Savireklama

Pažintis su ugniagesių kasdienybe Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %682 %2018 %15:%Gegužė

Aistas MENDEIKA

Praėjusį penktadienį šalies ugniagesiai gelbėtojai šventė savo profesinę šventę, šv. Florijono dieną. Ta proga Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai į svečius pakvietė didelį būrį kretingiškių mokinių – jiems surengė Atvirų durų dieną.
Pas ugniagesius atvyko apie 30 mokinių iš Simono Daukanto progimnazijos, Pranciškonų gimnazijos bei kelių Kretingos vaikų darželių. Šventės šeimininkai jauniesiems kretingiškiams parodė, koks yra kasdienis ugniagesių darbas saugojant visuomenę nuo nelaimių, ką jie privalo išmokti, kaip naudojamasi sudėtinga technika.
Didelio vaikų susidomėjimo sulaukė ugniagesių gelbėtojų naudojami kvėpavimo aparatai, kuriuos buvo leista ir išbandyti, taip pat pavaikščioti užsimaukšlinus sunkų ugniagesio šalmą. Įdomu buvo ir pabūti nukentėjusiojo kailyje – ugniagesiai pademonstravo, kaip virvėmis iš ketvirto ar net penkto aukšto galima žemyn nuleisti į bėdą patekusį žmogų.
Ir ikimokyklinukai, ir mokiniai nesibaimindami rodė savo gebėjimą naudotis gesintuvu. Prižiūrimi ugniagesių drąsiai gesino liepsnas.
Bene daugiausiai linksmų emocijų sukėlė ugniagesių suteikta galimybė ne tik rankose palaikyti gaisrinį švirkštą, bet ir gesinti juo įsivaizduojamą gaisrą. Vaikų žaidime teko dalyvauti ir prošal važiavusiems automobiliams – ne visiems pavyko išvengti vaikų į gatvę nukreiptos vandens čiurkšlės.
Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo inspektoriaus Egidijaus Martinaičio, papasakojusio vaikams apie ugniagesių kasdienybę, teigimu, nusivylusių renginiu tikrai nebuvo.
„Žinoma, daugiausiai krykštavimų sukėlė pasitaškymas vandeniu. Tačiau visiems buvo įdomu ir savo rankose palaikyti metalo plėstuvą, kirpiklį, kurie naudojami traukiant iš sudaužytų automobilių nukentėjusiuosius, taip pat užgesinti ugnį milteliniu gesintuvu, pasėdėti prie ugniagesių automobilio vairo, pakvėpuoti kvėpavimo aparatu ar bent jau užsidėti gaisrininko šalmą“, – įspūdžiais dalijosi E. Martinaitis.
Šventės proga Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatas pasipuošė ir vaikų pieštais piešiniais, kuriuose jie vaizdavo ugniagesius bei nelengvo jų darbo vaizdus.

Skaityti 364 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje