Savireklama

Partijos rinkiminei kovai ruošiasi tyliai Pirmo puslapio

  • %AM, %10 %327 %2018 %06:%Spa
Visų partijų Kretingos skyriai aktyviai kovoti dėl rinkėjų balsų ketina prasidėjus oficialiai rinkiminei kampanijai. Visų partijų Kretingos skyriai aktyviai kovoti dėl rinkėjų balsų ketina prasidėjus oficialiai rinkiminei kampanijai.

Aistas MENDEIKA
Kretingoje veikiančių politinių partijų skyrių nariai artėjančiais Savivaldybės tarybos rinkimais didelio susidomėjimo kol kas nerodo. Apie šiek tiek aktyvesnius judesius taip pat artėjant mero rinkimams galima spręsti tik pagal kai kurių rajono politikų pasisakymus socialiniuose tinkluose. Tačiau oficialiai prasidėjus rinkiminei kampanijai norinčiųjų atsisėsti į aukščiausios rajono valdžios atstovų kėdes neabejotinai pagausės.
Planuojama, kad oficiali rinkiminė kampanija prasidės lapkritį. Daugelis Kretingoje veikiančių politinių partijų skyrių būtent šio mėnesio pradžioje planuoja paskelbti savo kandidatų į Tarybos narius sąrašus. Taip pat ketinama paviešinti ir pretenduojančių užimti mero kėdę pavardes.
Iki spalio 1-osios visos šalies politinės partijos privalėjo Teisingumo ministerijai pateikti duomenis apie savo narių skaičių. Iš viso Lietuvoje užregistruotos 28 partijos. Teisingumo ministerijos duomenimis, spalio 1-ąją Lietuvoje buvo 24 veikiančios politinės partijos, dviems pritaikytas statusas „likviduojama“, trims – Registro tvarkytojo inicijuojamas likvidavimas.
Didžiausiu savo narių skaičiumi pasigirti gali Lietuvos socialdemokratų partija, turinti 17 tūkst. 677 narius. Antroje vietoje yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, savo gretose turintys 14 tūkst. 243 narius, o trečioje – Darbo partija, skaičiuojanti 12 tūkst. 517 narių. Po jų rikiuojasi partija Tvarka ir teisingumas – 12 tūkst. 43 nariai, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 7 tūkst. 722 nariai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 4 tūkst. 332 nariai. Visos kitos partijos narių turi mažiau.
Visos šešios daugiausiai narių skaičiuojančios šalies politinės partijos savo skyrius turi ir Kretingos rajono savivaldybėje, tačiau nė vienas iš jų savo gretų gausumu neperžengia 300.
Gausiausios šalyje Lietuvos socialdemokratų partijos Kretingos skyriuje yra beveik 170 narių. Pasak skyriaus pirmininko Virginijaus Domarko, rinkimų į Savivaldybės tarybą sąraše bus 50 pavardžių. Jį ketinama paskelbti oficialiai prasidėjus rinkiminei kampanijai.
LSDP Kretingos skyriaus pirmininkas V. Domarkas jau yra viešai paskelbęs, jog dalyvaus tiesioginiuose mero rinkimuose. Jo kandidatūrai skyriaus nariai pritarė.
Antrosios pagal dydį šalyje politinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Kretingos skyriuje yra apie 160 narių. Pasak skyriaus pirmininko Juozo Mažeikos, rinkiminis sąrašas kol kas dar nėra galutinis, tačiau numatoma, jog jame bus iki 50 kandidatų į Savivaldybės tarybos narius, nes tokį skaičių numato įstatymai. Praėjusiuose savivaldos rinkimuose kretingiškiams konservatoriams pavyko surinkti tiek žmonių. Kaip bus šįkart, neaišku. Anot J. Mažeikos, ne kiekvienas nori užsikrauti papildomų rūpesčių.
TS-LKD Kretingos skyriaus pirmininkas yra paskelbęs, jog būsimuosiuose tiesioginiuose mero rinkimuose nedalyvaus. Skyrius pritarė bendrapartiečio Dangiro Samaliaus kandidatūrai, kuris irgi apie savo ketinimus tapti meru paskelbė viešai. Tačiau kandidatų į Savivaldybės tarybą sąraše J. Mažeikos pavardė bus, o kurioje vietoje paaiškės po lapkričio pradžioje planuojamo skyriaus narių susirinkimo.
Darbo partijos Kretingos skyriaus pirmininko Vytauto Ročio teigimu, rinkimų į Savivaldybės tarybą sąraše turėtų būti 25 „darbiečių“ pavardės. Jų eiliškumas dar svarstomas. Pirmininkas neslėpė, jog skyriaus nariai tarp kandidatų užimti mero postą nori matyti jo pavardę. Tačiau paskutinį žodį tars artimiausiu metu planuojamas surengti visuotinis skyriaus narių susirinkimas.
Kandidatus užimti Kretingos rajono savivaldybės mero postą ketina siūlyti ir kitų politinių partijų skyriai. Partijos Tvarka ir teisingumas Kretingos skyriaus pirmininkas Edmundas Valantiejus „Švyturiui“ teigė, jog tiesioginiuose mero rinkimuose dalyvaus ir jų partijos kandidatas.
Kretingiškiai „tvarkiečiai“ taip pat ruošia rinkiminį kandidatų į Tarybos narius sąrašą, tačiau kiek jame bus pavardžių, kol kas neskelbia. Pasak E. Valantiejaus, partijos Tvarka ir teisingumas Kretingos skyriuje yra apie 120 narių.
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Kretingos skyriaus pirmininkas Almantas Skruibys teigė, jog dabar skyriuje yra apie 100 narių. Rinkiminiame sąraše planuojama įrašyti mažiausiai 25 pavardes. Taip pat ketinama rinkėjams siūlyti ir kandidatą į merus. Tačiau, anot A. Skruibio, kol kas viskas dar derinama, vyksta diskusijos, todėl galutinio sąrašo bei apsisprendimo dėl kandidato užimti mero postą dar nėra.
Pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkės Dalios Martišauskienės, skyriuje yra apie 50 narių. Į rinkiminį sąrašą ketinama įrašyti daugiau kaip 25 pavardes, tarp kurių bus ir nepartinių žmonių. Skyriaus pirmininkė teigė, jog turės ir savo kandidatą į mero postą.
Artėjančiuose Savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvaus ir visuomeninis rinkimų komitetas „Kretingos kraštas“. Pasak jo vadovo Dariaus Petreikio, dabar derinamas kandidatų į Tarybos narius sąrašas, kuriame turėtų būti apie 20 pavardžių. Komitetas taip pat siūlys rinkėjams ir kandidatą į savivaldybės mero postą.

Skaityti 190 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje