Savireklama

Į Kretingą evakuotas būrys plungiškių Pirmo puslapio

  • %PM, %12 %556 %2018 %12:%Gegužė

 

Kęstutis GABŠYS

Ketvirtadienį Kretingoje įvyko savivaldybės lygio funkcinės civilinės saugos pratybos. Atsakingų institucijų atstovai mokėsi spręsti savivaldybės lygmens ekstremaliosios situacijos valdymo metu kilusias problemas ir iššūkius. Pratybas stebėję Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Klaipėdos apskrities valdybos pareigūnai teigiamai įvertino pratybų eigą ir ragino ateityje pratybose spręsti sudėtingesnes problemas.
Pagal pratybų legendą kaimyninės Plungės savivaldybė kilus nelaimei Kretingos rajono savivaldybės paprašė savo teritorijoje priimti ir apgyvendinti 30 Plungės rajono gyventojų. Atsakingos Kretingos rajono savivaldybės institucijos organizavo šių asmenų priėmimą, atvežimą ir apgyvendinimą kolektyvinės apsaugos statinyje – Kretingos Simono Daukanto progimnazijos patalpose.
Evakuojamų „plungiškių“ vaidmenį pratybose atlikusiems Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleiviams tai buvo nebloga atrakcija. Į gimnazijos patalpas jų atvažiavo pasiimti policijos ir viešosios tvarkos skyriaus automobilių lydimas autobusas. Evakuacijos procesą vykdė ir jam vadovavo Kretingos šaulių sąjungos atstovai. Šauliai patikrino evakuojamųjų dokumentus, sudarė jų sąrašą, ginkluota apsauga palydėjo gimnazistus iki autobuso, kuris nuvežė juos į S. Daukanto progimnazijos salę.
Aptariant pratybų rezultatus Šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities Jūros šaulių 3 rinktinės Kretingos šaulių 3 kuopos vadas Gintautas Pogoželskas sakė, kad šauliai savivaldybės organizuotų pratybų metu surengė savarankiškas pratybas. „Šių pratybų metu nusprendėme patikrinti savo narių mobilizacijos galimybes, per kokį laiką, gavę pranešimą, mūsų sąjungos nariai gali susirinkti į nurodytą vietą. Atsakingi asmenys rūpinosi ginklais, aprūpinimo padalinio atstovai tuoj pat rinkosi progimnazijoje, kad mokyklos darbuotojams padėtų pasirengti priimti evakuojamuosius“, – sakė šaulių kuopos vadas.
Kai autobusas su „plungiškiais“ atvažiavo į progimnaziją, šauliai išstatė ginkluotus apsaugos postus prie įvažiavimo į mokyklos teritoriją, evakuojamuosius nuvedė į progimnaziją. Ten juos pasitikę progimnazijos darbuotojai patikrino tapatybes, palydėjo į jiems skirtas patalpas. Pratybų eigą truputį paįvairino nedidelė improvizacija, kai pratybų stebėtojų paprašytas vienas asmuo „griuvo ir nebegalėjo atsistoti“. Jam pirmąją pagalbą suteikė Kretingos Raudonojo Kryžiaus draugijos atstovai. Su menamu nukentėjusiuoju bendravo ir psichologė Inna Viršilienė.
Pratybas stebėjęs PAGD Klaipėdos apskrities valdybos Civilinės saugos skyriaus vedėjas Stanislovas Kučinskas „Švyturiui“ sakė, kad tokio pobūdžio pratybos yra labai reikalingos. „Iki šiol Lietuvoje mes nelabai mokėmės kaip, ištikus nelaimei, reiktų organizuoti žmonių evakuaciją. Dažniausiai tokius procesus stebėjome per televizorių, kaip tai vyksta kur nors Jungtinėse Valstijose ar Japonijoje“, – kalbėjo pareigūnas. S. Kučinskas teigiamai įvertino pratybų eigą ir rezultatus akcentuodamas, kad vykdant tokias pratybas svarbu pastebėti ir įvertinti atskirus darbų organizavimo, atsakingų organizacijų bendradarbiavimo aspektus bei proceso metu kilusias problemas ir apgalvoti jų sprendimo būdus.
Svečiai iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kretingos savivaldybės pareigūnus ragino kitą kartą planuojant pratybas imtis rimtesnių iššūkių. Pavyzdžiui, priimti 2000 evakuojamų asmenų arba pratybas rengti jose nedalyvaujant svarbiausiam atsakingam asmeniui – Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjai Rasminai Beniušienei.

Skaityti 801 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Balandis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje