Savireklama

Tikinčiuosius kviečia susitikti su Popiežiumi Pirmo puslapio

  • %AM, %11 %327 %2018 %06:%Birž

 

Kęstutis GABŠYS

Rugsėjo 22 –23 d. Lietuvoje lankysis Popiežius Pranciškus. Valstybinės institucijos ir Katalikų bažnyčios atstovai baigia derinti Popiežiaus vizito programą. Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios klebonas Antanas Blužas OFM kviečia Kretingos miesto ir aplinkinių parapijų tikinčiuosius paliudyti tikinčiųjų bendruomenės vienybę ir popiežiaus vizitą mūsų šalyje stebėti ne prie televizoriaus ekranų, o kartu su bendraminčiais dalyvauti pagrindiniuose pontifiko vizito renginiuose Lietuvoje.
Klebonas „Švyturiui“ pasakojo, kad Popiežius Lietuvoje ketina aplankyti du miestus – Vilnių ir Kauną. „Rugsėjo 22 dieną po atvykimo ir valstybinio pobūdžio protokolinių renginių (priminsime, kad Popiežius yra ir Vatikano valstybės vadovas), Popiežius Pranciškus aplankys ir pasimels Aušros vartų bažnyčioje. Iš ten popiežiaus automobilis važiuos į Katedros aikštę, kur įvyks viešas Popiežiaus susitikimas su jaunimu. Planuojama, kad susitikime Katedros aikštėje dalyvaus apie 20 tūkstančių tikinčiųjų. Dalyvauti šiame renginyje galės ir vyresnio amžiaus asmenys, tačiau prioritetas bus teikiamas jaunimui nuo 14 iki 35 metų“, – akcentavo A. Blužas. Po susitikimo su jaunimu vyks Vyskupų sinodas ir kiti Bažnyčios vidaus valdymo struktūrų renginiai.
Rugsėjo 23 dieną Popiežius atvyks į Kauną, kur 10 valandą prasidės pagrindinis vizito Lietuvoje renginys –Popiežiaus aukojamos šv. Mišios Kauno Santakos slėnyje. Planuojama, kad šiame renginyje dalyvaus apie 120 tūkstančių tikinčiųjų. Po to Kauno katedroje planuojamas Popiežiaus susitikimas su dvasininkais ir vienuoliais. Grįžęs į Vilnių, Popiežius ketina trumpam pasimelsti buvusiuose KGB rūmuose įrengtame Okupacijos ir laisvės kovų muziejuje. Ten planuojamas trumpas pontifiko susitikimas su tremtinių ir politinių kalinių atstovais. Tos pačios dienos vakare Popiežius išskrenda į Latviją ir Estiją.
Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios klebonas „Švyturį“ informavo, kad šiuo metu jau prasidėjo registracija į pagrindinius vizito renginius – Popiežiaus susitikimą su jaunimu Katedros aikštėje bei šv. Mišias Kauno Santakoje. „Dėl spūsčių, saugumo užtikrinimo ir kitų problemų, norintys patekti į Katedros aikštę arba Santakos slėnį turi iš anksto užsiregistruoti. Jiems bus paskirtas vardinis bilietas konkrečiame sektoriuje. Registracija į renginius yra nemokama. Šiandien Kretingos miesto ir aplinkinės parapijos jau vykdo tikinčiųjų registraciją. Rugpjūčio pradžioje registracija į renginius persikels į specialią vizitui sukurtą interneto svetainę, kur į renginius galės registruotis visi norintys“, – vizito organizacinius klausimus atskleidė Kretingos parapijos klebonas.
A. Blužas kretingiškius ir kitų parapijų tikinčiuosius ragina nelaukti rugpjūčio pradžios ir jau dabar registruotis parapijose ir renginiuose dalyvauti kartu su savo parapijos tikinčiųjų bendruomene. „Vyresnės kartos žmonės labai šiltai atsimena Popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą Lietuvoje. Dabar laikai šiek tiek pasikeitė, todėl Bažnyčiai Lietuvoje ir mums, tikintiesiems, reikia naujo Bažnyčios bendruomenės vienybės paliudijimo ir padrąsinimo toliau skleisti Evangeliją“, – kalbėjo Kretingos parapijos klebonas.
Šiandieninis Katalikų bažnyčios vadovas Popiežius Pranciškus gimė 1936 m. gruodžio 17 d. Argentinoje. Kunigu būsimas pontifikas įšventintas 1969 m. gruodį, vyskupu konsekruotas 1992 m. Iki išrinkimo popiežiumi 2013 m. kovo 13 d. jis vadinosi pasaulietiniu Chorche Mario Bergoglio vardu. Pranciškus yra 266 Romos Katalikų Bažnyčios vadovas, pirmasis pontifikas, gimęs Pietų pusrutulyje. Iki Pranciškaus paskutinysis ne Europoje gimęs popiežius Gregoras III iš savo posto pasitraukė VIII amžiuje.

Skaityti 291 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje