Savireklama

Pranciškonų gimnazijoje atidaryta Užsienio kalbų laboratorija Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %708 %2016 %16:%Rugs

Tarptautinę kalbų dieną, kuri minima rugsėjo 26-ąją, Pranciškonų gimnazijoje atidaryta pirmoji rajone moderni klasė – užsienio kalbų laboratorija. Simbolinę juostelę kartu su gimnazijos direktoriumi br. Alvydu Virbaliu OFM perkirpo Savivaldybės meras Juozas Mažeika ir Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos ministras br. Algirdas Malakauskis OFM.

„Mokėti užsienio kalbas tampa vis svarbiau, todėl sumanėme suteikti galimybę mokytojams ir moksleiviams užsienio kalbų įgūdžius lavinti neįprastu būdu, pasitelkiant šiuolaikines technologijas. Tuo labai domėjomės, lankėmės Šiaulių, Raseinių mokyklose, kur tokios klasės jau veikia. Kai sulaukėme specialaus buvusio gimnazijos mokinio Rimanto Mačernio, dirbančio bendrovėje „Biznio mašinų kompanija“, pasiūlymo, nusprendėme, jog tokios kalbų laboratorijos reikia ir mūsų gimnazijoje. Laboratorijoje galės dirbti bet kuris pedagogas – ir lietuvių kalbos, ir užsienio kalbų. Kaip naudotis programa, mokytojai mokėsi mokymuose. Toks žinių įsisavinimas, net neabejojame, patiks ir moksleiviams“, – prieš perkerpant simbolinę juostelę kalbėjo A. Virbalis.

Buvęs gimnazijos mokinys, įrangą laboratorijoje įdiegusios bendrovės „Biznio mašinų kompanija“ Edukacinių sprendimų skyriaus vadovas R. Mačernis paaiškino, kad kalbų laboratorija yra kabinetas, skirtas mokytis kalbėti užsienio kalbomis.

„Mokykloje išmokstame angliškai rašyti, skaityti, o štai gerai kalbėti galima išmokti tik nuolat kalbant. Tai padaryti padės būtent ši įranga. Kiekvienas mokinys turės savo kompiuterį, kuriame įdiegta speciali programinė įranga, leidžianti efektyviau gilinti užsienio kalbos žinias. Naudodamiesi ausinėmis ir mikrofonais, kurie neįrašo pašalinių garsų, tik mokinio balsą, moksleiviai turės galimybę įrašyti garsines užduotis, jas išklausyti, išgirsti tarties klaidas. Lavinti kalbėjimo įgūdžius, atlikti mokytojo skirtas užduotis moksleiviai galės visi kartu vienu metu. Be to, monologas arba dialogas bus įrašomi, todėl vėliau mokinys turės galimybę perklausyti, klaidas ištaisyti, iš jų mokytis. Pokalbių įrašus vėliau perklausys ir mokytojas, pateiks įvertinimą“, – kalbėjo R. Mačernis prisipažindamas, kad jam labai smagu matyti, kaip jo gimnazija keičiasi ir tobulėja. 

Skaityti 1035 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje