Savireklama

Ieškos didžiausios korupcijos galimybių rizikos Pirmo puslapio

  • %PM, %11 %547 %2018 %12:%Rugs

Aistas MENDEIKA
Kretingos rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija nutarė pasidomėti, kaip kovojama su galimybėmis pasireikšti korupcijai biudžetinėse įstaigose, organizacijose bei Savivaldybės kontroliuojamose įmonėse.
Antikorupcijos komisiją pasiekė Specialiųjų tyrimų tarnybos raštas, kuriuo prašoma pateikti duomenis, kas daroma rajone veikiančiose biudžetinėse įstaigose bei Savivaldybės kontroliuojamose įmonėse, kad būtų užkirstas kelias korupcijai pasireikšti. Komisijos užduotis – parinkti konkrečias įstaigų bei įmonių veiklos sritis, kuriose galėtų atsirasti panašių apraiškų.
Nors Antikorupcijos komisija galėjo leisti įstaigoms bei įmonėms pačioms pasirinkti atskiras sritis, nutarta vis dėlto rekomenduoti, kurioje vietoje vertėtų korupcijos apraiškų paieškoti atidžiau.
Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vilius Adomaitis „Švyturiui“ teigė iš pradžių nelabai supratęs, ko iš komisijos prašoma. Tai paaiškinti kitiems komisijos nariams irgi nebuvo labai paprasta. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, jog pačios įstaigos ar įmonės turi paieškoti, kurioje jų veiklos srityje gali atsirasti korupcija ar bent jai palankios sąlygos. Yra nelabai logiška, kai pati organizacija savo darže turi ieškoti akmenėlių.
Pasak V. Adomaičio, labiau įsigilinus paaiškėjo, jog kalbama apie veiklos sričių, kuriose yra didžiausia rizika atsirasti korupcijai, nustatymą bei analizę, taip pat numatant ir būdus jai užkardyti.
Antikorupcijos komisijos nariams duota užduotis per savaitę nuspręsti, kuriuos savivaldybėje įgyvendinamus projektus vertėtų labiau paanalizuoti. Iš viso Savivaldybės administracija komisijai pateikė 47 projektus. Vėliau bus aiškinamasi, kurių projektų vykdymo procese gali labiausiai pasireikšti korupcija, bei kokių priemonių būtina imtis.
Savivaldybei rajone yra pavaldžios 36 biudžetinės įstaigos ir organizacijos bei 10 įmonių. Antikorupcijos nariai taip pat įpareigoti teikti pasiūlymus, kurias veiklas reikėtų labiau paanalizuoti korupcijos prevencijos atžvilgiu. Komisijos rekomendacijas numatoma pateikti įmonėms ir įstaigoms.

Skaityti 205 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje