Savireklama

Salantuose pėdsaką paliks savanoriai iš užsienio Pirmo puslapio

  • %AM, %18 %495 %2018 %10:%Rugs

Laima STONKUVIENĖ
Dienos veiklos centro Salantų padalinio bendruomenė jau antrą savaitę girdi jų patalpose ir teritorijoje kalbantis angliškai ir vokiškai. Salantiškiai taip pat dažnai mato šešetą linksmų vaikinų ir merginų, vaikštančių po miestelį. Tie jaunuoliai – savanoriai iš Vokietijos ir Belgijos, kurie Salantų padalinio teritoriją tveria tvora.
Ruošėsi metus
„Norėdami sukurti saugią ir gražią aplinką savo klientams bei darbuotojams seniai turėjome sumanymą padaliniui priskirtą teritoriją aptverti tvora, poilsiui pastatyti keletą suoliukų, pasodinti dekoratyvinių medelių, – pasakojo Dienos veiklos centro direktorė Birutė Viskontienė. – Kadangi esame įgyvendinę pakankamai įvairių projektų, bendradarbiavę su įvairiomis savanorystės programomis, savo norą teritoriją aptverti tvora, pagražinti aplinką išsakėme tarptautinei Vokietijos organizacijai „Bauorden“, kuri jau daugiau kaip 60 metų organizuoja tarptautinius jaunimo mainus ir remdama labdaros projektus ne pelno siekiančiose įstaigose bei organizacijose skatina socialinį įsipareigojimą. Buvome paraginti susirasti lėšų statybinėms medžiagoms įsigyti, o tvorai tverti „Bauorden“ pažadėjo atsiųsti savanorių būrelį“.
Pasak B. Viskontienės, pasiruošimas idėjos įgyvendinimui truko metus. Reikėjo surasti lėšų: finansinę paramą – daugiau negu 2 tūkst. eurų – suteikė JAV kelionių agentūra OAT Adventure travel, Lietuvos bendrovė „Javaigė", prisidėjo ir „Bauorden" organizacija. Jos atstovai buvo atvykę į Salantus apžiūrėti, ar tikrai padaliniui reikia tvoros, kur gyvens savanoriai, kokios gyvenimo sąlygos jiems bus suteiktos. Vasaros pabaigoje sulaukta laiško, kad savanoriai, kurie padės gyvendinti užsibrėžtą tikslą, atvažiuoja.

Žino visi Salantai
„Rugsėjo 9 dieną Dienos veiklos centro Salantų padalinyje savo darbą pradėjo tarptautinė jaunimo statybos stovykla – penki jaunuoliai iš Belgijos, vienas – iš Vokietijos. Gražūs, jauni ir labai darbštūs žmonės, vedami socialinio atsakingumo iniciatyvos, pasirengę padėti dalinai įkurti neįgaliesiems pritaikytą aplinką, labai gražiai bendraujantys su padalinio klientais. Savanoriai iš užsienio aukoja savo laisvą laiką geriems darbams ir tuo labai didžiuojasi. Beje, mums jų išlaikymas visiškai nekainuoja, laisvalaikiu taip pat rūpinasi patys. Visą praėjusį savaitgalį svečiai praleido Palangoje, iš kur parvažiavo su daugybe įspūdžių“, – sakė B. Viskontienė.
Pagyrų savanoriams iš užsienio negailėjo ir Salantų padalinio vyriausioji socialinė darbuotoja Airida Stonkienė. „Labai džiaugiamės šiais jaunuoliais, kurie padaro daug daugiau negu būname suplanavę. Ir svarbiausia – su gera nuotaika, net su šokiais. Jau ir miestelio gyventojai pastebėjo, kad turime labai šaunių svečių, kurie vaikšto po Salantus, bendrauja su žmonėmis, sportuoja stadione“, – kalbėjo vyr. socialinė darbuotoja.
B. Viskontienė ir A. Stonkienė įsitikinusios: po šio užsienio savanorių vizito daugelis pamatys ir supras, kad savanorystė yra vertybė. „Salantuose dirbę jaunuoliai – geriausias įrodymas, jog galima ne tik imti, bet ir duoti, dalintis, kad svarbu gali būti gerinti ne vien savo, bet ir kitų gyvenamąją aplinką. Tuo pačiu žinia apie Lietuvą, mažą jos miestelį Salantus šio gražaus jaunimo dėka pasklis po visą pasaulį, nes jie savanoriauja ir kitose šalyse“, – teigė pašnekovės.

Atvažiuotų dar kartą
20-mečiai Elena, Sophie, Bartas, Jana ir Matejus – studentai, 24-erių Lukas dirba inžinieriumi. Lietuvoje jie lankosi pirmą kartą. „Informacijos apie jūsų šalį turėjome labai mažai, gerai, kad yra visagalis internetas – jame visko galima ne tik sužinoti, bet ir pamatyti, – juokėsi svečiai, su kuriais bendrauti padėjo anglų kalba puikiai kalbantis Dienos veiklos centro Salantų padalinio klientas Remigijus Jonušaitis.
Savanoriai atviravo, kad jiems viskas labai patinka: maistas miestelio kavinėje „Elektrėnė“ skanus, salantiškiai draugiški, linksmi, nuoširdūs, geranoriški. Didžiulį įspūdį paliko Palanga, jūra, saulėlydis. „Jeigu reikėtų į Salantus atvažiuoti dar kartą, mielai sutiktume, nors norime pamatyti kuo daugiau kraštų, susipažinti su kitų šalių kultūra, tradicijomis. Iš Lietuvos, Salantų išsivešime pačius šilčiausius prisiminimus, tikimės, kad šis mūsų apsilankymas yra pirmas, bet ne paskutinis“, – kalbėjo jaunuoliai.

Savanorius vienija gerumo iniciatyva
„Bauorden" organizacija, kuriai jie priklauso, kartu su projekto partneriais yra įgyvendinusi apie 120 pagalbos projektų („Workcamps"). Savanoriauja daugiau kaip 360 tūkst. studentų, mokinių, amatininkų ir darbuotojų. Didžioji dalis darbų finansuojama iš aukų.
„Bauorden“ organizaciją 1953 metais įkūrė Nyderlandų kunigas Werenfried van Straaten. Jis paragino jaunuolius ir moksleivius padėti kurti namus pabėgėliams Vokietijoje ir kitiems sunkiai gyvenantiems žmonėms. Pirmoji statybų stovykla vyko Nienberge netoli Miunsterio ir Vestfalijos 1953 m. balandžio 6–18 dienomis. Tais pačiais metais organizuotos dar 17 statybinių kelionių. Vienos idėjos vedami dirbo 600 savanorių iš keturių šalių. Laikui bėgant Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Italijoje, Vengrijoje ir Bulgarijoje įsteigtos nepriklausomos, nacionalinės „Bauorden“ organizacijos, kurios glaudžiai bendradarbiauja. „Bauorden“ buvo pirmoji jaunimo organizacija, 2009 m. gegužę įstojusi į Vokietijos katalikų jaunimo aljansą (BDJK).
„Šios organizacijos atliekamas darbas yra labai svarbus tarptautinėje bendrystėje. Jis neša žinią apie toleranciją, supratimą ir pažinimą. Savanoriškai susibūręs jaunimas nuo 18 iki 25 metų iš įvairių šalių dirba gerumo iniciatyvos vedami. Tai įvairių profesijų bei studijų programų dirbantys ir studijuojantys jauni žmonės, nepriklausomai kokios jie religijos, tautybės, kalbos. Savanorių grupė sudaroma iš įvairių šalių atstovų, turinčių skirtingą socialinę ir kultūrinę kilmę. Taip jaunimas skatinamas vienas kitą pažinti ir priimti, padėti tiems, kuriems reikia pagalbos. Tarptautinėje grupėje savanoriai kartu kuria ir renovuoja socialines institucijas įvairiose pasaulio šalyse: Gruzijoje, Egipte, Ispanijoje, Vokietijoje, Italijoje ir kt. Daugiau kaip 60 metų gyvuojanti organizacija, šimtai savanorių – didžiausias įrodymas, kad žmonės yra daug geresni nei mes kartais manome. Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę savo rajone priimti nuostabius jaunuolius, susipažinti su savanorystės programa“, – sakė B. Viskontienė.

Skaityti 212 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje