Kretingos gydytojai įspūdingų turtų neužgyveno Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %606 %2018 %13:%Rugp

 

Kęstutis GABŠYS

Valstybinės mokesčių inspekcijos paskelbti penkių Kretingos rajono savivaldybei priklausančių gydymo įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų turto deklaracijų duomenys nenustebino. Vyriausieji gydytojai neskursta, tačiau įspūdingų turtų neužgyveno.

Turtingiausia – Kartenos PSPC vadovė
Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė įvairias atsakingas pareigas užimančių asmenų turto deklaracijų duomenų išrašus. Praėjusiame „Švyturio“ numeryje analizavome Kretingos rajono savivaldybės tarybos narių turto deklaracijas ir juose pateikiamus duomenis. 2018 metais pirmą kartą savo ir sutuoktinių turtą turėjo deklaruoti ir viešųjų įstaigų, kurių steigėjai yra valstybė ir savivaldybės, vadovai ir jų pavaduotojai. Kadangi viešosios įstaigos statusą Lietuvoje turi visos gydymo įstaigos, Lietuvos ligoninių vyriausiųjų gydytojų turto deklaracijų duomenys sukėlė nemažą šurmulį.
Kretingos rajono gydymo įstaigų vadovų turto deklaracijų duomenys rodo, kad daugiausiai turto užgyveno Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Antanina Staškevičienė. Vyr. gydytojos ir jos sutuoktinio pateiktoje turto deklaracijoje nurodoma, kad 2017-ųjų paskutinę dieną jų šeimos valdomo nekilnojamojo turto vertė siekė 222 tūkstančius eurų, o nuosavybės teise valdomų žemės sklypų vertė siekė 38 tūkstančius eurų. Vyriausioji gydytoja ir jos sutuoktinis neturėjo jokių paskolų ir deklaravo turį 40 tūksančių eurų santaupų.
Antrąją vietą šioje kategorijoje užėmė Kretingos ligoninėsvVyr. gydytojos pavaduotojas Aleksandras Šalavėjus. Turto deklaracijoje gydytojas teigė turįs 141 tūkstantį eurų vertės nekilnojamojo turto, 16 tūkstančių eurų vertės žemės sklypų ir 57 tūkstančius eurų santaupų. Turto deklaracijos duomenimis, A. Šalavėjus neturėjo jokių negražintų paskolų.
Likusių rajono gydymo įstaigų vadovų turto deklaracijų duomenys yra labai panašūs. Vyr. gydytojų ir jų pavaduotojų šeimų valdomo nekilnojamojo turto vertė svyruoja nuo 40 iki 70 tūkstančių eurų, jiems priklausančių žemės sklypų vertė svyruoja nuo 6 iki 15 tūkstančių eurų.
Vidutiniokų kategorijai galima priskirti ir Kretingos ligoninės vadovę Iloną Volskienę. Vyriausioji gydytoja deklaravo, kad jai ir jos sutuoktiniui priklauso 43 tūkstančių eurų vertės nekilnojamasis turtas, 10 tūkstančių eurų vertės žemės sklypai. Vyriausioji gydytoja deklaravo, kad paskutinę praėjusių metų dieną ji buvo sukaupusi 68 tūkstančius eurų santaupų. Turint omenyje, kad dauguma darboviečių yra linkusios gruodžio mėnesio atlyginimus sumokėti metų gale, deklaracijose pateikta gruodžio 31 dieną atlikta „momentinė“ sąskaitose esančių lėšų fotografija ne visai tiksliai parodo deklaruojančio asmens realias santaupas.

Geresni automobiliai
Kretingos rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovai investicijų požiūriu yra labai konservatyvūs ir į akcijas bei kitus vertybinius popierius investuoti nėra linkę. Pavyzdžiui, Kretingos ligoninės vadovė I. Volskienė deklaravo turinti akcijų, kurių vertė siekia 1400 eurų.
Aktyviausiai investicine veikla užsiima Kretingos ir Salantų PSPC vadovai. Kretingos poliklinikos vadovas Vidmantas Jurgaitis deklaravo kartu su žmona turį įvairių vertybinių popierių, kurių rinkos vertė – 49 tūkstančiai eurų. Salantų PSPC vadovas Tomas Skliuderis deklaravo su žmona turintys akcijų už 11 tūkstančių eurų, taip pat kitų vertybinių popierių, kurių vertė siekia 21 tūkstantį eurų.
Jei lyginsime Kretingos rajono gydymo įstaigų vadovų ir politikų turto deklaracijų duomenis, aiškiai matosi, kad rajono gydytojai mėgsta gerus automobilius ir negaili lėšų jiems įsigyti. Kretingos PSPC direktoriaus pavaduotojas Arnas Juškys deklaravo, kad jo valdomų transporto priemonių vertė siekia 16 tūkstančių eurų, Kretingos psichikos sveikatos centro direktorė Inna Viršilienė deklaravo valdanti transporto priemonių už 14 tūkstančių eurų.
Automobiliams nebuvo linkę išlaidauti T. Skiunderis (1500 eurų) bei Ilona Volskienė (2403 eurai). Kitų gydymo įstaigų vadovų deklaruota automobilių vertė svyravo nuo 7 iki 9 tūkstančių eurų.
Bet kuriuo atveju, lyginant su kolegomis, dirbančiais uostamiestyje, Kretingos rajono gydymo įstaigų vadovų sukaupti turtai neatrodo įspūdingai. Pavyzdžiui, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis deklaravo turįs nekilnojamojo turto už 107 tūkstančius eurų, žemės sklypų už 7 tūkstančius eurų. V. Janušonis praėjusių metų gruodžio 31 d. turėjo susitaupęs 162 tūkstančius eurų, į vertybinius popierius jis buvo investavęs 49 tūkstančius eurų. Dar 121 tūkstantį eurų Universitetinės ligoninės vadovas buvo paskolinęs kitiems asmenims ir metų pabaigoje nespėjo jų susigrąžinti.

Skaityti 553 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje