Savireklama

Lauko terasų statybai – profesionalo patarimai Pirmo puslapio

  • %AM, %19 %450 %2019 %09:%Bal
Daniškos alyvos „Woca“ paviršių pavyzdžiai. Daniškos alyvos „Woca“ paviršių pavyzdžiai.

Tadas ŠATAS
Pavasarėjant ir šylant orams, o juo labiau gražią vasaros dieną, vis daugiau laiko norisi praleisti gryname ore, gražioje namų aplinkoje lepintis saulės spinduliais. Gero oro neužsakysi, tačiau šalia namo, sodybos ar sodo namelio įrengta lauko terasa ne vienam gali tapti puikia laisvalaikio ar poilsio vieta. Kaip ir kiekvienas statinys, terasos įrengimas reikalauja specialių žinių, išmanymo, kartais – tiesiog gerų praktinių patarimų.
Terasų įrengimo klausimais konsultavo MB „Iskonta“ įkūrėjas, parduotuvės „Tvirtinimo detalės“ (Tiekėjų g. 7, Kretinga) savininkas Andrius Viskontas, turintis nemažai ir praktinės patirties įrengiant lauko terasas, statant tvoras, atliekant įvairius medžio darbus.
– Nuo ko pradėti ir į ką atkreipti dėmesį planuojant įsirengti terasą?
– Visų pirma reikėtų bent jau įsivaizduoti, kaip atrodytų jūsų terasa: ar bus su stogeliu, ar be jo, ar bus laipteliai, turėklai, pertvarėlės, kokios medžiagos bus naudojamos terasos statybai. Medžiagų įvairovę galima rinktis – medžio kompozitą, impregnuotos pušies ar termiškai apdorotos spygliuočių, o gal lietuviškų lapuočių dailylentes.
– Ar kiekvienas medis turi savo ypatumų?
– Be abejonės. Medžio kompozito terasas dažniausiai renkasi žmonės, bijantys, kad pasidarius medinę terasą gali tekti ją dažnai perdažinėti ar remontuoti. Tačiau šiandien mes turime puikių ilgaamžių, patvarių tvirtinimo detalių, medžio alyvų, lakų, dažų, kurie sėkmingai naikina panašias grėsmes. Mano patirtis byloja: asmeniškai nerekomenduoju terasos lentų padengti tokiais produktais, kurie neįsigeria į lentą ir palieka plėvelę. Dėl tos plėvelės paprastai kyla grėsmė, kad dažai atšoks, juos teks šlifuoti ir iš naujo perdažinėti. Iš savo klientų, montuojančių terasas, neretai sulaukiu klausimo – o ką rekomenduojame terasos padengimui? Patirtis rodo, kad net ir labai išgirti produktai gana greitai atsilupa, nublunka, neapsaugo medienos nuo ultravioletinių (UV) spindulių.
– O gal ir paviršiaus dangas būtina rinktis pagal naudojamos medienos rūšį?
– Taip, pasitaiko atvejų, kai padengimo produktai ne vienodai tinka įvairioms medžio rūšims. Klientai klausinėjo, mes pradėjome ieškoti sprendimo. Taip mūsų asortimente atsirado Danijoje pagaminti „Woca“ produktai. „Woca“ alyva yra vienasluoksnė, puikiai apsaugo medieną, suteikia spalvą, yra vandens pagrindu, todėl greitai džiūsta, yra ekologiška. Taigi, vienu sluoksniu tokios alyvos galima ne tik apsaugoti medieną nuo UV spindulių, bet ir suteikti jai norimą atspalvį. Be to, ši alyva stabdo grybelio bei pelėsio atsiradimą.
– Terasa – lauko statinys, ją veikia vėjai, lietūs, kitos atmosferos negandos. Kaip pastatyti tvirtą ir gražų statinį, kokias detales naudoti?
– Nusprendus, kokia mediena, kokia danga būtų tinkamiausia pasirinktai lauko terasai, verta atsakingai rinktis tvirtinimo detales ir sistemas. Šiuo metu labai populiarus ir patogus dailylenčių tvirtinimo būdas naudojant specialias sistemas. Parduotuvėje „Tvirtinimo detalės“ prekiaujame „CAMO“ paslėpto tvirtinimo sistema, taip pat pas mus galima išsinuomoti tvirtinimo įrenginį, kurį naudojant terasines lentas galima susisukti patiems, tam nereikės ypatingų ir specialių žinių. Žinoma, galima tvirtinti ir paprastu būdu naudojant medsraigčius. Tačiau ir su medsraigčiais reikia elgtis tinkamai, žinoti, kad tinka ne bet kokie, o skirti būtent terasoms.
– O kuo ypatingi tie specialūs medsraigčiai?
– Jų savybės pritaikytos lauko sąlygoms, ilgalaikiams ir labai įvairiems atmosferos poveikiams. Terasoms skirti medsraigčiai itin stiprūs, padengti specialia danga, atsparūs korozijai. Jeigu terasai statyti pasirinksite maumedį, bus reikalingi nerūdijančio plieno medsraigčiai. Patirtis byloja, kad maumedžio terasoms turi būti naudojami tik nerūdijančio plieno medsraigčiai, nes maumedis linkęs „vaikščioti“ ir paprastesnio metalo varžtai lūžinėja. Dar vienas praktiškas patarimas: terasoms statyti ir tvirtinti jokiu būdu nenaudokite vinių. Taip sutvirtintų terasų lentos amortizuosis, išliks laisvumas ir lenta judės. Be to, mediena „gyva“, sutvirtinus ją vinimis pavasarį galite rasti iškilusias lentas.
– Parduotuvėje matyti ir didesnis prekių asortimentas. Ko dar pas jus gali rasti ir įsigyti pirkėjai?
– Mes prekiaujame statybiniais blokeliais, kaminais, įvairiomis termoizoliacinėmis medžiagomis, yra polistirolo, akmens vatos, stogo dengimo plėvelių. Be to, tenkindami įvairius klientų poreikius, kažkam prireikus rečiau naudojamų nerūdijančio plieno tvirtinimo detalių ar sistemų, specialų užsakymą įvykdome per porą dienų. Dirbame lanksčiai, visada kalbamės su klientais, stengiamės pateikti geriausią pasiūlymą ar racionaliausią patarimą. Manau, darbe padeda ir tai, kad man pačiam ne vienerius metus teko dirbti statybų srityje ir išmokti ar suvokti daugelį statybinių paslapčių. Dabar tai padeda.

Parduotuvė „Tvirtinimo detalės“
Tiekėjų g. 7, Kretinga
Tel. 8672 36916
el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
www.iskonta.lt

Skaityti 127 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje