Savireklama

Kartu su „Rožinio kaspino“ autobusėliu – ir paroda Pirmo puslapio

  • %AM, %23 %432 %2018 %09:%Birž

Birželio 29 dieną, nuo 9 iki 17.30 valandos, Kretingoje lankysis „Rožinio kaspino“ autobusėlis – rajono moterys vėl turės galimybę pasitikrinti dėl krūties vėžio. Be to, šalia autobusėlio bus eksponuojamos fotografės Jurgitos Bergelienės nuotraukos.
„Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Itin svarbu reguliariai tikrintis, nes liga gali ilgus metus tūnoti moters organizme nesukeldama skausmo ar nemalonių pojūčių. Nuo 2003 metų vykdomas prevencinis projektas prieš krūties vėžį „Nedelsk“ skatina moteris labiau rūpintis savo sveikata. Per tą laiką „Rožinio kaspino“ autobusėlyje nemokamai patikrinta jau daugiau nei 115 tūkstančių moterų, rasta daugiau kaip 1200 krūties vėžio įtarimų atvejų. Per 15 projekto metų mirtingumas nuo krūties vėžio, skaičiuojant 100 tūkst. gyventojų, sumažėjo 32 procentais. Žinoma, tokios sėkmės nebūtų be šimtų savanorių, tokių kaip Marija Juškienė Kretingoje, be medikų ir savivaldybės pagalbos“, – „Švyturiui“ sakė projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė.
„Nedelsk“ yra viena iš keturių labiausiai žinomų visuomeninių iniciatyvų Lietuvoje – ją žino daugiau kaip 60 proc. Lietuvos gyventojų. 2008 m. projektas įrašytas į Nacionalinių vertybių sąrašą, o Europos Parlamentas jį apdovanojo kaip mažo biudžeto – didelio poveikio projektą.
Kretingiškes moteris, kurios ateis pasitikrinti dėl krūties vėžio, pasitiks fotografės Jurgitos Bergelienės nuotraukos, kuriose įamžinta profesionali fotosesija prie... rožinių šieno rulonų. „Mane labai maloniai nustebino ūkininkės iš Šilalės Ingos Jokubaitienės iniciatyva, kuri profesionalią fotosesiją sugalvojo organizuoti prie rožinių rulonų. Ši fotosesija – ne tik nuotraukos, bet ir žinutė moterims, kad būtina tikrintis ne vien dėl savęs, bet ir dėl tų, kurie jas myli“, – kalbėjo A. Zuokienė.
Šilalės rajone, Kvėdarnos seniūnijoje, Pajūralyje kartu su vyru Vygantu ekologiškai ūkininkaujanti 38 metų I. Jokubaitienė, pernai laukuose pamačiusi rožinės spalvos šienainio rulonus, iš karto pamanė, kad jie – tik dėl grožio.
Sužinojusi, jog taip norima atkreipti dėmesį į krūties vėžio prevenciją, Inga vyro paprašė nupirkti rožinės plėvelės ir šienainius pakuoti būtent į ją. Moterį paskatino ir tai, jog dalis pinigų, surinktų už plėvelę, yra skiriama krūties vėžio prevencijai.
Kartu su I. Jokubaitiene fotosesijoje dalyvavo duktė, dvi jos seserys, pusseserė, kūdikio besilaukianti draugė, sesers sūnus. Moterys siekė parodyti, kad krūties vėžio prevencija svarbi visiems: mamoms, draugėms, artimiesiems ir vaikams.
„Tai – tarsi žvilgsnis į pasaulį, tai – moteriška bendrystė. Mes turime galvoti ne tik apie save, tačiau ir apie kitus, esančius šalia. Tikiuosi, kad nuotraukomis mums pavyko perteikti ir moteriškumą, jo lengvumą, parodyti moters pasaulį. Ir jei bent vienai moteriai tai primins apie tai, kad būtina tikrintis, aš žinosiu, kad galbūt kažkam mes išgelbėjome gyvybę“, – fotosesijos mintį aiškina Inga. Moteris viliasi, jog jos pavyzdys paskatins ne tik Šilalės krašto, bet ir visos Lietuvos ūkininkus šienainį pakuoti į rožinės spalvos rulonus.
Projekto „Nedelsk“ iniciatorė A. Zuokienė dėkinga ne tik I. Jokubaitienei, bet ir visam tūkstančiui Lietuvos ūkininkų, palaikiusių rožinio šienainio idėją.
„Visi jie per trejus metus padarė jautriai daug. Pakuodami šienainį į rožinę plėvelę ūkininkai finansiškai parėmė projektą „Nedelsk”. Paprasti dalykai kartais tampa milžinais. Rožinė spalva suteikia viltį – laiku diagnozavus krūties vėžį, pasveiksta daugiau nei 90 proc. pacienčių”, – teigė A. Zuokienė.
Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro iniciatyva per 14 metų dėl krūties vėžio pasitikrino 1900 rajono moterų, dar 4500 moterų suteikta informacija apie tai, kaip savarankiškai tikrintis krūtis ir atpažinti pirmuosius krūtų susirgimo požymius.
Birželio 29 d. dėl krūties vėžio bus patikrinta dar 100 moterų.

„Švyturio“ inf.

Skaityti 206 kartai Atnaujinta %AM, %23 %435 %2018 %09:%Birž

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje