Savireklama

Atvežė Prezidentės apdovanojimą Pirmo puslapio

  • %PM, %12 %546 %2018 %12:%Gegužė

Laima STONKUVIENĖ

 

Imbarės seniūnijos Bargalio kaime gyvenanti daugiavaikė mama 88-erių Anelė Gricienė užvakar sulaukė svečių iš Prezidentūros – ją aplankė kancleris Giedrius Krasauskas ir Personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė. Jie 10 vaikų pagimdžiusiai ir užauginusiai A. Gricienei atvežė Prezidentės Motinos dienos proga jai skirtą apdovanojimą – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.
Prezidentės apdovanojimą pelniusią daugiavaikę mamą pasveikino ir svečius atlydėjusios Kretingos savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė bei Imbarės seniūnijos darbuotojos Rima Vaičiulienė ir Dovilė Kiesienė.
Motinos dienos išvakarėse „Švyturio“ aplankyta A. Gricienė ir ją prižiūrinti vyriausioji dukra Zenaida atviravo, jog rajono valdžios ir Prezidentės parodytas dėmesys ir apdovanojimas šeimai buvo didelė ir, žinoma, maloni staigmena. „Siūlėme mamai važiuoti į Prezidentūrą, bet ji nenorėjo, dovanos lauks namuose“, – tada sakė dukra. Jai pritarė ir A. Gricienė: „Su lazda vos per trobą pereinu, kur jau man ten tokia tolima kelionė. O apdovanojimo gal ir verta buvau, nes visi vaikai užaugo dori, rūpestingi, darbštūs, širdies niekada neuždavė“.
Su vyru Kazimieru A. Gricienė užaugino šešis sūnus ir tris dukras: vyriausiajai Zenaidai dabar 67-eri, Kostui – 66-eri, Kazimierui – 64-eri, Anelei – 62-eji, Alfredui – 61-eri, Jadvygai – 57-eri, Jonui – 55-eri, Petrui –53-eji, Arūnui – 46-eri. Motociklo avarijoje žuvusiam sūnui Vidmantui buvo 25-eri.
Pasak A. Gricienės, vaikai labai geri buvo: klausė, vienas kitą „dabojo“, prie visų darbų padėdavo, nė vieno nereikėjo varu varyti. Didelių rūpesčių niekada nekėlė – augo sveiki, draugiški, paslaugūs.
Daugiavaikė mama džiaugiasi, kad visi vaikai gyvena netoli namų, išskyrus Kazimierą, kuris kažkada išvažiavo ir įsikūrė Tiumenėje, bei šiuo metu Anglijoje dirbantį Arūną. Kiti savo namus turi Vydmantuose, Klaipėdoje ir Plungėje. Kretingoje gyvenusi Zenaida į tėviškę grįžo susirgus tėčiui, prieš 10 metų. „Visi gerai gyvena, dirba, džiaugiasi anūkais. Kiek aš jų turiu? Ek, ek, suskaičiuoti jau nesuskaičiuočiau, bet kokios dvi dešimtys yra. Ir proanūkių panašiai tiek turiu. Į balių svetimų kviesti nereikia, kai visi suvažiuoja, pilnos visos trobos! Nuostabias marteles turiu, labai manimi rūpinasi, dar ir Zinai drausmės duoda, kad pakontroliuotų, jog mankštą daryčiau, vaikščioti netingėčiau. Sveikatos per gyvenimą netrūko, o dabar jau, tokio amžiaus sulaukus, ligos ir turi pradėti kibti“, – šypsojosi A. Gricienė.
Paklausta, kaip šiandien tėvai turėtų auklėti savo vaikus, kad šie užaugtų dori, darbštūs ir paslaugūs, Prezidentės apdovanota daugiavaikė mama mokė: „Reikia vaikus labai mylėti, bet reikia ir auklėti, kad ne tik teises – ir pareigas žinotų. Žinoma, dabar kitokie laikai, tačiau vien malonumais vaikas neturėtų gyventi. Reikia skiepyti tokias vertybes kaip darbas, pareiga, atsakomybė. Priešingu atveju ir patys tėvai senatvėje neturės kuo pasidžiaugti, nesulauks paguodos“.

Skaityti 541 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje