Savireklama

Ūkininkai prašo pagalbos Pirmo puslapio

  • %AM, %24 %301 %2018 %06:%Rugs

 

Aistas MENDEIKA
Antradienį įvykusiame Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto posėdyje nuo praėjusių metų liūčių bei šių metų sausros nukentėjusiems ūkininkams nutarta padėti iki 50 proc. sumažinant žemės mokestį už 2018 metus.
„Nors rajono biudžetas ir ne „guminis“, kiek galėsime, tiek padėsime“ , – posėdyje dalyvavusiems ūkininkams žadėjo Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto pirmininkas Vytautas Lukauskas.
Pasak pirmininko, komitetas parengs sprendimo projektą ir teiks jį Savivaldybės tarybai, kuri tars paskutinį žodį.
Į Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto posėdį atvykę ūkininkai bei Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus teigė, jog iš valstybės biudžeto nors ir skirta apie 9 mln. eurų nuo gamtos išdaigų nukentėjusiems ūkininkams pagelbėti, mūsų rajoną pasiekė tik labai nedidelė šių lėšų dalis. Kita vertus, nedaug kas ir prašė paramos. Anot A. Stonkaus, ūkininkai galbūt nepanoro veltis į klampius biurokratinius reikalus, juo labiau, jei pakankamai pinigų, kad būtų galima kalbėti apie nuostolių bent dalinį kompensavimą, tikėtis neverta.
Ūkininkai teigė suprantantys, jog ir rajono biudžetas nėra itin turtingas, kad pinigų reikia visiems. Vis dėlto, imdama pavyzdį iš kai kurių kitų savivaldybių rajono Taryba galėtų bent jau mažesnių mokesčių pavidalu prisidėti prie to, kad žemdirbių bėdos nebūtų tokios skaudžios.
Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė patikino, jog rajone tikrai yra nemažai ūkininkų, nuo liūčių pernai patyrusių nuostolių, nes negalėjo laiku nuimti derliaus, pradėti sėjos. Šiemet taip pat gamta žemdirbių nelepino. Žemės ūkio skyrius parengs konkrečią metodiką, kaip bus teikiama pagalba, kokius dokumentus reikės pateikti.
Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjo Gvido Jonausko duomenimis, jeigu pavyktų surinkti visus 100 proc. žemės mokesčio už 2018 metus, rajono biudžetas pasipildytų apie 587 tūkst. eurų. Ūkininkams suteikta žemės mokesčio lengvata rajono piniginei kainuotų apie 200 tūkst. eurų.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko nuomone, be jokios abejonės reikia padėti ūkininkams bent tiek, kiek leidžia biudžetas.
„Reikėtų išsiaiškinti tikslią sumą pinigų, kurią turėtų paskaičiuoti Valstybinė mokesčių inspekcija. Labai gerai, kad Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininko Antano Stonkaus bei aktyvių žemdirbių iniciatyva paskelbėme rajone ekstremalią situaciją. Tai, manau, labai palengvins sprendimų dėl lengvatos suteikimo priėmimą“, – sakė direktorius.
Pasak A. Stonkaus, jei žemdirbiai ateina į Savivaldybę ir prašo pagalbos, vadinasi, jiems tikrai yra blogai, o apie patirtus nuostolius kalbėti būtų galima labai ilgai.
„Toks prašymas jau yra kraštutinis atvejis. Labiausiai reikėtų atsižvelgti į smulkiuosius ūkininkus, kurie bene skaudžiausiai pajaučia gamtos negandų padarytus nuostolius“, – tikino Kretingos skyriaus pirmininkas.
Anot mero Juozo Mažeikos, žemės mokesčio lengvatos ūkininkams suteikimo galimybes dar svarstys Taryba, tačiau akivaizdu, jog situaciją reikėtų analizuoti kiekvienu atveju atskirai. Yra Tarybos patvirtintas lengvatų suteikimo aprašas, pagal kurį tai ir turėtų būti daroma. Suprantama, atsižvelgiant į nepalankių žemdirbiams oro sąlygų padarytą žalą.

Skaityti 195 kartai Atnaujinta %AM, %24 %303 %2018 %06:%Rugs

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje