Savireklama

Bibliotekoje – kaniterapiniai šunys. Ką jie ten veiks? Pirmo puslapio

  • %AM, %01 %394 %2018 %08:%Rugp

 

Šeimos, auginančios vaikus, susiduria su įvairiomis vaiko vystymosi, mokymosi ar bendravimo problemomis. Kreipiamasi į psichologus, gydytojus, logopedus, tačiau ne visada pavyksta problemą išspręsti. Nereikėtų pamiršti, kad egzistuoja alternatyvių gydymo galimybių, kurios gali pagerinti vaiko savijautą. Viena tokių – kaniterapija.
Tyrimais yra įrodyta, kad kaniterapija, – gana jauna terapijos sritis, turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai.
Rugpjūčio mėnesį, nuo 7 iki 23 d., antradieniais ir ketvirtadieniais 10 val., Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyks kaniterapijos užsiėmimai. Juose dalyvaus 7–11 m. vaikai, išgyvenę įvairias traumuojančias patirtis, turintys specialiųjų poreikių, verbalinių raidos, mokymosi sutrikimų, kenčiantys dėl mikčiojimo.
Bibliotekoje lankysis buvę VšĮ „Linksmosios pėdutės“ globotiniai – šunys Dūda ir Nordas, kurie yra specialiai apmokyti ir sertifikuoti. Užsiėmimų metu sukurtoje jaukioje namų aplinkoje įsikurs keturkojai ir vaikai. Terapija, kuri įprastai trunka apie 45 minutes, nėra tik buvimas su šunimi. Jos metu vaikai galės skaityti, piešti, lipdyti, bendrauti ir kt.
Užsiėmimo su šunimis metu bus taikoma II lygio kaniterapija. Kiekvienas terapijos seansas turės konkretų tikslą ir temą, kurie su šuns vedle – psichologe, kaniterapijos specialiste – Natalija Zukhbaya bus aptariami iš anksto pagal kiekvieno vaiko individualius poreikius. Šio lygio kaniterapijoje koncentruojamasi į akademinius pasiekimus, tikslus, socialinių įgūdžių bei kognityvinių funkcijų gerinimą.
Moksliškai įrodyta, jog bendraujant su šunimi žmogaus organizme padaugėja vadinamojo „laimės hormono“ oksitocino, o „streso hormono“ kortizolio – sumažėja, ir tai teigiamai veikia sveikimo procesus.

Inga TIREVIČIUTĖ

Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai

Skaityti 201 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje