Savireklama

Asfaltuota gatvė Pryšmančiuose – jau šiemet Pirmo puslapio

  • %AM, %03 %337 %2018 %07:%Spa

Aistas MENDEIKA
Pryšmančių gyventojai greičiausiai jau šiemet turės asfaltuotą gyvenvietėje esančią Centro gatvę. Pasiūlymas be eilės išasfaltuoti gatvę Pryšmančiuose smarkiai pakurstė Savivaldybės tarybos narių aistras, ir šiaip artėjant rinkimams po truputį kaistančias. Dėl to ietis tarpusavyje sukryžiavo net ir „saviškiai“ – valdančiosios daugumos atstovai. Vis dėlto nutarta, jog reikia išpildyti daug metų atsako nesulaukusį pryšmantiškių prašymą.
Pasak Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos, atsirado galimybė Centro gatvę Pryšmančiuose išasfaltuoti pigiau, tačiau šį darbą reikia padaryti jau šiemet. Darbų rangovas sutinkantis gatvę išasfaltuoti dabar ir šių metų kainomis, o savivaldybė galėtų atsiskaityti kitais metais. Toks pasiūlymas naudingas todėl, kad kitąmet tie patys darbai kainuos daug brangiau, o šiemet Centro gatvei Pryšmančiuose asfaltuoti lėšos nenumatytos.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis priminė Tarybos nariams, jog ne kartą kalbėta apie tai, kad naujoji Vydmantų seniūnija negali pretenduoti į jokius Europos Sąjungos fondų finansuojamus projektus, nes neatitinka keliamų reikalavimų, todėl jos reikmėms reikėtų daugiau lėšų skirti iš rajono biudžeto. Asfaltuojant Centro gatvę Pryšmančiuose šiemet darbai kainuotų apie 67 tūkst. eurų. Tai darant kitais metais kaina gali išaugti iki 100 tūkst. ar 120 tūkst. eurų.
Centro gatvės Pryšmančiuose asfaltavimo darbai Tarybos patvirtintame šiemet remontuotinų gatvių sąraše įrašyti paskutinėje vietoje. Būtent tai, kad gatvė ketinama asfaltuoti lyg ir be eilės, kai kuriems Tarybos nariams ir užkliuvo. Vicemerės Danutės Skruibienės nuomone, Rubulių kelias į minėtą sąrašą buvo įrašytas daug anksčiau nei Pryšmančiai, todėl naujasis pasiūlymas atrodo nelabai sąžiningai.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas P. Černeckis argumentavo, jog darbai Rubulių kelyje yra kur kas sudėtingesni, jiems reikalingas techninis projektas, nes numatoma įrengti ir apšvietimą. Pryšmančiuose tokio projekto nereikia, todėl ir kaina daug mažesnė.
Atsirado Tarybos narių, kuriems nepatiko dar ir tai, kad apie ketinimus šiemet asfaltuoti gatvę Pryšmančiuose jie sužino tik per Tarybos posėdį.
„Kodėl mes anksčiau nieko apie tai nežinojome?“ – piktinosi Tarybos narys Antanas Kalnius.
Nelabai padėjo mero J. Mažeikos paaiškinimas, jog ir jį pryšmantiškių pasiūlymas pasiekė tik prieš pat posėdį, todėl anksčiau informuoti visus Tarybos narius paprasčiausiai nebuvo galimybės.
Vis dėlto Pryšmančių gyventojams palankus protokolinis sprendimas priimtas. Už pasiūlymą Centro gatvę asfaltuoti šiemet, o su rangovu atsiskaityti kitais metais, balsavo 17 Tarybos narių, 4 susilaikė.

Skaityti 301 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje