Savireklama

Kartenos mokyklai – buvusio mokinio dovanos Pirmo puslapio

  • %AM, %10 %246 %2018 %04:%Rugs

 

Laima STONKUVIENĖ
Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro maltiečių vaikų dienos centro lankytojai dar tebegyvena iškilmių Prezidentūroje, Rugsėjo 1-osios šventės įspūdžiais, o užvakar sulaukė naujos staigmenos. Į mokyklos kiemą įriedėjo UAB „Northway medicinos ir chirurgijos centrai“ autobusiukas, kuriuo atvežta dovanų ne tik mokyklai, bet ir asmeniškai kiekvienam Socialinio vaikų dienos centro lankytojui.

Iš Prezidentūros – su įspūdžiais ir dovanomis
„Maltos ordino pagalbos tarnyba kartu su prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama kampanija „Už saugią Lietuvą“ visus Lietuvos žmones, įstaigas, verslo įmones kvietė dalyvauti mokyklinių prekių rinkimo akcijoje „Mažoje širdelėje – didelės idėjos“ ir aukoti kanceliarines prekes, mokyklinius reikmenis ir lėšas skurdžiai gyvenantiems vaikams bei maltiečių vaikų dienos centrams išlaikyti. Maltiečių Kartenos skyrius, Socialinis dienos centras, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Maltos ordino pagalbos tarnyba, veikia jau daugiau negu 20 metų, – pasakojo mokyklos socialinė pedagogė, maltiečių Kartenos grupės vadovė Vida Tamošauskienė. – Labai apsidžiaugėme gavę kvietimą dalyvauti baigiamajame akcijos renginyje Prezidentūroje, iš kur parsivežėme kuprinių, įvairių kanceliarinių prekių, o svarbiausia – daug smagių įspūdžių ir malonių prisiminimų apie susitikimą su Dalia Grybauskaite – Prezidentė labai šiltai su visais bendravo, prie visų priėjo, pakalbino, palinkėjo gerų mokslo metų“.
Pasak V. Tamošauskienės, akcijoje „Mažoje širdelėje – didelės idėjos“ dalyvavo ir karteniškių, kurie Socialiniam vaikų dienos centrui nupirko sąsiuvinių, rašiklių, piešimo sąsiuvinių. Priemonės laikomos Centre – kai reikia, jų vaikai iš čia ir pasiima. Dviem vaikams suruoštos pilnai sukomplektuotos mokyklinės kuprinės. „Džiaugiuosi, kad ypač keičiasi jaunoji karta – supranta, kad sunkiau besiverčiančioms šeimoms reikia padėti, pamatyti šalia kenčiantį, kažko stokojantį žmogų. Turime geradarių ir pagalbininkų, tačiau „Northway“ atstovų skambutis buvo labai didelė staigmena“, – kalbėjo V. Tamošauskienė.

Prisimena mokyklą
Į Karteną su dovanomis atvažiavo „Northway medicinos ir chirurgijos centrų“ Vakarų regiono vadovė Inga Leilionaitė Žiemelė, Žmoniškųjų išteklių vadovė Neringa Žygelė, Žmogiškųjų išteklių vadybininkė Viktorija Mockutė, vyriausioji slaugos administratorė Rasa Meškienė ir registratūros vadovė Ieva Meškytė. „Su Maltos ordino pagalbos tarnyba bendraujame ir bendradarbiaujame jau ne pirmus metus, esame aktyvūs ir kitų panašių akcijų dalyviai, nes vaikai – mūsų ateitis, jie turi turėti laimingą vaikystę, mokslui ir žaidimams reikalingiausias priemones, – pasakojo N. Žygelė. – Karteniškiai šiemet pasirinkti neatsitiktinai – mūsų centrų vadovas, profesorius Vladas Algirdas Bumelis yra ne tik jūsų kraštietis, Kretingos garbės pilietis, – jis ketverius metus mokėsi ir Kartenos mokykloje. Profesorius prisimena mokyklą, o jums buvusį mokinį teprimins jo iniciatyva nupirktas plazminis televizorius, „X box“ žaidimas ir asmeniškai kiekvienam Centrą lankančiam vaikui skirti neperšlampami batai. Mums malonu buvo su jumis susipažinti, tikiuosi, kad bendradarbiausime ir toliau“.
V. Tamošauskienė vaikų vardu dėkojo „Northway medicinos ir chirurgijos centrų“ vadovybei bei dovanas atvežusiems svečiams, šie gražių žodžių už nuoširdų rūpestį vaikais negailėjo V. Tamošauskienei. „Kuo daugiau tokių žmonių kaip mokytoja Vida, tuo daugiau vaikų turės šviesesnę vaikystę. Labai tikime, kad mūsų darbuotojų, kasmet dalyvaujančių akcijoje „Mažose širdelėse – didelės idėjos“ dovanotos kanceliarinės prekės, drabužiai jums tiks ir patiks. Jų įdėjome daugiau, kad užtektų ir sesėms bei broliams“, – sakė viešnios pakviesdamos vaikus pasivaišinti jų atvežtu pyragu.

Socialinio vaikų dienos centro lankytojai įtraukiami į įvairius maltiečių vykdomus savanorystės projektus, organizuojami teminiai vakarai, sportiniai, meniniai užsiėmimai, organizuojamos vasaros stovyklos. Vienas įsimintiniausių renginių šiemet – birželį vykęs susitikimas su maltietiškų centrų, o jų Lietuvoje iš viso yra 14, nariais iš Kelmės, Užvenčio ir Viekšnių. „Maltos ordino pagalbos tarnyba siekia, kad maltiečiai vieni su kitais bendrautų, dalintųsi patirtimi. Mūsų surengtas susitikimas praėjo labai šauniai – vaikus užėmė Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos karininkė kapitonė Renata Gudaitė, suteikusi galimybę net pašaudyti, jiems buvo surengtas piknikas. Vaikai labai susibičiuliavo, tad dabar laukiame kitų centrų kvietimo atvykti“, – sakė V. Tamošauskienė.

Skaityti 1202 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Balandis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje