Savireklama

Rajono mokytojai streikuoti neketina Pirmo puslapio

  • %AM, %07 %295 %2018 %06:%Lap

Irma ANTANAITYTĖ

  Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) lapkričio 12–ąją pradės neterminuotą streiką dėl etatinio apmokėjimo modelio įvedimo: esą dabartinė užmokesčio sistema yra „minutinė“, apsunkinanti mokytojo darbą. Be to, streiko dalyviai reikalauja mažinti vaikų skaičių klasėse bei 20 proc. padidinti pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą. Tačiau Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos LMŠMPS) Kretingos susivienijimas šio streiko nepalaiko.
LMŠMPS pirmininkė Eugenija Daniuk teigia, jog švietimo sektorius ir mokytojai vėl atsidūrė politinių mūšių lauke. „LŠMMPS ir Kretingos susivienijimo nuomone, šia akcija LŠDPS kovoja ne už mokytojų gerovę, o tiesiog žaidžia viešųjų ryšių žaidimus. Dėl politinių aplinkybių streiku ypač naudojasi opozicija, kad bet kokia kaina įkąstų valdantiesiems ir sumenkintų jų pradėtas vykdyti reformas. Visada sakėme, kad etatinis apmokėjimas nėra tobulas, su švietimo ministrais irgi daugybę metų nesiseka, tačiau šiuo atveju LŠDPS visiškai nerodė noro tartis su mokyklų vadovais, patys sąmoningai vilkino sutarčių pasirašymus – ar tai nėra jų pačių problema?“ – sakė E. Daniuk.
Pirmininkės teigimu, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir valdančioji dauguma naujuoju modeliu atvėrė ankstesnio ugdymo finansavimo spragas, savivaldybių bei ugdymo įstaigų vadovų nenorą bendradarbiauti su pedagogų bendruomene dėl naujojo darbo apmokėjimo įvedimo tvarkos, sėkmingo dialogo tarp socialinių partnerių nebuvimą. „Savivaldybėms ir ugdymo įstaigų vadovams dėl visko labai patogu kaltinti ŠMM, esą jie vieno ar kito dalyko nepadarė, bet ar jie patys geba kompetentingai tvarkytis savo darže? Ar jie to tikrai nori, ar tik reikia, kad ŠMM jiems duotų pinigų, o jau tada giminių, draugų ir politinių bendradarbių būryje juos pasidalins?“ – svarstė pašnekovė.
Anot E. Daniuk, opozicija, pasitelkdama LŠDPS, siekia destrukcijos švietimo sistemoje ir trikdo pradėtus valdančiosios daugumos darbus. „Mes informavome savo narius, kad nepasiduotų populistiniams lozungams ir provokacijoms. Kai matysime, kad tikrai reforma stringa, tada imsimės veiksmų. Tačiau ne dabar, kaip tą daro LŠDPS su 7 mokyklomis (turima tokių duomenų). Burbulas pučiamas, bet realybė yra kitokia“, – akcentavo LMŠMPS Kretingos susivienijimo pirmininkė.
Vydmantų gimnazijos profesinė organizacija greičiausiai taip pat palaikys LMŠMPS Kretingos susivienijimo poziciją. „Ko gero, streike nedalyvausime. Nors dariau apklausą – dauguma mokytojų norėtų streikuoti...“, ¬– sakė gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkė Irena Grabienė.
Nepasitenkinimą dėl esą skuboto apmokėjimo tvarkos įvedimo LŠDPS jau išsakė gegužę organizuotame streike.

Skaityti 152 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje