Savireklama

Salantų laukia pokyčiai Pirmo puslapio

  • %AM, %10 %337 %2018 %07:%Spa
Ne vieną dešimtmetį skaičiuojanti „istorinė“ Salantų autobusų stotis bus sulyginta su žeme.  / Aisto Mendeikos nuotr. Ne vieną dešimtmetį skaičiuojanti „istorinė“ Salantų autobusų stotis bus sulyginta su žeme. / Aisto Mendeikos nuotr.

Laima STONKUVIENĖ
Salantiškiai gyvena džiugiu laukimu – netrukus miestelyje prasidės labai rimti darbai, kurie atneš malonių pokyčių. Bus atnaujintos kelios gatvės, įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, viešieji tualetai, bus nugriauta nuo neatmenamų laikų stovinti autobusų stotis.
„Nors mūsų miestelis jau ir taip, palyginti su ankstesniais metais, yra labai pasikeitęs, išgražėjęs, norime dar daugiau atnaujinti infrastruktūrą, įkurti vietas poilsiui ir rekreacijai organizuoti. Norime, kad Salantuose būtų gera gyventi ir senjorams, ir jaunimui, kad jaunos šeimos čia liktų, o ne ieškotų laimės svetur, – „Švyturiui“ pasakojo Salantų bendruomenės pirmininkė Stasė Preibienė. – Galimybę dar labiau atsinaujinti suteiks europinėmis lėšomis finansuojamas projektas „Salantų gyvenvietės kompleksinis atnaujinimas“. Projekto finansavimo sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra Kretingos rajono savivaldybė jau pasirašė, o darbai turėtų būti pradėti kitąmet“.
Pasak S. Preibienės, Salantuose labai trūksta automobilių parkavimo vietų, kadangi aplink esančiuose pastatuose veikia įvairios gyventojams paslaugas teikiančios įstaigos, veiklą vykdo nevyriausybinės organizacijos. „Automobiliai nebetelpa nei centre, nei prie poliklinikos. Nepatogumų dėl to patiria ir penktadieniais vykstančio turgaus prekeiviai. Projekto metu automobilių stovėjimo aikštelės bus įrengtos ir prie poliklinikos, ir J. Janonio gatvėje. Šioje teritorijoje bus nugriauta ir su žeme sulyginta nežinia kiek dešimtmečių stovinti autobusų stotis – tokios Lietuvoje niekur nė su žiburiu jau neberastum, – juokėsi bendruomenės pirmininkė. – Žmonės autobuso lauks šiuolaikiškame paviljone. Labai džiaugiamės, kad ne vietoje gatvėje pagaliau turėsime ir apšviestus pėsčiųjų takus, nebereikės eiti važiuojamąja kelio dalimi arba palijus bristi per purvynus“.
Pėsčiųjų takai, įgyvendinant projektą, bus įrengti Laivių, S. Nėries, Salantos gatvėse, prie Salantų tvenkinio. Bus sutvarkytos ir A. Salio, J. Janonio gatvės. Salantų parke numatoma įrengti krepšinio ir lauko teniso aikšteles, lauko treniruoklius, vaikų žaidimų aikštelę, viešąjį tualetą ir pėsčiųjų taką.
Šio projekto vertė – 826.786,91 Eur, iš jų: Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšos – 683.699,99 Eur, LR valstybės biudžeto lėšos – 60.326,48 Eur, Kretingos rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 82.760,44 Eur. Visus projekte numatytus darbus planuojama baigti 2021 m. sausį.
„Permainų laukiame ir dėl dviejų pastatų „griozdų“, kurie labai gadina Salantų vaizdą. Labiausiai rūpi pačiame miestelio centre esantis pastatas, buvusi kavinė, kuri akį rėžia iš kokios pusės beatvažiuotum. Kadangi, mūsų žiniomis, statinys turi naują šeimininką, tikimės, kad kažkas bus daroma. Turime vilties, kad greitai nebeturėsime ir „istorinio“ statinio – buvusio kino teatro „Taika“, jo šeimininkas irgi pasikeitė“, – didžiausius salantiškių norus išsakė bendruomenės vadovė.
O jau lapkritį Salantų prieigas važiuojant nuo Kretingos papuoš iš akmens iškaltas riboženklis su miestelio herbu ir žemaitišku pavadinimu „Salonta“. „Tokį norą seniai turėjau, ir pagaliau jis bus išpildytas. Įgyvendinti šį sumanymą padėjo kraštietis Paulius Vaniuchinas, padovanojęs akmenį. Jį apdorojant talkino bendrovės „salantų granitas“ vadovas Stanislovas Bružas, o Salantų simbolį Gaidį, pavadinimą „Salonta“ ir miestelio įkūrimo metus 1556 iškals akmens meistras Vytautas Čepulis“, – pasakojo S. Preibienė.

Skaityti 256 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje