Sveikatos apsaugos ministras pakviestas į Kretingą Pirmo puslapio

  • %PM, %06 %713 %2017 %16:%Vas

Andrius JUŠKEVIČIUS

Kretingos rajono savivaldybės vadovai kartu su Seimo nariu Antanu Vinkumi bandė įrodyti sveikatos apsaugos ministrui, kad stabdyti Kretingos ligoninės renovaciją būtų nenaudinga.
Antradienį Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė lankėsi pas sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Pasak A. Vinkaus, pokalbis su sveikatos apsaugos ministru buvo dalykiškas, ministras įsiklausė ir stengėsi suprasti kretingiškių argumentus tęsti Kretingos ligoninės renovaciją.
Susitikimo pretekstu su sveikatos apsaugos ministru tapo viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija, kad planuotų 200 tūkst. eurų ligoninės renovacijai Vyriausybė šiemet skirti neketina, nors oficialiai apie tokį sprendimą ministerija Savivaldybės nebuvo informavusi.
„Viena iš priežasčių, kodėl Kretingos ligoninei nuspręsta nebeskirti lėšų 2017 metais, yra ta, kad jos renovacijos projektai, pradėti prieš keliolika metų, neužbaigti. Ministerijos vadovų manymu, per šį laiką statinių konstrukcijos galėjo pasenti, nebeatitinka reikalavimų, keliamų gydymo įstaigoms. Tačiau susitikime kartu su ligoninės vyriausiąja gydytoja Ilona Volskiene stengėmės argumentuotai įrodyti, kad mūsų žmonėms vienintelė rajone antrinio lygio gydymo įstaiga labai reikalinga ir šiuo metu nutraukti jos rekonstrukcijos darbų finansavimą būtų netikslinga“, – sakė meras J. Mažeika.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus V. Domarko, nuo 2003 metų iš Vyriausybės investicijų programos (VIP) ir Savivaldybės biudžeto į Kretingos ligoninės pastatų rekonstrukciją investuota 1,693 mln. eurų. Per šį laikotarpį ligoninė pastebimai atnaujinta: suremontuotos pirmo (išskyrus dalį akušerinio skyriaus patalpų ir cokoliniame aukšte esančias klinikinės diagnostikos laboratorijos patalpas), antro ir trečio aukštų patalpos, pastatyta dujinė katilinė, patanatominiame ir ūkiniame pastatuose pakeista šlaitinio stogo danga, teritorijoje įrengti lauko inžineriniai tinklai, naujai įrengtos operacinės su intensyvios slaugos skyriumi.
Savivaldybės ir ligoninės vadovų rūpesčiu ligoninė modernėja, turi šiuolaikišką įrangą, kuri nuolat atnaujinama. Kretingos ligoninės rekonstrukciją siekiama vykdyti ne tik iš VIP lėšų, bet ieškant ir kitų finansavimo šaltinių: 2005–2008 m. iš Paslaugų restruktūrizavimo programos lėšų buvo atlikti remonto darbai Priėmimo skubios pagalbos ir Rentgenologijos skyriuose, įrengtas Slaugos ir palaikomojo gydymo poskyris. 2011–2014 m. įvykdytas ESSF finansuotas projektas, kurio metu remonto darbai buvo atlikti Ambulatoriniame konsultaciniame, Dienos chirurgijos, Slaugos ir paliatyviosios pagalbos bei Priėmimo skubios pagalbos skyriuose, įsigyta reikalingos įrangos, greitosios medicinos pagalbos automobilis.
„Norint visiškai užbaigti rekonstrukciją liko ne tiek ir daug darbų: baigti suremontuoti dalį Akušerijos-ginekologijos skyriaus, klinikinės diagnostikos laboratorijos patalpas, įrengti palatinę ir priešgaisrinę signalizaciją, baigti pagrindinio fasado apdailos darbus, suremontuoti patanatominio pastato vidaus patalpas. Tam reikalinga 550 tūkst. eurų investicija“, – akcentavo meras.
J. Mažeika ir Seimo narys A. Vinkus, kuris inicijavo susitikimą Sveikatos apsaugos ministerijoje, teigė, kad remonto darbų atidėjimas nepalankiai paveiktų tolesnį ligoninės darbą, neigiamai atsilieptų jos pacientams.
Pasak mero, Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė galutinį sprendimą priims po to, kai ministras A. Veryga kartu su viceministre, kuruojančia VIP lėšų paskirstymą, apsilankys Kretingos ligoninėje ir įvertins situaciją. Jų vizito tikimasi vasario mėnesį.

Skaityti 783 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje