Kontrolierių planams pritarta Pirmo puslapio

  • %AM, %05 %285 %2018 %05:%Lap

Aistas MENDEIKA
Praėjusį antradienį įvykusiame Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje pritarta Kontrolės ir audito tarnybos 2019 metų veiklos planui bei kaimiškųjų seniūnijų vietinės rinkliavos – leidimo prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės tarybos nustatytose vietose – patikrinimo ataskaitai.
Kaip ir kasmet, Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba Kontrolės komitetui pateikė patvirtinti savo veiklos kitais metais planą. Jame numatyta atlikti pagal teisės aktus privalomus auditus, taip pat patikrinti kai kurių savivaldybės biudžetinių įstaigų veiklą.
Tačiau Kontrolės komiteto pirmininkas Antanas Kalnius, susipažinęs su komitetui teikiamu sprendimo projektu, suabejojo, ar tik trys posėdyje dalyvavę komiteto nariai gali nuspręsti, ką kitais metais veiks Kontrolės ir audito tarnyba. Jo nuomone, reikėtų paklausti ir kitų Savivaldybės tarybos narių, galbūt jiems kils kokių nors kitokių minčių, pasiūlymų, į kokias sritis auditoriams reikėtų atkreipti savo dėmesį.
Savivaldybės merui Juozui Mažeikai teko paaiškinti, jog Kontrolės ir audito tarnybos veiklos planus Kontrolės komitetas pagal galiojančius teisės aktus privalo tvirtinti. Be to, tam yra nustatyti ir terminai, iki kada jis tai turi padaryti. Tačiau jau ir patvirtintą planą visada galima pakoreguoti, papildyti naujais punktais. Tai, anot mero, Kontrolės komitetas, atsižvelgdamas į kitų Tarybos komitetų pageidavimus ar pasiūlymus, galės padaryti bet kada.
„Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos planas nėra nekintamas dalykas“, – sakė J. Mažeika.
Jau pritarus pasiūlytam Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos planui, Kontrolės komiteto nariai išsakė pageidavimą patikrinti Sporto mokyklos veiklą. Komiteto nario Alvydo Jonaičio nuomone, atrodo keistai, kad šioje mokykloje mokosi apie 700 vaikų, tačiau ją baigia tik apie 20–25.
Taip pat pasiūlyta pasidomėti, kaip savivaldybės biudžetinės įstaigos panaudoja gaunamą paramą, ar laikomasi nustatytų reikalavimų ją panaudojant.
Šiek tiek daugiau diskusijų kilo svarstant Kontrolės ir audito tarnybos atlikto patikrinimo, kaip kaimiškosiose seniūnijose surenkama rinkliava už leidimus prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose.
Kontrolės komiteto pirmininko A. Kalniaus nuomone, dabar galiojanti sistema, kai seniūnijos atstovai vaikšto po prekyvietes ir renka rinkliavą, jau yra labai pasenusi. Pasak jo, daugelyje kitų savivaldybių prekiautojai ar paslaugų teikėjai rinkliavos mokesčius sumoka parduotuvėse esančiuose terminaluose.
„Kaip turintis daug patirties prekiaujant turguose, galiu pasakyti, jog susimokėti mokesčius terminaluose yra daug patogiau“, – teigė A. Kalnius.

Skaityti 189 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje