Išmokome švęsti kultūringai? Pirmo puslapio

  • %PM, %06 %612 %2017 %13:%Saus


Laima STONKUVIENĖ


Naujųjų naktis Kretingos rajone, palyginti su didmiesčiais, buvo itin rami. Taip tvirtino ir policijos pareigūnai, ir ugniagesiai gelbėtojai, ir medikai. Daliai gyventojų 2017 metų sutikimą tik kiek sugadino prieš vidurnaktį dingusi elektra ir vanduo.
„Naujųjų naktį rajone dirbo keturi policijos ekipažai. Sulaukta kelių pranešimų dėl pernelyg didelio triukšmo, per garsiai leidžiamos muzikos, kilo šeši buitiniai konfliktai, tačiau nieko rimto neatsitiko, – teigė Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas. – Ramu buvo ir prie miesto eglės – išgėrusių, žinoma, buvo, tačiau išvežti nereikėjo nė vieno, užteko įspėti. Nenustatyta ir neblaivių automobilių vairuotojų“.
Dar Naujųjų išvakarėse užregistruotas pranešimas apie vagystę renovuojamame objekte Kluonalių kaime. Sugadinę durų spynas ilgapirščiai pateko į dviejų statybinių vagonėlių vidų ir pavogė akumuliatorinio suktuvo „Milwouke“ komplektą su suktuvais ir pakrovėju, smūginį suktuvą „Makita“ su pakrovėju ir dviem akumuliatoriais, elektrinį feną ir kt. Iš viso padaryta 860 eurų žala. Išgertuvių metu įvykusiu tarpusavio konfliktu ir muštynėmis 2017-ieji prasidėjo vienai dupultiškių porai. „Apie 5 valandą ryto 34-erių vyras sumušė tokio pat amžiaus sugyventinę ir jos 13-metę dukrą. Moteris medikų pagalbos atsisakė. Smurtautojas iš karto po įvykio pasišalino, tačiau buvo surastas dar tą pačią dieną.
Nemalonumais Naujieji prasidėjo ir 29-erių kretingiškiui, kuris sausio 1-ąją, apie 12.30 val., atėjęs prie savo automobilio „SAAB 9-3“, stovėjusio vieno Savanorių gatvės namo kieme, rado jį apibraižytą aštriu daiktu, buvo apgadinti ir priekiniai transporto priemonės žibintai. Automobilio savininkas žalą įvertino 1000 eurų“, – pasakojo R. Kačinas. Anot viršininko, tai, kad Naujųjų naktis buvo rami, džiugina, bet ar kretingiškiai jau išmoko švęsti kultūringai – sunku pasakyti. „Tik, žiūrėk, pasidžiaugi, kad viskas gerai, kažkas kažką ir iškrečia, – juokėsi pašnekovas. – Dar prieš šventes turėjome ne vieną vizitą į mokyklas – ugdymo įstaigose lankėmės gavę pranešimų apie moksleivių sprogdinamas petardas. Įspėjome taip prieš bendraamžius pasipuikuoti norinčius paauglius, mokyklų vadovams rekomendavome labiau į tai atkreipti dėmesį. Policijos pareigūnų atliekamas nuoseklus prevencinis darbas davė rezultatų – nenustatyta nė vieno prekeivio, kuris būtų nepilnamečiams pardavęs draudžiamų pirotechnikos priemonių“.
Ramia Naujųjų naktimi pasidžiaugė ir Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Gintaras Bruzdeilinas. „Pirmojo iškvietimo sulaukta sausio 2-osios naktį – Kretingoje, Savanorių gatvėje, užsidegė ūkiniame pastate įrengta pirtis. Gaisro metu nudegė medinės stogo konstrukcijos, išdegė pirties vidus, aprūko pagalbinių patalpų sienos ir lubos, koridorius, apdegė namų apyvokos daiktai. Kodėl pirtyje įsiplieskė ugnis, nustatoma, labiausiai tikėtina priežastis – gedimas dūmtraukyje“, – sakė G. Bruzdeilinas.
Šventinį savaitgalį kaip eilinį įvardijo ir medikai. Tuo tarpu elektros energijos ir vandens tiekėjams teko paplušėti. Be elektros valandą ar ilgiau buvo likę maždaug tūkstantis rajono gyventojų. „Elektros tiekimas laikinai buvo sutrikęs dėl techninio gedimo vidutinės įtampos tinkle, – priežastį, kodėl dalis kretingiškių namų prieš pat Naujųjų sutiktuves paskendo tamsoje, paaiškino „Eso“ atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba. – Vieniems gyventojams elektros tiekimas buvo atnaujintas per valandą, likusiems – apie pusantros valandos. Kadangi gedimo priežastis mums žinoma, imsimės visų priemonių, kad panaši situacija nepasikartotų“. Dingus elektrai problemų kilo ir dėl vandens tiekimo.

Skaityti 822 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje