Savireklama

Automobilių svorį ribos kelio ženklas Pirmo puslapio

  • %AM, %10 %245 %2018 %04:%Rugs

Aistas MENDEIKA
Trečiadienį įvykusiame Savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje nuspręsta padėti sodų bendrijos „Ąžuolas“ nariams išsaugoti asfalto dangą kelyje, jungiančiame bendriją su magistraliniu keliu – įrengti transporto priemonių svorį ribojantį kelio ženklą.
Kažkada sodų bendrijos „Ąžuolas“ nariai savo lėšomis įsirengė asfaltuotą kelią, kuris jungia juos su išoriniu pasauliu. Žmonės savo automobiliais patogiai pasiekdavo magistralinį kelią.
Tačiau dabar plona, sunkiasvoriam transportui nepritaikyta asfalto danga, anot „Ąžuolo“ gyventojų, drąsiai važinėja rąstais pakrauti miškavežiai. Tad ne šiaip sau žmonės sunerimo dėl asfalto ateities.
„Sunkiasvoris transportas, pakrautas rąstais, dar ir su priekabomis, akivaizdžiai gadina asfalto dangą. Jau pradėjo trupėti asfalto kraštai, pats kelias pasidarė nelygus. Bijome, jog ilgiau pavažinėjęs sunkiasvoris transportas asfaltuotą kelią sugadins visiškai“, – skundėsi Eismo saugumo komisijai posėdyje dalyvavę bendrijos „Ąžuolas“ atstovai.
Pasak jų, padėti išsaugoti asfalto dangą galinti tik Savivaldybė, nes su sunkiasvorio transporto priemonių šeimininkais susitarti nepavyksta. Pastarieji esą teigiantys, jog jie turi teisę važiuoti šiuo keliu, jei transporto priemonės svoris neviršija 48 tonų.
Žmonės komisijai teigė suprantantys, jog ir verslininkams kažkaip reikia vykdyti savo veiklą, ir jie neprašantys apskritai uždrausti eismą keliu. Tačiau būtinai reikėtų bent jau apriboti automobilių maksimalų svorį.
Eismo saugumo komisijos narių nuomone, rąstus iš miško vežantys verslininkai galėtų paieškoti kito kelio, kuriuo važiuotų sunkiasvoriai automobiliai, nekeldami rūpesčių kitiems gyventojams.
Komisija vienbalsiai nutarė, jog kelio į sodų bendriją „Ąžuolas“ pradžioje būtina įrengti transporto priemonių svorį iki 20 tonų ribojantį kelio ženklą. Ir ne tik įrengti, bet ir tai padaryti kuo skubiau. Paprastai naujo kelio ženklo įrengimas gali užtrukti ir mėnesį, bet šiuo atveju reikia paskubėti.
„Jau dabar, kasdien asfalto dangos būklė blogėja. Po savaitės ar daugiau jau nebebus kuo ir rūpintis“, – nedelsti įrengti kelio ženklą ragino „Ąžuolo“ gyventojai.
Eismo saugumo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis nuramino gyventojus patikinęs, jog nedelsiant bus kreipiamasi į Kretingos seniūnę Sigitą Riepšaitę, kad ji skubiai pasirūpintų naujuoju kelio ženklu. Galbūt reikės prašyti ir komunalininkų pagalbos, bet kelio ženklas turėtų atsirasti nedelsiant.
„Galbūt atsiradus automobilių svorį ribojančiam kelio ženklui verslininkai patys pasistengs ir suras kitą kelią, kuriuo galės išvežti medieną“, – svarstė P. Černeckis.

Skaityti 148 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Balandis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje