Savireklama

Pranciškonų gimnazija telks bendruomenę prasmingiems pokyčiams Pirmo puslapio

  • %AM, %23 %439 %2018 %09:%Birž

Kretingos Pranciškonų gimnazija kartu su dar 20 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinkta dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“. Gimnazijoje suburta pokyčio komanda sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę mokyklos aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Prie gimnazijos kolektyvo prisijungia ir jauna „Renkuosi mokyti!“ anglų kalbos mokytoja Neda Petrauskienė. Ji – viena iš 25 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, nusprendusių prisidėti prie teigiamų pokyčių Lietuvos mokyklose.

Norinčių tapti mokytojais – rekordiškai daug
Dvidešimt penki „Renkuosi mokyti!“ mokytojai buvo atrinkti iš beveik 500 kandidatų, užpildžiusių programos anketą. Tai – rekordinis skaičius paraiškų, gautų per visus dešimt programos gyvavimo metų.

„Augantis susidomėjimas programa rodo, kad vis didesnė dalis visuomenės suvokia, jog šiandien svarbiausių pokyčių vieta yra mokykla. Būtent noras prisidėti prie jų, dirbti prasmingą darbą, galimybė keisti požiūrį į mokymąsi, daryti teigiamą įtaką kiekvieno vaiko, o kartu ir visos šalies ateičiai paskatino daugelį kandidatų ateiti į švietimą”, – pastebi projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovė Skaistė Lazdauskaitė.

Ryškėjanti pastarųjų metų tendencija – daryti karjeros posūkį ir bent dvejiems metams tapti mokytoju renkasi vis daugiau sėkmingai studijas baigusių, dirbančių, įvairios profesinės ir gyvenimiškos patirties sukaupusių jaunų 28-35 m. žmonių. Rudenį mokytojais pradės dirbti įmonių vadovai, medikas, reklamos specialistė, kino kūrėjas, finansų ir verslo konsultantai, mokslininkė ir kt.
Pranciškonų gimnazijoje anglų kalbos mokytoja pradėsianti dirbti N. Petrauskienė baigė anglų kalbos filologijos studijas Klaipėdos universitete, ilgą laiką dirbo vertėja. Pasak jos, mintis apie mokyklą pirmąkart kilo dar universitete. „Prieš septynerius metus, dar studijuojant universitete, dėstytoja mestelėjo, kad man vertėtų pagalvoti apie mokytojos profesiją. Tąkart tai nieko nekeitė, siekiau būti vertėja, tačiau laikui bėgant ta nedrąsi mintis vis augo, kol ėmė kunkuliuoti ir galiausiai virto veiksmais. Noriu „pasimatuoti“ mokytojo profesiją ir jei galiu įkvėpti, motyvuoti ir mokyti – tai ir bus mano gyvenimo kelias“, – pasakoja mokytoja Neda.

Pokyčius ne tik įgyvendins, bet ir pamatuos
Priimti „Renkuosi mokyti!“ mokytoją ir prisijungti prie projekto panoro 53 mokyklos. Įvertinus jų motyvaciją ir norą keistis, atrinkta 21 mokykla iš Kretingos, Šiaulių r., Kalvarijos, Širvintų, Trakų, Rumšiškių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus.

Mokyklos ne tik priima jaunus mokytojus, bet ir pačios, su turimais resursais ir „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai” komandos pagalba, įsipareigoja įgyvendinti pokyčių projektus.

Gimnazijoje jau atliktas tyrimas, padėsiantis nustatyti tobulintinas sritis. Į klausimus, kaip jaučiasi mokykloje, ką norėtų keisti, kokį savo vaidmenį mato atsakė net 753 gimnazijos mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai. Rudenį mokyklos bendruomenei bus pristatyti tyrimo rezultatai ir susibūrusi pokyčių komanda pradės rengti pokyčio projektą.

„Kad situacija mokykloje pasikeistų iš esmės, reikia ne tik jauno ir aktyvaus „Renkuosi mokyti!“ mokytojo, bet visos mokyklos bendruomenės įsitraukimo ir įsipareigojimo keistis. Siekiame ne greito efekto, o ilgalaikių pamatuojamų pokyčių. Tik įsitraukus mokyklos vadovybei ir visai bendruomenei galima užtikrinti, kad pasibaigus projektui pokyčiai nesibaigs – tai vienas didžiausių šios programos išskirtinumų”, – teigia pagrindinio projekto partnerio Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar” direktorius Rytis Jezepčikas.

Projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“. Planuojama, kad projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ iš viso dalyvaus 45 šalies mokyklos, jis pasieks 25 tūkst. mokinių.

Kornelija KUNIGONYTĖ

Skaityti 506 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje