Draugystė priklauso nuo... rinkimų Pirmo puslapio

  • %AM, %22 %257 %2018 %05:%Spa

Aistas MENDEIKA
Nežiūrint į pastaruoju metu kai kurių Savivaldybės tarybos komitetų narių paskelbtą karą Savivaldybės administracijai, pastarosios institucijos bendradarbiavimas su Taryba yra sėkmingas ir sklandus. Bent jau taip teigia Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.
Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas bei vėliau prisijungęs Ekonominės plėtros ir ūkio komitetas energingai pradėjo ieškoti Savivaldybės administracijos klaidų įgyvendinant kai kuriuos projektus.
Neseniai Kontrolės komiteto pirmininkas Antanas Kalnius, paklaustas, ar komitetas turi kokios nors konkretesnės informacijos, kad Sporto ir sveikatingumo komplekso, bibliotekos statybose ar įgyvendinant kitus projektus kažkas daroma blogai, pažeidžiant kokius nors teisės aktus, atsakė, jog neturi. Pasak jo, norima paprasčiausiai patikrinti, gal kas nors blogai vis dėlto yra...
Toks požiūris vargu ar suderinamas su sklandžiu bendru Tarybos ir Savivaldybės administracijos darbo apibūdinimu. Pasak V. Domarko, ir Tarybą, ir Administraciją sieja vienas ir tas pats tikslas – bendras darbas dėl Kretingos rajono savivaldybės gyventojų gerovės. Taryba, atsižvelgdama į gaunamus pasiūlymus, plėtros perspektyvas, vienokias ar kitokias galimybes, kuria strategiją, priima strateginius sprendimus, kuriuos įgyvendinti turi Administracija.
Vis dėlto dažniausiai iniciatyva dėl kokių nors naujų darbų, veiklos krypčių pasikeitimų atsiranda Administracijos kabinetuose, kur suplaukia didžiausi informacijos srautai. Tačiau be Tarybos „palaiminimo“ nepradedami jokie darbai, ypač tokie, kurie finansuojami rajono biudžeto lėšomis.
V. Domarkas teigė, jog iki šiol Administracija visada jaučia mero Juozo Mažeikos pasitikėjimą bei palaikymą.
„Per pastaruosius šešerius mano vadovavimo Administracijai metus nesutarimų su meru nebuvo iškilę. Be išimties visi svarbūs strateginiai klausimai yra derinami, kaip ir atsirandančios problemos bei galimi jų sprendimo būdai. Dėl mažesnės reikšmės klausimų atsakomybė savarankiškai nuspręsti paliekama Administracijai“, – teigė V. Domarkas.
Viena iš svarbiausių visos Savivaldybės veiklos krypčių yra investicijų pritraukimas. Administracijos siūlymams su tuo susijusiais klausimais dažniausiai pritaria dauguma Tarybos narių. Beje, praėjusių metų Administracijos veiklos ataskaitai Taryba pritarė neuždavusi nė vieno klausimo.
Dirbant bet kokį darbą naujos idėjos, pasiūlymai ar pastabos visada praverčia. Ypač tokios, kurios išsakomos argumentuotai, pagrįstos konkrečiais skaičiavimais ar kitais realiais duomenimis. Taip elgtis Tarybos nariams neturėtų būti labai sudėtinga, nes rinkėjai Tarybos nario mandatus paprastai suteikia įvairių sričių specialistams, kurie bendrame būryje diskutuoja įvairiais klausimais. Kritika irgi praverčia ir į ją atsižvelgti būtina. Bet pageidautina, kad ir ji būtų argumentuota.
Administracijos direktoriaus nuomone, apskritai Tarybos ir Administracijos santykiai labai priklauso nuo rinkimų – kai jie dar toli, bendras darbas klostosi sklandžiai, o kai rinkimai ant nosies, atsiranda didesnių ar mažesnių nesutarimų. Suprantama, ne su visais Tarybos nariais.
Tokiai nuomonei pritaria ir savo pastebėjimus išsakęs „Švyturio“ skaitytojas Mindaugas Arnys. Pasak jo, iš spaudoje prieš rinkimus pasirodančių publikacijų jau galima spręsti, kas ruošiasi dalyvauti rinkimuose ir planuoja tapti Tarybos nariu ar net meru. Nereikia ir oficialių pranešimų apie tokius ketinimus.
„Akivaizdu, kad V. Domarkas kandidatuoja į merus, būtent todėl jis, o kartu ir visa Administracija, dabar aršiai puolamas. Nemanau, jog suklysiu pasakydamas, kad, mano nuomone, Kontrolės komiteto pirmininkas A. Kalnius tikrai dalyvaus savivaldos rinkimuose, o gal mėgins užimti net ir mero kėdę. Na, o jam talkinantis Dangiras Samalius jau pats pranešė, jog bus kandidatas į mero postą. Vis dėlto, gal būtų tiksliau pasakyti, kad D. Samaliui talkina A. Kalnius“, – tokią nuomonę išsakė skaitytojas.
Pastarosiomis savaitėmis kalbėti apie glaudų Tarybos ir Administracijos darbą tikrai sunku. Galima tik užjausti Administracijos specialistus, rankiojančius kai kurių Tarybos narių reikalaujamus dokumentus ir gaištančius laiką tokiam darbui, kuris vėliau pasirodo esąs bevertis.

Skaityti 299 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje