Savireklama

Derliaus šventėje pagerbti „Rajono švyturiai“ Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %717 %2016 %16:%Rugs

Tradicinėje Derliaus šventėje rajono žemdirbiai parodė, kokį šiemet į aruodus surinko derlių, o mūsų laikraštis pirmą kartą išrinko ir pagerbė žmones, savo veikla, darbais garsius ne tik savo bendruomenėje, kaime, bet ir visame rajone ar net už jo ribų.

Speciali „Švyturio“ skulptūrėlė bei diplomai įteikti trims nominantams, už kuriuos laikraščio skaitytojai balsavo labiausiai. „Švyturio“ skaitytojų sprendimu, nominacijos „Rajono švyturys 2016“ įteiktos Birutei ir Edvardui Stalmokams, Antanui Blužui ir Kretingos nevyriausybinių jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ nariams.

Guvi prekyba

Puikus šeštadienis kvieste kvietė rajono žmones į Kretingą, kur šurmuliavo tradicinė Derliaus šventė. Rotušės aikštė kaip įprasta buvo tirštai užpildyta verslininkų ir prekybininkų, siūliusių ragauti, skanauti, pabandyti sunkiai suskaičiuojamų giros ir alaus rūšių, o mėsos prekiautojų ir gamintojų vieta savo kvapais viliojo jau iš tolo.

Jau įprasta, kad į mugę suvažiavę ir atėję žmonės rinkosi kur skaniau, kur pigiau, gyva prekyba vyko įvairiausiais želdiniais: iš įvairių šalies vietų atvykę sodininkai ir miškininkai pardavinėjo dešimtis, jeigu ne šimtus, įvairiausių rūšių augalus, vaismedžius, vaiskrūmius.

„Rajono švyturio“ laureatai

„Švyturio“ laikraščio palapinėje, buvusioje savo tradicinėje vietoje šalia pagrindinės estrados, iš ryto buvo įteikti „Rajono švyturio“ apdovanojimai. Skaitytojai buvo aktyvūs ir pasiūlė tikrai nemažai Kretingos rajono žmonių, kurie, jų nuomone, verti šio gražaus apdovanojimo. Tačiau bet koks balsavimas yra tarytum konkursas, todėl skaitytojų daugumos valia lėmė tris galutinius sprendimus.

2016 metų „Rajono švyturio“ apdovanojimus pelnė parapijos klebonas Antanas Blužas, Impilties kaimo gyventojai Birutė ir Edvardas Stalmokai bei Kretingos rajono NVO jaunimo organizacijų asociacija „Apskritas stalas“.

Visą dieną „Švyturio“ palapinėje skaitytojai šventine mažesne kaina užsisakinėjo seniausią rajono laikraštį 2017-iems metams. Bendraujant su skaitytojais buvo įdomu išgirsti jų nuomones apie publikacijas, gvildenamas temas, išklausyti pageidavimų.

Visos seniūnijos – po vienu stogu

Šventė neapsieina be sveikinimų, apdovanojimų. Kretingiškius sveikino rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika bei Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, kaimyninio Skuodo rajono meras Petras Pušinskas, o Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis atsiuntė nuoširdų sveikinimo tekstą.

Derliaus šventė – metas suskaičiuoti ir įvertinti metų rezultatus, pasiekimus. Už gerus ir sektinus veiklos rezultatus Savivaldybė apdovanojo iniciatyviausias, jaunatviškiausias, sėkmingiausias naujokes, sveikuolių ir gražiausiai tradicijas puoselėjančias bendruomenes.

Buvo pažymėtos ir gražiausios, originaliausiai tvarkomos Kretingos rajono sodybos.

Šiemet Derliaus šventėje visos rajono seniūnijos susibūrė po vienu stogu, šventės svečiams padengė vieną ilgą ir įvairiausiais skanėstais nukrautą stalą. Šalia ilgos seniūnijų palapinės ne vienoje vietoje degė ugnys, buvo verdamos košės, šiupiniai... Kvapnus dūmas ne vieną priviliojo pabūti kartu, pabendrauti, paskanauti įvairių šeimininkių pagamintų gardumynų. O kaimo kapelos, folkloriniai ansambliai linksmino dainomis, kvietė šokti.

Skaityti 1028 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje