Spausdinti šį puslapį

Koplyčios restaracija įpusėjo Pirmo puslapio

  • %AM, %08 %367 %2018 %07:%Rugp

 

Kęstutis GABŠYS

Antradienį iš įvairių sričių specialistų sudaryta Statybos komisija vertino Tiškevičių koplyčios restauravimo darbų rezultatus ir sprendė ar pasirašyti statybos darbų pabaigos deklaraciją. Valdininkai ir užsakovai, koplyčios rekonstrukcijos darbus vykdžiusios bendrovės „Pamario restauratorius“ darbu liko patenkinti ir po smulkių, nereikšmingų pastabų statybos darbų užbaigimo deklaracija buvo pasirašyta. Tačiau gerti šampaną ir kelti pabaigtuvių vainikus yra kiek per anksti, nes baigtas tik pirmasis grafų Tiškevičių koplyčios rekonstrukcijos darbų etapas.

Po restauracijos Koplyčią prižiūrėsianti Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė „Švyturiui“ pasakojo, kad Kretingoje esančios grafų Tiškevičių koplyčios restauracijos projekto vertė turėjo siekti apie pusę milijono eurų. Tačiau ES ir Kretingos rajono savivaldybė skyrė tik pusę šios sumos, todėl koplyčios restauracijos darbai buvo padalinti į du etapus. „Mes labai norėjome, kad pabaigus šio etapo darbus bent vienos koplyčios dalies restauracija būtų visiškai užbaigta ir atverta lankytojams. Restauratoriams pavyko iki galo sutvarkyti laidojimo kriptą. Rugpjūčio pabaigoje muziejus parsigabens šiuo metu restauruojamus grafo Juozapo Tiškevičiaus ir jo šeimos narių karstus ir muziejaus lankytojai galės juos pamatyti“, – sakė muziejaus direktorė.

Restauravimo darbus atlikusios bendrovės „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas „Švyturiui“ teigė, kad bendrovei prireikė dešimties mėnesių, kad įgyvendintų jiems pateiktą užsakymą. „Šiame restauravimo etape reikėjo atlikti labai daug žemės darbų. Mes visi prisimename, kokie orai buvo praėjusiais metais, todėl darbo sąlygų tikrai negalime pavadinti labai lengvomis“, – sakė A. Kliukas. Bendrovės direktorius sakė, kad jam, kaip restauratoriui, didžiausią iššūkį sudarė koplyčios laiptų ir išorinių sienų atkūrimas pagal išlikusią ikonografinę medžiagą.

Kretingos muziejaus direktorė V. Kanapkienė teigė esanti patenkinta rangovų atliktų darbų kokybe. Tačiau muziejaus vadovės pečius užgulė nauji rūpesčiai – kur rasti lėšų koplyčios restauracijos darbų II etapui, kad šis unikalus istorinis statinys negyventų nuolatinės statybos sąlygomis.

Skaityti 270 kartai