Rajone liks tik trys pašto skyriai Pirmo puslapio

  • %PM, %06 %726 %2017 %16:%Vas

Andrius JUŠKEVIČIUS


Lietuvos paštas pristatė naujovę: visoje šalyje kaimo vietovėse bus naikinami iki šiol veikę pašto skyriai, mažose gyvenvietėse ar kaimuose žmones aptarnaus „Ateities laiškininkai“. Didžiulės pašto permainos vyks ir Kretingos rajone.
Ateities kaimas – be pašto
Prieš keletą dienų Lietuvos paštas paskelbė savo vystymosi viziją. Ši vizija kaimo žmonėms – lyg šaltas dušas. Pasirodo, visoje Lietuvoje bus pertvarkyta 350 stacionarių ir 27 kilnojami paštai. Šiems paštams priskirtose gyventojams aptarnauti apylinkėse dirbs mobilūs „Ateities laiškininkai“. Lietuvos pašto atstovai aiškina, kad taip bus taupomos lėšos patalpų nuomai bei atlyginimams, nes daugelyje šalies kaimiškų vietovių pašto skyriai tedirba ir klientus aptarnauja tik po 2-4 valandas per dieną.
Verta priminti, kad dar prieš 5-6 metus Lietuvos prezidentė buvo pasipriešinusi pašto skyrių kaimuose uždarymui, prieš uždarymą aktyviai pasisakė ir kai kurie praėjusio Seimo nariai, tačiau viskas pasikeitė, kai buvo pareikalauta, jog valstybės valdomos bendrovės privalo dirbti pelningai, o ne būti valstybės išlaikytinės.
Kai valstybei visų pirma parūpo pelnas, prasidėjo tylus kaimo pašto skyrių uždarymas. Šiuo metu, kai pirmosios aistros prieš pašto kaime uždarymą aprimo, o gal ir visai užgeso, Lietuvos pašto reorganizacijos procesas vyksta toliau.
Nelinksmos paštininkų kalbos
Dar praėjusios savaitės pradžioje apsilankius vienos kaimiškos vietovės pašte teko girdėti nelinksmas pašto darbuotojų kalbas. Jos tarpusavyje guodėsi gavusios atleidimo iš darbo įspėjimus, samprotavo, ką toliau veiks, kur ieškosis darbo. Kaimiškose vietovėse tai padaryti nelengva, ypač brandaus ar vyresnio amžiaus moterims, kurių pašto skyriuose – dauguma.
Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė redakciją informavo, kad Kretingos rajone numatyta palikti tik tris pašto skyrius – tai Kretingoje, Darbėnuose ir Salantuose.
Šiuo metu nepilną darbo dieną veikiantys pašto skyriai Grūšlaukėje, Kartenoje, Kūlupėnuose, Kurmaičiuose ir Vydmantuose bus uždaryti. Kretingos rajono savivaldybėje iš viso dirba 52 Lietuvos pašto darbuotojai.
I. Dundulienė teigė, kad bus kalbamasi su kiekvienu darbuotoju, bus vertinamos jų galimybės, pasiryžimas ir noras dirbti pagal naująjį „Ateities laiškininko“ modelį, todėl kol kas dar negali tiksliais skaičiais įvardinti, kaip keistis Lietuvos pašto komandos sudėtis Kretingos rajone.
Laiškininkas – moteriška profesija?
Aiškindama „Ateities laiškininko“ darbo privalumus bei ypatumus, I. Dundulienė nurodė, kad taip bus siekiama kiekvienam gyventojui suteikti didesnę galimybę pasinaudoti visomis Lietuvos pašto teikiamomis paslaugomis.
„Ateities laiškininko“ koncepcija gerokai padidins paslaugų prieinamumą, nes pasinaudoti Lietuvos pašto paslaugomis bus galima namuose telefonu išsikvietus laiškininką, o taip pat ir stacionariose vietose – numatytu laiku mobiliuose „Ateities laiškininkų“ paštuose. Galimybę į namus išsikviesti „Ateities laiškininką“ ir pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis turės šiuo metu Grūšlaukės, Kartenos, Kūlupėnų, Kurmaičių ir Vydmantų paštų aptarnaujami gyventojai, o pašto korespondencijos, siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymas, pensijų ir socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyks kaip įprasta“, - pasakojo I. Dundulienė.
Pokalbyje su Lietuvos pašto Tinklo direktore liko atviras klausimas, ar „Ateities laiškininko“ darbas bus patrauklus vyrams. Analogiško darbo pavyzdžių toli ieškoti nereikia: visą dieną mobilus darbas vairuojant automobilį, vežant ir pristatinėjant siuntas labai primena beveik vien vyrų atliekamą greitųjų siuntų vežėjų darbą.
I. Dundulienė bendromis frazėmis išsakė, kad „Ateities laiškininko“ koncepcija leis pagerinti darbo sąlygas laiškininkams. Keičiantis laiškininkų darbo pobūdžiui bus didinamas darbuotojų atlyginimas, gerės ir socialinės garantijos. Laiškininkams ir toliau bus papildomai mokamas kintamasis darbo užmokestis už rezultatus, kuris skaičiuojamas pagal apyvartą už prekių, spaudos leidinių prenumeratos ir kitus pardavimus.
„Laiškininkai bus aprūpinti išmaniąją įranga, palengvinsiančia atlikti kasdienes pašto operacijas. Darbuotojams sudarysime galimybes tobulėti, stiprinti savo kompetenciją ir kvalifikaciją, siekiant stiprinti jų konkurencingumą darbo rinkoje. Norime stiprinti kaimo laiškininko profesijos, kurią renkasi tiek vyrai, tiek moterys, prestižą. Viliamės, kad dirbti Ateities laiškininku norės ir jauni žmonės“, - kalbėjo I. Dundulienė.
Mobiliųjų laiškininkių praktika
Pašto Tinklo direktorė aiškino, kad mobilūs laiškininkai, namuose aptarnaujantys klientus, yra užsienyje pasiteisinusi praktika. Pašto tinklas Lietuvos kaimiškose vietovėse modernizuojamas remiantis užsienio šalių, visų pirma Islandijos ir kaimyninės Lenkijos, patirtimi.
Pertvarka vykdoma atsižvelgiant į nuolat atliekamų klientų nuomonės tyrimų rezultatus, kaimiškų vietovių gyventojų, bendruomenių ir socialinių partnerių nuomonę bei rekomendacijas dėl pašto infrastruktūros gerinimo.
„Esame pasirengę įdiegti modernų, mūsų laikmečio iššūkiams atsparų sprendimą. Tai – tinkamiausias ir vienintelis kelias, kuriuo šiandien gali eiti bendrovė, siekdama ne tik dirbti pelningai ir teikti maksimalią grąžą valstybei, bet svarbiausia – užtikrinti kokybiškas ir visiems prieinamas pašto paslaugas“, – pažymėjo I. Dundulienė.
Diegiamos „Ateities laiškininko“ koncepcijos investicijos sieks daugiau nei 1 mln. eurų, bus investuojama į pašto paslaugų kokybę ir jų prieinamumą, darbo sąlygų laiškininkams gerinimą. Investicijos yra nukreipiamos į žmogų – klientą ir darbuotoją, o ne paštų pastatus ir jų išlaikymą. Skaičiuojama, kad diegiant „Ateities laiškininko“ koncepciją ir pertvarkant paštų kaimiškose vietovėse veiklą, ilgalaikėje penkerių metų perspektyvoje bus sutaupoma 6,5 mln. eurų sąnaudų, susijusių su paštų patalpų išlaikymu.

Skaityti 962 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje