Savireklama

Iš „Pavasario linksmybių“ parsinešė „auksinį“ pyragą Pirmo puslapio

  • %AM, %23 %430 %2018 %09:%Gegužė

 

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos turguje praėjusį šeštadienį vyko jau trečioji turgaus sezono atidarymo šventė „Pavasario linksmybės“, kurioje pirkėjų laukė ne vien tradicinis apsipirkimo ritualas, bet ir daugybė pramogų bei atrakcijų. „Šaunuoliai organizatoriai, tokių švenčių galėtų būti ir daugiau. Ir muzika linksmai nuo pat ryto nuteikia. Labai smagu ateiti į turgų apsipirkti, o išeiti iš jo su daugybe daiktų neišleidus nė cento“, – juokavo aktyviausi šventės dalyviai. Tiesa, vienam azartiškam pirkėjui juokas greičiau buvo pro ašaras – iš turgaus jis parsinešė naminį pyragą, kainavusį 30 eurų! Bet aukcionas yra aukcionas – tiek už pyragą pats pasiūlė. Bet apie viską nuo pradžių.
Nuo dešimtos valandos pirkėjus pasitiko liaudiškos muzikos garsai, kuriuos skleidė Kretingos kultūros centro armonikininkai ir jų vadovas Vytautas Kubilinskas. Šventės iniciatoriui turgaus direktoriui Nerijui Terteliui lankytojams palinkėjus gerų pirkinių ir didelių nuolaidų, o prekeiviams – geros prekybos, į susirinkusiuosius kreipėsi renginio vedėja Kretingos kultūros centro Grūšlaukės skyriaus vedėja Silvija Juciuvienė: „Turgus visais laikais buvo antra vieta po bažnyčios, kur visada gausiai rinkosi žmonės, susitikę pabendraudavo, aptardavo darbus. O žiemai, kaip žinia, reikia ruoštis vasarą, tad ir visos rungtys bus su tuo susijusios“.
Pirmieji pasivaržyti pakviesti vyrai – jiems teko iš vieno maišo į kitą krepšiais supilti bulves. Rungčiai „pasirašė“ Steponas ir Antanas, nugalėtojais paskelbti abu – už drąsą lenktyniauti jiems atiteko ne vien bulvių maišas, pridėta ir rūkytos naminės dešros.
„Užduotis visiškai nebuvo sunki, per gyvenimą dar ir ne tokių bulvių maišų esu
kilnojęs. Man tų bulvių nė nereikia, pats jų auginu ir turiu, dar ir kitam galiu duoti. Bet va neiškenčiau, girdžiu, kviečia ateiti parungtyniauti, o niekas neina, nedrįsta, reikėjo kažkam ryžtis, – juokėsi į turgų su žmona Genute atvažiavęs Steponas Norvilas. – Be to, esu azartiškas žmogus, pabandyti laimę patinka, kiekvieną sekmadienį žaidžiu „Teleloto“. Tiesa, sekasi ne kažin kaip – iki šiol tik šešis eurus esu laimėjęs. Bet ketinu pirkti bilietus tol, kol išlošiu automobilį“.
Azarto S. Norvilui netrūko ir kitose rungtyse, juo labiau, kad dėl bulvių rūpesčio jau nebeturėjo: besidairant, kur tas laimėtas bulves dėti, priėjęs vienas vyrukas pasiūlė sandėrį – parduoti jam už penkis eurus. Į ūkį Rubulių kaime S. Norvilas parsivežė ir gaidį. Šis, paleistas ant žemės, kur jo laukė keturi gaudytojai, visų nuostabai tik plast plast tiesiai ant vieno armonikieriaus ir užšoko! Antrą kartą gaidį sėkmingai pagavo S. Norvilas.
Užduoties iš sumaišytų sėklų išrinkti agurkų sėklas drąsiai ėmėsi ne tik moterys, bet ir vienas vyrukas. Apdovanoti visi, nes kruopštų darbą esą reikia vertinti.
Dvi moteris – Emiliją ir Petronėlę – bei du vyrus – Vidą ir Juozą – suintrigavo užduotis už organizatorių duotus penkis eurus per nustatytą laiką turguje įsigyti kuo daugiau pirkinių. Petronėlė grįžo su 10 pirkinių, Juozas – su 15-a, Emilija – su 16-a, o Vidui Dzikavičiui penkių eurų užteko net 27 pirkiniams nusipirkti! Jo maišelyje buvo bananas, apelsinas, obuolys, kriaušė, burokėlis, braškė, pomidoras, ridikėlių, svogūnų laiškų, svogūnas, sausainių, net kelios poros kojinių ir kt. Visi pirkiniai atiteko rungties dalyviams.
Smagių emocijų ir azarto netrūko ir aukcione. Jame visų produktų pradinė kaina buvo 1 euras. Brangiausiai, kaip jau minėta, parduotas naminis pyragas – kaina šoktelėjo iki 30 eurų, pusė litro medaus nupirkta pigiau nei įprasta turguje – už 3 eurus, šaldytas kalakutas – už 13 eurų ir kt.
Visi šventės dalyviai vaišinti „Reginos gira“. Pasirodo, ją turgui dovanojo kretingiškė Regina Gurauskienė. Kalbinama moteris tik kukliai šypsojosi: „Esu nuolatinė turgaus lankytoja. Naudojuosi jo teikiamomis paslaugomis. Turgaus administracija organizuoja šventę, tad sumaniau prie to prisidėti ir aš“, – sakė R. Gurauskienė, kurios užraugta gira sulaukė turgaus prekeivių ir pirkėjų pagyrų.
Už pagalbą ir paramą organizuojant šventę „Pavasario linksmybės“ N. Tertelis dėkojo ne tik R. Gurauskienei, bet ir Romui Benečiui bei Vladui Baltuoniui, mėsos, konditerijos ir daržovių prekeiviams, ūkinių ir zooprekių parduotuvėms, visiems geranoriškai talkinusiems prekybininkams.
Šeštadienį turguje ir pirkėjų, ir prekeivių buvo sausakimša. Suskaičiuota, kad pirkėjų laukė daugiau negu 200 prekeivių. Populiariausios prekės, kaip ir pridera pavasarį, buvo gėlės ir daržovės. Aktyvus turgaus sezonas atidarytas!

Skaityti 268 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje