Savireklama

Širdis pavergė egzotiškos šalies atlikėjai Pirmo puslapio

  • %PM, %16 %682 %2018 %15:%Gegužė

Penktadienį į Kretingos kultūros centrą rinkosi kretingiškiai, pasiilgę nekasdienių kultūrinių emocijų bei norintys susipažinti su vienos iš Afrikos valstybių – Ganos – atlikėjais. Mišrus choras „One Voice Choir – Ghana“ pavergė muzikos mylėtojų širdis.
Kaip šis ypatingas kolektyvas „surado“ Kretingą, papasakojo svečius pristatę Aušrinė Zulumskytė ir Nerijus Gedminas. Pasirodo, šis egzotiškas choras buvo atvykęs dalyvauti Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ jau daugiau negu 40 metų rengiamame konkurse, kuris gerai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiemet jau 2-ąjį kartą vykęs tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas garsėja tuo, kad į jį gali patekti ne bet kas – atrenkami tik aukšto meninio lygio žinomi Lietuvos ir užsienio kolektyvai.
Praėjusį savaitgalį surengtame konkurse dalyvavo 14 chorų iš Lietuvos, Rusijos, Latvijos ir Ganos. Kolektyvai ne tik dalyvavo konkurse, bet ir koncertavo Klaipėdoje, Palangoje bei Kretingoje.
Prieš prasidedant koncertui, kretingiškiai pakviesti... pasitikrinti geografijos žinių. Jas pamiršusiesiems priminta, kad Ganos respublika yra valstybė Vakarų Afrikoje, kurios sostinė Akra.
Ganoje gyvena apie 28 milijonai gyventojų, yra apie 70 etninių grupių. Ganoje žmonės kalba net 81 kalba, pagal religiją krikščionys sudaro apie 70 proc. Apie 60 proc. Ganos gyventojų dirba žemės ūkyje, daugiausiai pelno duoda kakava, taip pat auginami ryžiai, kukurūzai, riešutai, bananai. Vidutinė temperatūra visus metus Ganoje yra 27 laipsniai šilumos.
Įdomiausia tai, kad Ganos vėliavos spalvos yra beveik tokios pat, kaip ir Lietuvos, skiriasi tik atspalviai ir kai kurie simboliai.
Po koncerto žiūrovai nepraleido progos įsiamžinti su egzotiškos išvaizdos ir labai šiltai bendraujančiais atlikėjais, o šie mielai su visais fotografavosi.
„Švyturio“ inf.

Skaityti 266 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Balandis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje