Savireklama

Į Kretingą bando prikviesti „City Bee“ Pirmo puslapio

  • %AM, %27 %428 %2018 %09:%Gegužė

 

Kęstutis GABŠYS

Kretingos rajono savivaldybė siekia, kad mieste atsirastų dalijimosi automobiliais ir dviračiais aikštelės „City Bee“. Savivaldybės vadovų kvietimu antradienį rajone lankėsi šias paslaugas teikiančios bendrovės „ModusGroup“ darnaus judumo projektų vadovas Aurimas Drūtys. Su Savivaldybės atstovais jis aptarė šios paslaugos teikimo galimybes.
„CityBee“ yra dalijimosi automobiliais ir dviračiais platforma, kuomet bendrovės svetainėje užsiregistravęs asmuo telefonu gali atsirakinti specialioje vietoje paliktą automobilį ir juo važiuoti, kur jam reikia. Baigus kelionę automobilis yra grąžinamas į specialią vietą, o nuo kliento kortelės nuskaitoma tam tikra suma pinigų. Jei kelionės maršrutas nėra ilgas, mokama už naudojimosi automobiliu laiką, važiuojant tolėliau, reikia primokėti už kilometražą.
Bendrovės atstovas A. Drūtys teigė, kad jų paslauga yra savotiška viešojo transporto rūšis, kuri, bent jau didesniuose miestuose, pakeitė žmonių įpročius. „Dalijimosi automobiliais paslauga yra savotiškas viešasis transportas. Mes skaičiuojame, kad vienas mūsų automobilis pakeičia 12 privačių automobilių. Jei žmogus sugeba pakeisti savo įpročius ir pradeda naudotis mūsų automobiliu, jam šeimoje praktiškai nebereikia pirkti antro automobilio“, – kalbėjo A. Drūtys.
Įvertinusi, kad Kretinga yra arti Palangos ir Klaipėdos, o rajono gyventojai aktyviai keliauja tarp šių miestų, bendrovė yra pasirengusi Kretingos mieste, prie autobusų stoties, įrengti vieną tokią automobilių aikštelę, kurioje stovėtų iki penkių automobilių. Tokios aikštelės įrengimas ir automobilių pastatymas savivaldybei nieko nekainuos, verslo Kretingoje riziką bendrovė ketina prisiimti pati. Iš Kretingos savivaldybės prašoma tik informacinio palaikymo.
Bendrovė taip pat siūlo Kretingoje įrengti dviračių nuomos aikšteles. Miestiečiai galės telefonu užsisakyti laisvą dviratį, su juo nuvažiuoti, kur reikia, o pasinaudojus pastatyti dviratį bet kurioje „Cit Bee“ dviračių stovėjimo aikštelėje. Už pirmąjį naudojimosi dviračiu pusvalandį mokėti nereikės, vėliau bus skaičiuojamas simbolinis mokestis. Bendrovės klientai taip pat galės įsigyti dienos, mėnesio ar sezono abonentus.
Kretingos valdžia norėtų, kad tokios dviračių stovėjimo aikštelės būtų įrengtos Savanorių gatvėje, Rotušės aikštėje ir geležinkelio stotyje. A. Drūtys akcentavo, kad dalijimosi dviračiais paslauga, skirtingai nuo analogiškos automobilių nuomos paslaugos, bendrovei pelno neneša, todėl savivaldybė turėtų prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo. „Vienos dviračio stovėjimo vietos įrengimo ir dviračio pirkimo sąnaudos siekia 500 eurų. Aikštelėje stovi 10 dviračių, vadinasi, vienos dviračių aikštelės įrengimo kaina būtų 5 tūkstančiai eurų. Jei savivaldybė norėtų, kad Kretingoje būtų tokia paslauga, prašytume, kad iš savivaldybės biudžeto būtų finansuojamas aikštelių įrengimas ir dviračių įsigijimas. Už iš klientų surinktas lėšas mes tris metus užtikrintume šios paslaugos teikimą Kretingoje“, – žadėjo bendrovės atstovas.
Administracijos direktorius Virginijus Domarkas paprašė bendrovės atstovų savivaldybės vardu surašyti komercinį pasiūlymą, kurį artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje ketinama apsvarstyti su Tarybos nariais.

Skaityti 466 kartai Atnaujinta %AM, %27 %433 %2018 %09:%Gegužė

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje