Savireklama

Registruoti seniūnaičių neskuba Pirmo puslapio

  • %AM, %07 %305 %2018 %06:%Lap
Darbėnų seniūnijoje seniūnaitijų daugiausia iš kaimiškųjų vietovių – 11, tiek reikia išrinkti ir seniūnaičių. Darbėnų seniūnijoje seniūnaitijų daugiausia iš kaimiškųjų vietovių – 11, tiek reikia išrinkti ir seniūnaičių.

Irma ANTANAITYTĖ
   Ši savaitė – paskutinė, kai dar galima registruoti kandidatus į aštuonių Kretingos rajono seniūnijų seniūnaitijų seniūnaičius, tačiau ne visose seniūnijose gyventojai vienodai aktyvūs.
Kretingos miesto seniūnijai reikalingi net 26 seniūnaičiai – būtent tiek seniūnaitijų yra sąraše. Atitinkamai Darbėnų – 11, Kretingos kaimiškosios – 8, Žalgirio – 7, Imbarės – 6, Vydmantų – 3, o Kartenos, Kūlupėnų ir Salantų seniūnijos rinks po 4 seniūnaitijų seniūnaičius.
Tiesa, ne visur visuomeniniais pagrindais grįsta darbo pozicija sulaukia pakankamo kandidatų skaičiaus. „Dar neturime nė vieno: nei kas pasisiūlė, nei kreipėsi pats“, – pirmadienį teigė specialistė Genovaitė Petrauskienė, laikinai einanti Kartenos seniūnės pareigas. Kartenoje lapkričio 8 ir 9 dienomis planuojama rengti gyventojų susirinkimus, kurių metu ir tikimasi išsirinkti seniūnaičius.
Pasak Kretingos miesto seniūno pavaduotojos Almos Patamsienės, seniūnijoje oficialiai dar irgi neužregistruotas nė vienas kandidatas į seniūnaičius, tačiau skambučių ir domėjimosi netrūksta.

Geresnė situacija Darbėnų seniūnijoje. „Turime jau 7 ar 8 užsiregistravusius asmenis: dar ne iš visų seniūnaitijų, bet registruojasi, kandidatus siūlo bendruomenės. Viskas juda gera linkme“, – pasakojo seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė.
Jei bus seniūnaitijų, kuriose neatsiras norinčiųjų tapti jų atstovais, tuomet ne vėliau kaip po 2 mėnesių rinkimų procesas vėl bus organizuojamas iš naujo.
Seniūnaičiai yra gyvenamosios vietovės ar jos dalies bendruomenės atstovai, renkami ketverių metų kadencijai. Tai seniūno padėjėjai, dirbantys visuomeniniais pagrindais, bet pasiryžę gerinti vietovės, kurioje gyvena, padėtį ir galintys valdžiai perduoti joje įsikūrusios bendruomenės pageidavimus.
Lietuvoje yra 60 savivaldybių, kuriose – 536 seniūnijos ir apie 3500 seniūnaitijų.

Skaityti 205 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje