Savireklama

Žvyrkeliai klojasi asfaltu Pirmo puslapio

  • %AM, %07 %299 %2018 %06:%Lap

Aistas MENDEIKA
   Šiemet Kretingos rajono kelių bei gyvenviečių gatvių remontui bus panaudota per 4 mln. eurų. Iš viso objektų, kuriuose rangos darbai baigti arba bus baigti šiemet, yra 25. Dar 7 objektuose panaudojamos savivaldybės biudžeto ir privačios lėšos. Pasitikdami Kalėdas bei Naujuosius Metus atnaujintomis gatvėmis ir keliais džiaugsis ne tik Kretingos gyventojai, bet ir kaime gyvenantys žmonės.
Suprantama, šių metų vienas iš didžiausių darbų – Žemaitės alėjos rekonstrukcija, kainuosianti 1 mln. 246 tūkst. eurų. Tikimasi, kad kelininkai savo pažadus ištesės ir nauju asfaltu riedėsime jau šiemet.
Taip pat pravažiuoti neleidžiantys ženklai netrukus išnyks ir iš J. Jablonskio gatvės. Eina į pabaigą šios gatvės rekonstrukcijos darbai atkarpoje nuo Vytauto g. iki Melioratorių g., kainuojantys 368 tūkst. eurų.
Irgi šiemet planuojama užbaigti ir Savanorių gatvės atkarpos nuo Melioratorių g. iki Topolių akligatvio rekonstrukciją, kurios vertė – 308 tūkst. eurų.
Baigiami kapitaliniai remontai Minijos, Klaipėdos, Parko gatvėse Kretingoje bei Bajorų gatvėje Padvariuose.
Kretingoje vykstančius gatvių rekonstrukcijos ar remonto darbus pastebi kiekvienas. Ypač jei tenka sustoti kamščiuose ar kratytis įveikiant duobes, kurios, nors ir laikinos, bet nepatogumų sukelia. Tačiau apie kaimo kelius išgirstame retai, nebent pasižvalgę po socialinius tinklus galime pamatyti vieną kitą nuotrauką. O būtent čia irgi vyksta pakankamai dideli ir svarbūs šiųmetiniai darbai.
Šiek tiek triukšmo net ir Savivaldybės taryboje sukėlusi Centro gatvė Pryšmančiuose jau pasidengė nauja asfalto danga, kainavusia 67 tūkst. eurų. Beje, rangovo dėka šiemet savivaldybės piniginės tuštinti nereikės, nes asfaltas paklotas kelininkų lėšomis, o už darbus numatoma atsiskaityti kitąmet. Savivaldybės administracijos pasiūlymas, kuriam dauguma Tarybos narių pritarė, jau parodė rezultatus – pryšmantiškiai važinėja asfaltuotu keliu.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, mažiau pastebimuose kaimo keliuose šiemet darbai vyko itin intensyviai, nes ir orai buvo palankūs, ir finansavimas nestrigo.
„Nemažo susidomėjimo sulaukė iniciatyva prie kaimo kelių remonto prisidėti gyventojams savomis lėšomis. Tai labai pagreitino žvyrkelių asfaltavimo eigą“, – sakė direktorius.
Savivaldybės biudžeto bei privačiomis lėšomis šiemet asfaltu pasidengs Ąžuolų, Vidgirio gatvės Kveciuose, Sodų, M. Daujoto gatvės bei Algirdo akligatvis Kretingoje, Kretingos gatvė Kartenoje, Laukų gatvė Kūlupėnuose. Darbai šiuose objektuose kainuos 405 tūkst. eurų.
Be gatvių asfaltavimo, dar atliekami ir kitokie darbai. Šiemet numatyta užbaigti pėsčiųjų ir dviračių tako su apšvietimu Pabrėžos gatvėje Kretingoje įrengimo darbus, taip pat Palangos, Taikos gatvėse. Dviračių takai su apšvietimu bus įrengti ir Kluonaliuose bei Dupulčiuose.
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prižiūrimuose Kretingos rajono keliuose šiemet irgi virė darbai. Jau baigti asfaltavimo darbai žvyrkeliuose Šukė-Voveraičiai, Kretinga-Raguviškiai-Budriai, Triušiai-Klaipėda.
Savivaldybės administracijos direktorius V. Domarkas pasidžiaugė, kad šiemet visiems darbams įgyvendinti skirtas finansavimas vyko sklandžiai, o kitais metais laukia taip pat nemažai darbų. Tikimasi, kad bus pradėta Vilniaus gatvės rekonstrukcija, kuri buvo vis atidėliojama dėl įvairių priežasčių.
„Vis dėlto pavyko susitarti su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir manau, kad vienas iš svarbiausių kitąmet numatytų darbų bus pradėtas“, – sakė V. Domarkas.

Skaityti 230 kartai Atnaujinta %AM, %07 %307 %2018 %06:%Lap

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje