Savireklama

Kretingos mero taurės laimėtojams – penktoji vieta Pirmo puslapio

• %PM, %11 %544 %2018 %12:%Rugs

Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros, savaitgalį finišavo ralis „Aplink Lietuvą 2018“. Šio ralio dalyviai varžėsi dėl garbingiausio trofėjaus – šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės. Automobilių slalomo rungtis vyko ir Kretingos centre.
Geidžiamiausiu laimėjimu visų sportininkų kolekcijoje jau ketvirtą kartą džiaugėsi Vytis Pauliukonis ir Audronis Gulbinas. Automobilį „Subaru Impreza GT“ vairavę nugalėtojai, be pagrindinio trofėjaus, laimėjo ir kovą galingiausių SGC 4 automobilių klasėje.
Ralio „Aplink Lietuvą“ laimėtojai visas greičio ir specialiąsias rungtis, buvusias lenktynių programoje, įveikė per 33 min. 44,9 sek. ir 16,9 sek pranoko artimiausius konkurentus. Šis ralis V. Pauliukoniui ir A. Gulbinui buvo jau 14-asis.
Antrąją vietą, nuo nugalėtojų atsilikę 16,9 sek., užėmė Ignas Domeika ir Tomas Mickus, kurie vairavo „Ford Focus RS“. Trečiosios vietos laimėtojais tapo Benas Strumskis ir Žydrūnas Karpavičius, vairavę „Subaru Impreza“ ir nuo nugalėtojų atsilikę 1 min. 20,7 sek.
Automobilių slalomo rungtis vyko ir Kretingos centre, Rotušės aikštėje. Jos nugalėtojais tapo Gytis Stalerūnas ir Armandas Petrauskas, rungtyniavę SGC-3 klasėje. Lenktynininkai varžėsi automobiliu BMW. Šiam ekipažui, iškovojusiam Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos taurę, bendroje įskaitoje atiteko 5-oji vieta.
Raliai „Aplink Lietuvą“ – kol kas vienintelės automobilių sporto varžybos, kuriose kaip lygūs su lygiais tose pačiose trasose nuo 1996-ųjų varžosi ir žmonės su negalia. Šioje įskaitoje absoliučiais nugalėtojais pripažinti antrą kartą laimėję širvintiškiai Algimantas Kojis su Vytautu Barecku. Jie nugalėtojais tapo ir pilno rankinio valdymo automobilių grupėje, kurioje pranoko Ramunę Šidlauskaitę su Justina Darulyte ir trečiąją vietą iškovojusius Robertą Šimonį su Roku Dailide. Lenktyniavusiųjų su dalinio rankinio valdymo automobiliais grupėje sėkmė lydėjo telšiškius Alfredą ir Egidijų Ukrinus, antrąją vietą užėmė Mažvydas Butkevičius ir Mindaugas Brazauskas, trečiąją – Rolandas Šukys ir Raminta Šukytė.
Ralio nugalėtojams ir prizininkams, be kitų apdovanojimų, iš viso įteiktos 23 merų taurės.
Vyriausias amžiumi ralyje buvo ekipažas, kurio dalyvių bendras amžius sudaro lygiai 130 metų. Jauniausia ralio dalyvė buvo 13-metė šturmanė Raminta Šukytė.
Istorinių automobilių grupėje pergalę šventė 1936 m. gamybos „Mercedes Benz“ vairavęs šeimyninis Gintauto ir Vidos Žičkų ekipažas.
Pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“, kurį rengia tikrasis FIA narys, 1926-aisiais įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK), vyko 1931 metais. Raliai „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių sporto varžybos šalyje, tačiau šių metų ralis – tik 27-asis. Keturios tokios lenktynės surengtos prieškario Lietuvoje, o atgaivinus LAK veiklą nuo 1996 m. raliai Prezidento taurei laimėti vyksta kasmet. Šiemet ralyje, kuris buvo skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui, dalyvavo 100 automobilių ekipažų. Sportininkai startavo Kaune, po to varžėsi Kėdainiuose, Jonavoje, Prienuose, Varėnoje, Lazdijuose, Tauragėje, Gargžduose, Kretingoje, Plungėje ir kt. miestuose. Įveikę per 1000 kilometrų finišavo tradicinėje pabaigtuvių vietoje – S. Daukanto aikštėje Vilniuje.