Penkiems žvyrkelių ruožams – asfalto danga Pirmo puslapio

  • %AM, %08 %364 %2018 %07:%Rugp

 

Kęstutis GABŠYS

Lietuvos Valstybinė automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos patvirtino ir viešai paskelbė Žvyrkelių asfaltavimo 2018-2020 m. programoje dalyvaujančių kelių ruožų sąrašą. Kretingos rajone per trejus metus valstybė ketina asfaltuoti penkis valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožus, kurių bendras ilgis – 20 kilometrų 734 metrai. Kai kuriuose šiame sąraše įrašytų kelių ruožuose asfaltavimo darbai jau vyksta arba net jau yra užbaigti, kai kuriuose iš jų kelininkų technikos dar net nematyti.
Į žvyrkelių asfaltavimo programos sąrašą valstybinės reikšmės rajoniniai keliai patenka paga dvi metodikas. Pirmiausiai yra stengiamasi asfaltuoti kelio ruožus, einančius per gyvenvietes, kad pravažiuojančių automobilių keliamas triukšmas ir dulkės sukeltų kuo mažiau nepatogumų vietiniams gyventojams. Vėliau, įgyvendinant vadinamąją „Zebro“ programą, yra asfaltuojami kelio ruožai tarp skirtingų jau asfaltuotų gyvenviečių arba asfalto danga tiesiama iki kito asfalto dangą turinčio kelio.
Kretingos rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė „Švyturiui“ sakė, kad asfaltuotinų žvyrkelių ruožų atranką, jų asfaltavimo darbų organizavimą ir apmokėjimą vykdo Automobilių kelių direkcija, nors savo žodį taria ir Kretingos rajono savivaldybė. „Pirmą kartą sudarant tokį sąrašą Valstybinė automobilių kelių direkcija paprašė savivaldybės pateikti savo prioritetų sąrašą. Kretingos rajono Taryba savo sprendimu tokią asfaltuotinų žvyrkelių eilę sudarė ir Direkcija, vertindama paraiškas, tokiems kelių ruožams davė papildomų balų“, – teigė skyriaus vedėja.
Direkcijos ir Kretingos rajono savivaldybės nuomonės dėl rajone asfaltuotinų rajoninės reikšmės valstybinių kelių prioritetų iš esmės sutapo. Kretingos rajono savivaldybė prioritetą prašė suteikti kelio Kartena–Kalniškiai–Anužiai asfaltavimui, tačiau Direkcija, atlikusi savo skaičiavimus, 139 metrų ilgio šio kelio ruožą „paliko pirmą už brūkšnio“.
Šiame sąraše taip pat buvo įrašyti kelio ruožai „Voveraičiai–Šukė“ bei „Žeimiai–Tuzai“, kuriuose asfaltavimo darbai yra arti pabaigos arba jau vyksta statybos darbų užbaigimo juridinės procedūros. Į programą taip pat yra įrašyti kelio Kūlupėnai–Darbėnai dviejų atkarpų asfaltavimo darbai. Ten kelininkai pradėjo darbuotis dar praėjusiais metais, bet dėl blogų oro sąlygų darbus teko atidėti ir užbaigti jau šiais metais.
Gera žinia laukia automobilių vairuotojų ir vietos gyventojų, gyvenančių šalia kelių Klaipėda–Radailiai–Kretinga ir Vėžaičiai–Mikoliškiai–Kartena. Direkcija iki 2020 m. ketina išasfaltuoti dvi „Triušelių kelio atkarpas, esančias nuo 18 iki 21-ojo šio kelio kilometro. Kelyje Vėžaičiai–Mikoliškiai–Kartena Direkcija ketina pakloti asfalto dangą šio kelio atkarpose, esančiose Budrių ir Mikoliškių gyvenviečių ribose.
Rengdama šią programą Automobilių kelių direkcija vertino ir priėmė sprendimą dėl 43 valstybinės reikšmės rajoninių žvyrkelių, esančių Kretingos rajone, asfaltavimo darbų.

Skaityti 898 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje