Brakonierių grobiu tapo muflonai Pirmo puslapio

  • %PM, %13 %758 %2017 %17:%Saus

Salantų regioninio parko Šauklių riedulyne įvykdytas dar neregėtas išpuolis – praėjusį savaitgalį brakonierius ar jų grupė nušovė mažiausiai tris už europinius pinigus įsigytus egzotiškųjų mufl onų patinus. Parko direkcija prašo visuomenės pagalbos – mačiusius ką nors įtartina, pranešti parko direkcijai arba nusikaltimą tiriančiai policijai. 
„Šauklių riedulyne apgyvendindami muflonus šiek tiek baiminomės, kad į bandą neįsisuktų vilkai. Mūsų baimės dėl laukinių žvėrių elgsenos pasirodė esančios visai nepagrįstos, vilkai čia medžiotų tik esant labai dideliam badui. Tačiau kad į muflonus pasikėsins dvikojai padarai, tokios mintys net į galvą nešovė. Juo labiau, kad tai darys ginkluoti brakonieriai, aptvaro viduje taikydamiesi į patiklius gyvūnus“, – rašoma Direkcijos išplatintame pranešime.
Kraujo dėmes ant medinės estakados pastebėjo pasigrožėti Šauklių riedulynu atvažiavęs lankytojas. Iš pradžių jis pamanė, kad kas nors paslydo ir susižeidė,
tačiau netrukus prie vartelių aptiko negyvą muflono patiną. Apie tai pranešė Bendrajam pagalbos centrui.
„Tikslių skaičių, kiek muflonų iš viso nušauta, dar negalime pasakyti, šiuo metu žinoma, jog nušauti mažiausiai trys muflonai – didžiausius ragus turėję patinai.
Tačiau nušautų gyvūnų gali būti būti ir daugiau, – „Švyturiui“ sakė Salantų regioninio parko direktorius Modestas Šečkus. – Sulaukėme daug gyventojų pranešimų, visus juos tikriname. Turime veiksmų planą, vyksta tyrimas, kitą savaitę viskas jau turėtų būti aiškiau“. 79 ha užimančiame Šauklių riedulyne, kuris yra vienas lankomiausių
Salantų regioninio parko obektų, tūkstančius kainavusi 20 muflonų banda buvo apgyvendinta daugiau kaip prieš metus. 18-a raguočių, kurių paskirtis – atverti visuomenei užžėlusį unikalų riedulyną, mat kalnų avinai nuolat laipioja uolienomis, kanopomis nudaužo samanas, kerpes, kitą augmeniją, 2015 m. pabaigoje atvežti iš Panevėžio miškų urėdijos, o du įspūdingi patinai į Šauklius atkeliavo iš Čekijos. Muflonai Šaukliuose gerai pritapo, veda jauniklius ir puikiai atlieka savo darbą – valo užžėlusius riedulius. 40 hektarų teritorija, kurioje muflonai gyvena, aptverta aukšta metaline tvora, tačiau lankytojai galėjo ten patekti ir pasigrožėti kalnų avinais.
Po šio išpuolio muflonų aptvarui prižiūrėti ketinama įrengti stebėjimo kameras. „Nėra tekę girdėti Lietuvoje nė vieno atvejo, kad kas įsibrautų į saugomoje teritorijoje esantį aptvarą ir šaudytų jame esančius gyvūnus. Tikimės, kad brakonieriai, taip brutaliai, be jokios sąžinės graužaties, pasikėsinę į visų mūsų turtą, neliks nenubausti“, – teigė M. Šečkus.

Skaityti 767 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje