Savireklama

Ligoninėje daugės slaugos lovų Pirmo puslapio

  • %PM, %18 %627 %2017 %14:%Vas

Laima STONKUVIENĖ

Slaugos ir palaikomojo gydymo lovų rajono ligoninėse bus daugiau, reikalingų specialistų rezidentūros studijas finansuos, o už nemedicinines paslaugas ims mokestį. Šiems VšĮ Kretingos ligoninė prašymams Savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai pritarė, o galutinį žodį vasario pabaigoje tars Savivaldybės taryba.

Slaugos lovų trūksta

Savivaldybės gydytoja, Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoja Vanda Verbutienė priminė, kad rajone šiuo metu yra 75 slaugos ir palaikomojo gydymo lovos: VšĮ Kretingos ligoninėje – 28, VšĮ Salantų PSPC slaugos ligoninėje – 27, VšĮ Kartenos PSPC slaugos ligoninėje – 20. „Pagal Vyriausybės nutarimą, 1000 gyventojų turi tekti 3 slaugos lovos. Pagal šį normatyvą Kretingos rajono savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigose turėtų būti 114 tokių lovų, – kalbėjo V. Verbutienė. – Kretingos ligoninėje buvo 28 slaugos ir palaikomojo gydymo lovos, jų skaičių nuo kovo 1 dienos ligoninė prašo padidinti dar 10-čia. Taip siekiama pagerinti slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų prieinamumą Kretingos miesto gyventojams“.
Posėdyje akcentuota, kad slaugos lovų rajone trūksta, o poreikis yra didžiulis. Slaugos lovų reikia ne vien senyvo amžiaus žmonėms, bet ir onkologiniams ligoniams, ir kitiems asmenims, kurių slaugyti namuose artimieji neturi galimybės. „Slaugos lovų itin trūksta būtent Kretingos ligoninėje, todėl reikia tik džiaugtis, kad yra galimybė jų skaičių čia didinti“, – kviesdama pritarti ligoninės prašymui, sakė Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Augenija Juknevičienė. Kad slaugos lovų Kretingos ligoninėje būtų daugiau, pasak posėdyje dalyvavusio mero Juozo Mažeikos, pritarė ir Teritorinės ligonių kasos direktorius.

Teiks tęstinio aktyvaus gydymo paslaugą

Komitetas pritarė ir dar vienam ligoninės prašymui – teikti stacionarines tęstinio aktyvaus gydymo paslaugas, apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Tęstinė aktyvaus gydymo paslauga – tai stacionarinė ilgalaikė (atsižvelgiant į sveikatos būklę) asmens sveikatos priežiūros paslauga, teikiama pacientams nepertraukiamai po aktyvaus stacionarinio gydymo respublikos lygmens asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, įskaitant ir universitetų ligonines, kai dėl tos pačios ligos ar būklės, dėl kurios pacientai buvo gydomi respublikos lygmens asmens sveikatos priežiūros įstaigose, aktyvus stacionarinis gydymas tęsiamas regiono ir rajono lygmens asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
Paslauga skiriama pacientams, kurių sveikatos būklė yra stabili ne mažiau kaip 72 valandas, kai nėra gyvybei pavojingų komplikacijų, nustatyta galutinė diagnozė, sudarytas gydymo ir slaugos planas ir respublikos lygmens asmens sveikatos priežiūros įstaigoje baigtas gydymas (ar gydymo etapas) centralizuotai perkamais vaistiniais preparatais.
Baigus teikti paslaugą, pacientas išleidžiamas į namus ar, esant indikacijų, jam skiriama medicininė reabilitacija ar palaikomasis gydymas ir slauga.
Kai gaus ir Savivaldybės tarybos pritarimą, Kretingos ligoninė kreipsis į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl leidimo šiai paslaugai teikti.

Skaityti 876 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje