Savireklama

Tikroji Derliaus šventė – seniūnijų kiemeliuose Pirmo puslapio

  • %AM, %03 %343 %2018 %07:%Spa

Laima STONKUVIENĖ
Gražus oras, gražūs žmonės ir vienas už kitą gražesni seniūnijų kiemeliai. Būtent juose vyko tikroji Derliaus šventė, būtent juose apsilankius galėjai pasijusti tradiciniame lietuviškame kaime, pamatyti, kokį derlių šiemet užaugino rajono žemdirbiai. Tokius pastebėjimus išsakę kretingiškiai ir šventės svečiai seniūnijų darbuotojams, bendruomenių nariams negalėjo pagyrų nei už išradingumą, nei už vaišes.
„Jeigu ne seniūnijų kiemeliai, sakytume, jog Derliaus šventės kaip ir nėra. Dauguma mugės dalyvių prekiauja daiktais, kokių ir paprasčiausioje ar specializuotoje parduotuvėje galima nusipirkti. O štai seniūnijų kiemeliai labai maloniai nustebino: kiek išmonės, kiek darbo įdėta, kaip gražiai pasiruošta sutikti visus atėjusius, kiek vaišių priruošta. Didžiausia pagarba visų seniūnijų darbuotojams, visoms bendruomenėms, nes, kaip suprantame, originaliai įrengti seniūnijų kiemeliai yra jų bendro darbo rezultatas“, – visų pašnekovų mintis tarsi apibendrino kretingiškės Monika ir Virginija.
Akcentai – atkurtos Lietuvos šimtmetis
Ne tik jos pastebėjo, kad bene labiausiai išsiskyrė Darbėnų seniūnija – nuo pat aikštės į seniūnijos kiemelį vedė... rudens gėlėmis puošti įvairių dydžių ir spalvų batai. „Išdėlioti batus, kad visi: ir maži, ir dideli, ir jauni, ir seni, ir turtingi, ir nelabai apsilankytų seniūnijos kiemelyje – mano pavaduotojos Bernadetos Litvinienės mintis, – „Švyturiui“ pasakojo Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys. – Tikėjomės jų sudėlioti šimtą, bet seniūnijos moterys pasistengė, tad buvo daugiau“.
Dar vienas visus sužavėjęs darbėniškių sumanymas – į dangų paleisti dekoratyviniai balandžiai. „Kai susirinkome aptarti, kaip šiemet puošime kiemelį, kokių atrakcijų sugalvosime, Kretingos kultūros centro Šukės skyriaus vedėja Violeta Ruikienė pasiūlė kiemelį papuošti šimtu popierinių balandžių, kurių skyrius šventėms buvo pasidaręs. Tada Šukės bendruomenės pirmininkas Romas Jonušas prasitarė, jog Šukėje yra šeima, kuri galėtų „paskolinti“ ir „gyvų“ balandžių. Šių paukščių šeimininkai Raimonda ir Artūras Dauginčiai mielai sutiko jų duoti, o vienas pirmųjų baltą balandį dangun paleido Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, paskui – ir kiti mūsų kiemelio svečiai, seniūnijos žmonėms linkėdami visų svajonių išsipildymo, gražių darbų ir veiklų“, – sakė A. Poškys.
Darbėnų kiemelyje apsilankę renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ir parodą apie senuosius Darbėnus, šio miestelio istorijos kūrėjus, kurią parengė M. Valančiaus viešosios bibliotekos Darbėnų filialo bibliotekininkės. Visus darbėniškiai pavaišino ne tik gardžia grikių koše, medžiotojo Sauliaus Dauginčio gamintais žvėrienos gaminiais, bet ir atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtu tortu, kurį bendruomenės vardu padovanojo Ona ir Rimantas Benečiai. Apsilankiusieji kiemelyje galėjo įsigyti įvairių sūrių, duonos, medaus, obuolių ir t. t.
Imbarės seniūnijos kiemelyje visus traukė didžiulis laikrodis. „Kad kuria šimtmečio laikrodį, seniūnijos merginos ir nuo manęs ilgai slėpė, jų mini siurprizas, kaip pačios įvardino, tikrai nustebino, – juokėsi Imbarės seniūnas Antanas Turauskis. – Prie laikrodžio visi norintieji turėjo galimybę įsiamžinti, tuo ir pasinaudojo. Kadangi šie metai Lietuvai išskirtiniai, norėjosi ir kiemelyje kuo daugiau tautiškumo akcentų, Žinoma, norėjome parodyti, ir kuo šiemet praturtino gamta: atsivežėme įvairių daržovių, vaisių, kurių ir patys namuose auginame, o įdomesnių padovanojo ūkininkai, „Imbariečių draugijos“ nariai, kaimų gyventojai. Visus vaišinome daržovių šiupiniu, o gerą nuotaiką skleidė Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus muzikantai“.
Akcentų, kad Lietuva švenčia šimtmetį, netrūko ir Kartenos seniūnijos kiemelyje. „Seniūnijai šiemet labai talkino Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokytojos, Kalniškių bendruomenė, smagią nuotaiką kūrė Kretingos kultūros centro Kartenos skyriaus dramos kolektyvo nariai Martina Žąsytienė, Audrona Galdikienė ir Zenonas Jurgila. Esame labai dėkingi ir jiems, ir rėmėjams, parūpinusiems daržovių, vaisių ir kitų skanumynų, kuriais vaišinome savo svečius. Jie galėjo paskanauti ant laužo virtos daržovių košės, kastinio su bulvėmis, grybų, specialiai šventei pagaminto punšo. Ir mus pačius, ir kiemelio lankytojus linksmino Kartenos skyriaus meno vadovas Rimantas Varkojus su dainininkėmis Dalia Bertašiene ir Janina Vaičekauskiene“, – pasakojo Kartenos seniūnė Genutė Petrauskienė.
Centrinėje miesto aikštėje savo veiklą, kaip ir kasmet, pristatė ir Kretingos rajono policijos komisariato, M. Valančiaus viešosios bibliotekos darbuotojai, rajono senjorai, kitų viešųjų įstaigų, partijų atstovai.
Apdovanoti apžiūros-konkurso nugalėtojai
Šventėje tradiciškai pasveikinti šių metų apžiūros-konkurso „Gražinkime savo aplinką“ laimėtojai, pasidžiaugta ir rajono gerovę kuriančių bendruomenių pasiekimais. Savivaldybės padėkos raštus mero pavaduotoja, vertinimo komisijos pirmininkė Danutė Skruibienė įteikė 14-ai gražiausių sodybų visose seniūnijose šeimininkams: Adelei ir Adolfui Barkauskams iš Kvecių; Marijai Danutei ir Pranciškui Vytautui Lenkimams iš Kretingsodžio; Virginijai ir Petrui Kupreliams iš Vydmantų; Irmai ir Vadimui Oleinikams iš Laukžemės; Daniai Onai ir Danieliui Zaleckiams iš Kūlupėnų; Virginijai ir Adomui Kuzminskiams iš Salantų; Rimai ir Robertui Žiobakams iš Laivių; Juodupėnų kaime esančiai kaimo turizmo sodybai „Žalioji sodyba“; Eleonorai ir Sauliui Kupšiams IŠ Baublių; Eugenijai ir Gedeminui Mikutoms iš Kartenos; kretingiškiams Džeraldai ir Algirdui Plokščiams, Aušrai ir Dariui Vinkams, Albinai Stefai ir Kazimierui Vytautui Budrikiams, Julandai ir Pranui Liaučiams. Sodybos-nugalėtojos titulą pelnė Kretingsodyje puoselėjama M. D. ir P. V. Lenkimų sodyba. Šeimininkams įteikta titulą liudijanti iš medžio išskaptuota lentelė, ginkmedžio sodinukas bei specialus prizas.
Tarp daugiabučių nugalėtoju pripažintas Kūlupėnų daugiabutis, esantis Priestočio g. 18. Pagerbti ir kiti apžiūroje-konkurse dalyvavę namai: Salantuose – Dariaus ir Girėno g. 36, Kretingoje – Klaipėdos g. 119, Topolių akl. 6 ir Laisvės g. 1.
Gražiausiai ir geriausiai rajone prižiūrėta įmonės teritorija pripažinta Darbėnų seniūnijoje esanti Kerų kaimo turizmo sodyba. Į šį titulą taip pat pretendavo UAB „Atostogų parkas“ ir UAB „ Smagratis ir KO“. O gražiausiai tvarkoma viešąja erdve pripažintas Senosios Įpilties skveras.
Apžiūros-konkurso nugalėtojus bei visus Derliaus šventės dalyvius ir svečius sveikino rajono meras Juozas Mažeika, Seimo nariai Antanas Vinkus, Levutė Staniuvienė, Viktorija Čmilytė-Nielsen. Iš šiais metais užaugintų grūdų iškeptą duoną pašventino Telšių vyskupas Kęstutis Kevalas Kėvalas, duona pavaišinti visi renginio dalyviai.
Šventėje gerą nuotaiką kūrė rajono meno kolektyvai, grupė „Hit's Band“ ir dainininkas, populiariosios muzikos atlikėjas Rytis Cicinas.

Skaityti 270 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje