Savireklama

Tėvas iš didžiosios raidės Pirmo puslapio

  • %AM, %03 %485 %2018 %10:%Birž

 

Laima STONKUVIENĖ

 

Rytoj – Tėvo diena. Jai artėjant, ėmėme ieškoti tėvo iš didžiosios raidės. Pasirinkome Kartenos seniūniją – išgirdusi, apie ką norime rašyti, seniūnė Genovaitė Petrauskienė iškart pasakė: Petras Smilingis. „Tai tikrai tėvas iš didžiosios raidės, o anūkai bočių tiesiog dievina. Apskritai tokios darnios ir vieningos šeimos paieškoti reikia“, – tikino seniūnė.
Pats Petras, kaip ir jo žmona Zita, stebėjosi: ką čia ta seniūnė prigalvojo? Esą kiekvienas tėvas vaikais turi rūpintis, rodyti pavyzdį, kad šie gyvenime rastų savo vietą. Tiesa, Zita sutiko, jog Petras tikrai pavyzdingas tėvas, apie vaikus ir anūkus sukasi visas jo pasaulis. Gražių ir jautrių žodžių tėveliui negailėjo ir dvi dukros, su kuriomis teko kalbėtis.
Kitais metais auksines vestuves švęsiantys Zita ir Petras Smilingiai iš viso užaugino penkis vaikus: dukras Irmą, Danutę ir Ingridą bei sūnus Arūną ir Darių. Dabar visi, išskyrus Darių, jau turi gražias savo šeimas, tėvams padovanojo devynis anūkus, kurių vyriausiajam – 27-eri, mažiausiajai – 3 metai. „Vaikai nuo mažens buvo labai geri, paslaugūs, darbštūs, niekada nereikėjo pirštais rodyti, kokius darbus reikia padaryti, patys jų ėmėsi. Iki šiol jie tokie – viena dukrų su šeima ūkininkauja, kiti keturi turi savo verslus. Visas šeimos puoselėjamas vertybes perdavė ir savo vaikams, tad anūkai kasdien mus stebina savo smalsumu, darbštumu, veiklomis“, – kalbėjo Zita.
Du dešimtmečius ūkininkavo ir P. Smilingis: turėjo 20 hektarų žemės, augino rapsus, linus, grūdines kultūras, laikė gyvulių. Estafetę perdavė jaunesniems, dabar jo „valdos“ – daržai ir gėlynai. „Viskas dėl vaikų, ypač anūkų, kad šie valgytų iš ežios išrautą, o ne parduotuvėje pirktą morką. Iš ankstyvo ryto daržovių, bulvių, vištų padėtų kiaušinių į automobilį prisikrauna ir išvežioja kiekvienam į namus, kad anūkėliai šviežią maistą valgytų. Bulves ir nuskusti galėtų, nes šis užsiėmimas jam labai patinka“, – juokdamasi vyro „paslaptį“ atskleidė Zita.
Petras labai myli ir gėles, ypač palergonijas. Pats jas augina, puoselėja, prižiūri, šiomis gėlėmis visus ir savo, ir vaikų namų kiemų kampus išpuošė. Paklaustas apie kitus laisvalaikio pomėgius prisipažino žvejoti nemėgstąs, nors Minija ir čia pat. Grybavimas – kita kalba, grybų prirenka ir žiemai priruošia visiems, vaikams dėl to į mišką eiti nereikia, nebent dėl malonumo.
Visi Smilingių vaikai įsikūrę Kartenoje, tad su jais matosi ir bendrauja kasdien. „Mūsų tėvelis labai kuklus, paprastas, nuoširdus, rūpestingas, beprotiškai myli anūkus, su jais praleidžia daug laiko. Šiems bočius yra kažkas tokio, dėl jo viską galėtų padaryti. Tėtis yra visų mūsų ir pagalbininkas, ir patarėjas. Esame labai dėkingi tiek jam, tiek mamai už besąlygišką meilę ir rūpestį iki šiol“, – sakė dukros Irma ir Ingrida.
Paprašytas pasakyti receptą, kaip reika auklėti vaikus, kad šie užaugtų darbštūs, protingi, sėkmingi, veiklūs, kad gražūs ir artimi santykiai juos sietų ne tik su tėvais, P. Smilingis nusišypsojo: „Vaikas vaikui nelygus. Vienam ir žodžio užtenka, kitam ir diržas nepadės. Pirma ir pati svarbiausia sąlyga yra meilė. Kiek vaikai augdami jos iš šeimos gaus, tiek ir atiduos“.

Skaityti 565 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje