, organizacijų, įmonių paramos.

Centro dėmesio centre – pa­galba ne tik vaikams, bet ir jų tėvams.

Vaikams bei tėvams rengiami dramos, dailės terapijos užsiėmi­mai, diskusijos, konsultacijos. Vaikai bei jų tėvai šių užsiėmimų metu atranda savyje naujų ta­lentų, mokosi laisvai bendrauti, bendradarbiauti, panaudojant Šv. Raštą išreikšti grožį, gėrį bei save.

Skaityti 918 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje