Savireklama

Eismo saugumo komisija pasižvalgė po gatves Pirmo puslapio

  • %AM, %08 %269 %2018 %05:%Spa
Saugaus eismo komisijos narių nuomone, posūkyje reikia įrengti įspėjamuosius ženklus. Saugaus eismo komisijos narių nuomone, posūkyje reikia įrengti įspėjamuosius ženklus.

Aistas MENDEIKA
Praėjusį trečiadienį įvykusiame Eismo saugumo komisijos posėdyje ne visi svarstyti gyventojų prašymai patenkinti. Analizuojant kai kuriuos jų, komisijos nariams teko vykti situacijas išsiaiškinti vietoje.

Stovėjimo laiką ribos
Į Kartenos seniūniją su reikalais atvykstantys gyventojai dažnai susiduria su problema – nėra kur palikti automobilių, nes šalia seniūnijos esanti aikštelė būna užgriozdinta vieno gyventojo transporto priemonėmis.
„Yra vienas šalia seniūnijos gyvenantis kaimynas, kuris piktybiškai palieka aikštelėje ne tik lengvuosius, bet ir krovininį automobilį, ypač vasarą“, – pasakojo prašymą imtis priemonių Eismo saugumo komisijai pateikusi Kartenos seniūnė Genovaitė Petrauskienė.
Komisijos nariai sutarė, aikštelėje prie Kartenos seniūnijos, kurioje dabar yra keturios vietos automobiliams, įrengti stovėjimo laiką iki 2 val. ribojantį kelio ženklą, kuris galios nuo 8 val. iki 17 val. darbo dieniomis. Taip pat nutarta pažymėti vieną vietą, skirtą neįgaliesiems.

Pailgino geltoną juostą
Nepaisantiems Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir nekreipiantiems dėmesio į horizontalųjį ženklinimą Eismo saugumo komisija nutarė padėti – ryškia geltona juosta pažymėti vietą, kur negalima statyti automobilio. Tai ketinama padaryti Mėguvos gatvės pradžioje, išvažiuojant iš Kretingos centro.
Pasak Eismo saugumo komisijos pirmininko Povilo Černeckio, šis klausimas jau buvo svarstytas ir anksčiau.
„Situacija tokia, kad vairuotojai, nepaisydami Kelių eismo taisyklių reikalavimų, palieka automobilius šalia ištisinės juostos neįsitikinę, ar juos galės aplenkti kiti automobiliai, nekirsdami ištisinės juostos. Todėl įvažiuoti į Mėguvos gatvę, ypač iš Birutės gatvės, būna neįmanoma nepažeidžiant eismo taisyklių“, – sakė P. Černeckis pridurdamas, jog gyventojai prašo šioje vietoje įrengti stovėti draudžiantį ženklą arba pažymėti geltona linija.
Eismo saugumo komisijos nario, Policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Ričardo Kačino nuomone, įrengti draudžiantį stovėti kelio ženklą būtų netikslinga, todėl komisija nusprendė 6–7 metrais prailginti tolėliau nuo sankryžos jau esančią geltoną juostą.

Kelio ženklų nei įrengs, nei nuims
Žilvičių gatvės gyventojų prašymas įrengti kelio ženklą, draudžiantį gatve važiuoti sunkiasvorėms transporto priemonėms, buvo atmestas. P. Černeckis teigė, jog krovininiams automobiliams reikia įvažiuoti į objektus, o draudžiantys jiems įvažiuoti į patį miestą ženklai jau įrengti kitose vietose. Be to, kitąmet numatoma pradėti Žilvičių gatvės rekonstrukciją, todėl dabar įrengtus ženklus vėl tektų išmontuoti.
Pasak komisijos nario R. Kačino, tokios situacijos yra laikinos, kai bus rekonstruota Žemaitės alėja, viskas turėtų atsistoti į savo vėžes.
Viena Kretingos rajone įsikūrusi krovinių pervežimu užsiimanti bendrovė pageidavo, kad kelyje iš Raguviškių į Klaipėdą pro Plikius būtų nuimti svorį ribojantys kelio ženklai. Tačiau Eismo saugumo komisijos nariai suabejojo, ar verslininkai tai padaryti komisijos prašo pagrįstai. Kai kurių komisijos narių nuomone, nuėmus dabar esančius kelio ženklus sunkiasvoris transportas galėtų pasiekti uostamiestį aplenkdamas magistraliniame kelyje esantį krovininio transporto patikros punktą.
Be to, anot R. Kačino, kelyje esančius svorį ribojančius ženklus įrengė ne Savivaldybė, tai padaryta Susisiekimo ministerijos iniciatyva ir būtent todėl, kad krovininiai automobiliai negalėtų aplenkti patikros punkto.
Eismo saugumo komisija nusprendė bendrovės prašymą persiųsti Automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos.

Pirmiausiai atliks namų darbus
Komisija kol kas nieko nenusprendė dėl Sodų gatvės Padvariuose gyventojų prašymo įrengti greitį mažinančius kalnelius arba kelio ženklą „Gyvenamoji zona“. Prašyme teigiama, jog šia gatve automobiliai važiuoja dideliu greičiu, todėl gyventojams ja vaikščioti nesaugu.
Neseniai Savivaldybės taryba diskutavo dėl gyventojų siūlymo perimti vieną bevardę gatvę Padvariuose, dabar esančią privačioje žemėje, kuri jungia Sodų gatvę su Grafų Tiškevičių gatve. Sudaryta darbo grupė nusprendė, jog pirmiausia reikia parengti tokio perėmimo tvarkos aprašą.
Sodų gatvė yra žvyruota, todėl įrengti joje greičio slopinimo kalnelių neįmanoma. Pasak R. Kačino, reikalingos priverstinės greičio mažinimo priemonės, nes gatvė pakankamai ilga.
„Reikia atlikti daug namų darbų“, – sakė pareigūnas. Tad nuspręsta pirmiausia palaukti naujos gatvės perėmimo Savivaldybės žinion, o tada spręsti, kokių konkrečių priemonių imtis.

Teks rasti bendrą kalbą
Savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ direktorė Renata Surblytė skundėsi, jog nepavyksta susitarti su sodų bendrijos „Draugystė“ gyventojais, kad šiukšles išvežantis įmonės transportas galėtų tvarkingai dirbti savo darbą.
„Mūsų šiukšliavežės yra didelės, o bendrijoje gatvės siauros, todėl labai sudėtinga pasiekti konteinerius. Be to, žmonės reikalauja individualių konteinerių. Sako, jog kaip ir visi moka mokesčius už šiukšlių išvežimą, bet savo šiukšles turi tempti į bendrus konteinerius, kurie būna atokiai nuo jų namų. Siaurose gatvelėse šiukšliavežėms sunku apsisukti, jos dažnai užkliūva už medžių šakų, būna, kad atsiremia ir į tvoras. Gal Eismo saugumo komisija padėtų surasti kokią nors išeitį“, – klausė R. Surblytė.
Tačiau komisija pasiūlyti komunalininkams neturėjo beveik nieko. Mat teritorijos valdytojas, šiuo atveju sodų bendrija, turi pasirūpinti savo narių poreikių tenkinimo galimybėmis ir suteikti tinkamas sąlygas aptarnaujančiam transportui.
„Draugystės“ sodų bendrijoje, kaip ir daugelyje kitų, platinti gatvių nesiruošiama. Juo labiau, kad į tokius ketinimus patys bendrijų nariai vargu ar pažiūrėtų labai palankiai, nes tektų bendriems reikalams paaukoti po gabalėlį savos žemės. Vis dėlto Eismo saugumo komisija nutarė rekomenduoti komunalininkams susitarti su bendrijos nariais, kur įmanoma privažiuoti arčiau, galbūt kartu pasitvirtinti specialią schemą. Kitaip tariant, surasti bendrą kalbą.

Vairuotojus perspės
Aptarę didžiąją dalį gyventojų prašymų, komisijos nariai išvyko į Kluonalių kaime esančią Beržų gatvę. Pasak Žalgirio seniūnijos seniūno pavaduotojo Valdevino Navajausko, vienas šios gatvės gyventojas susirentė aukštą medinę tvorą, kuri labai apsunkina eismą – posūkyje visiškai nematyti priešpriešiais atvažiuojančių automobilių. Be to, sodybos šeimininkas aukščiau pakėlė sklypą, todėl dabar palijus gatvėje telkšo didelės balos.
Nuvykusi į Kluonalius Eismo saugumo komisija pritarė, jog posūkis Beržų gatvėje tikrai yra pavojingas ir reikalingi įspėjantys ženklai. Tačiau nepastebėjo, kad prie posūkio suręsta tvora trukdytų. Komisijos narių nuomone, vietos dviems automobiliams saugiai prasilenkti yra pakankamai.
Taigi nutarta Beržų gatve Kluonaliuose važinėjančius vairuotojus įspėti specialiais kelio ženklais, kad kelias staigiai pasisuka. Tikimasi, jog taip vairuotojai bus priversti sumažinti greitį ir posūkį įveikti saugiai. O raginti šeimininką „patobulinti“ tvorą neverta.

Skaityti 326 kartai Atnaujinta %AM, %08 %277 %2018 %05:%Spa

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje