Savireklama

Garbės ženklas tapo dovana jubiliejaus proga Pirmo puslapio

  • %PM, %05 %570 %2018 %12:%Gegužė

 

Laima STONKUVIENĖ

Trečiadienį Vilniaus rotušėje vyko tradicinis Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamas renginys, skirtas pagerbti ir padėkoti labiausiai nusipelniusiems medikams – gydytojams, slaugytojams ir sveikatos apsaugos darbuotojams. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga garbės ženklais apdovanojo ir Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės vardus suteikė 35 medicinos specialistams. Tarp jų – Kretingos šeimos medicinos centro direktorė, šeimos gydytoja Augenija Juknevičienė.
„Kai Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutienė paprašė biografijos duomenų, jaučiau, kad kažkas vyksta, kažko reikia laukti. Manau, tai susiję su jubiliejumi, kuris šiemet gegužę manęs laukia, tad ir įteikta tokia maloni dovana, – juokėsi ketvirtadienį jau darbo kabinete aplankyta gydytoja. – Simboliška ir tai, kad garbės ženklas, žymintis suteiktą Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardą, man įteiktas gegužės 2-ąją, mano tėvelių vestuvių dieną. Tiesa, tėvelio jau nebėra, o mamytė dar gali pasidžiaugti mano įvertinimu“.
Anot A. Juknevičienės, būtent tėveliams ji dėkinga už paskatą mokytis, už įskiepytą pagarbą žinias perduodančiam mokytojui. „Tėveliai vis kartodavo: „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“. Klausiau jų, daug mokiausi. O noras būti gydytoja ir gydyti žmones atsirado, kai mirė sunkiai sirgusi kartu gyvenusi teta. Tada man buvo 14 ar 15 metų“, – pasakojo gydytoja.
Iš Tauragės rajono Stirbaičių kaimo kilusi A. Juknevičienė, baigusi Gaurės vidurinę mokyklą, iš karto įstojo į tuometį Kauno medicinos institutą. Baigusi Gydomosios medicinos fakultetą, paskyrimą dirbti gavo į Salantų ligoninės Vaikų ligų skyrių. „Kol atvažiavau, skyrius buvo panaikintas. Metus Klaipėdos ligoninės Vaikų skyriuje atlikau internatūrą, tai yra įgijau pediatro kvalifikaciją. Vaikų gydytoja Salantų ambulatorijoje dirbau 11 metų, 1995-aisiais persikėliau į Kretingą – buvau pakviesta eiti Vaikų konsultacijos vedėjos pareigas“, – sakė medikė.
Prasidėjus medicinos sistemos reformai, kai buvo atskirtos pirminės ir antrinės sveikatos priežiūros paslaugos, tuomečio Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo pakviesta, A. Juknevičienė tapo jo pavaduotoja. „Po dviejų metų pradėjo kurtis šeimos centrai. Tokia buvo politika – šeimos gydytojas turi būti kuo arčiau žmogaus, prie gyventojo, – 1999-uosius prisiminė pašnekovė. – Su dar trim kolegėmis ryžomės įkurti vieną pirmųjų privatų šeimos medicinos centrą, dalyvavome projekte, kur laimėjome dalį jam įkurti reikalingo finansavimo. Tuo metu kelią skynėsi ir šeimos medicina, tad vėl teko persikvalifikuoti. Dabar jau beveik 20 metų, kai esu šeimos gydytoja, o mūsų Šeimos medicinos centras sėkmingai gyvuoja“.
Tai, anot A. Juknevičienės, viso kolektyvo nuopelnas. „Centro komanda nuostabi, atsakinga, kuria galima pasitikėti, – savo kolektyvui pagyrų negailėjo Centro direktorė. – Kaip vienas kumštis dirba apie 20 medikų, kurie rūpinsi daugiau negu 7 tūkstančių rajono gyventojų sveikata“.
Darbas intensyvus, krūvis didelis, tad laiko savo šeimai, laisvalaikiui, pasak gydytojos, lieka labai mažai. Didžiausią džiaugsmą teikia anūkai Liepa ir Povilas, labai laukia kelionių – toks būdas atitrūkti nuo darbo, nuo kasdienės rutinos, teikia didelį malonumą, tad bent kartą per metus stengiasi kur nors toliau ištrūkti.
„Ir sau, ir pacientams noriu palinkėti sveikatos, vienas kito supratimo, kuo daugiau pozityvių minčių, gerumo. Pyktis, nepasitenkinimas tik ligas prišaukia“, – sako Nusipelniusi Lietuvos gydytoja Augenija Juknevičienė.

*
Siekdama pagerbti šalies sveikatos apsaugos darbuotojus už ypatingą jų indėlį plėtojant sveikatos apsaugos sistemą, už pasiaukojimą ir drąsą gelbstint žmonių gyvybes, sveikos gyvensenos propagavimą Nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklą ir Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklą Sveikatos apsaugos ministerija įsteigė 2004-aisiais, tais pačiais metais balandžio 27-oji kaip Lietuvos medicinos darbuotojų diena įtraukta į Atmintinų dienų kalendorių. Per 14 metų, minint Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Nusipelniusio gydytojo vardus pelnė 278 Lietuvos medikai, Nusipelniusių sveikatos apsaugos darbuotojų garbės vardai suteikti 334 asmenims. Nuo 2015 m. garbės vardai suteikiami ir slaugytojams, tokius garbės vardus dabar turi 51 Lietuvos slaugytojas.
Kretingos rajone Nusipelniusio gydytojo vardas suteiktas gydytojams Antanui Edmundui Miščikui, Janinai Rapalienei, Jonui Šilinskui, Nijolei Elijošaitienei, Vilhelminai Daugėlienei, Tomui Brasui, Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos vardas – Renatai Eitavičienei.

Skaityti 391 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje