Teisėjo byla perduota teismui Pirmo puslapio

  • %AM, %04 %461 %2017 %10:%Kov

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Kretingos teisėjo P. K., galimai smurtavusio prieš savo žmoną. Byla perduota Klaipėdos apygardos teismui, o P. K. dėl pradėto ikiteisminio tyrimo neteko anksčiau eitų pareigų.
Bylos duomenimis, pernai lapkričio pabaigoje į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinusi moteris iš Kretingos rajono į pagalbą kvietėsi policijos pareigūnus teigdama, kad vyras ją sumušė. Apklausta moteris pareigūnams detaliai papasakojo, kur ir kaip vyras sukėlė jai fizinį skausmą, dėl ko kilo konfliktas. Tačiau praėjus savaitei, papildomos apklausos metu, moteris pirminių savo parodymų išsigynė teigdama, kad fizinio skausmo ji nepatyrė, kad konfliktas buvo tik žodinis, o policijos pareigūnus ji kvietė vien todėl, kad konfliktas liautųsi. Moteris prašė ikiteisminį tyrimą nutraukti.
Tačiau surinktų duomenų visuma prokurorui leido manyti, kad konfliktas tarp poros buvo ne vien tik žodinis, buvo naudojamas ir fizinis smurtas, todėl P. K. buvo pareikšti kaltinimai. „Tokių atvejų, kuomet išsikvietusi policijos pareigūnus moteris teigia patyrusi smurtą, o kitą dieną tikina, kad vyras prieš ją nesmurtavo, pasitaiko labai dažnai. Kodėl taip yra, priežasčių gali būti daug. Galbūt vyrai atsiprašo ir pažada daugiau taip nesielgti, o gal vyrai savo žmonas ar sugyventines prigąsdina, kad jei ši nepakeis parodymų, nukentės dar labiau, o galbūt moterys išsigąsta visuomenės dėmesio, apkalbų. Pasitaiko atvejų, kuomet tokias bylas tenka nutraukti, nes vienintelis svarus įrodymas yra nukentėjusiosios liudijimas“, – papasakojo ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras Bronislovas Razma.
Buvusiam teisėjui kaltinimai byloje pareikšti dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Už tai kaltinamajam gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Įtariama, kad tuometis teisėjas prieš žmoną smurtavo būdamas girtas. Jam nustatytas sunkus – 2,68 promilės – girtumas. 58 metų P. K. Kretingos rajono apylinkės teismo teisėju dirbo nuo 1994 metų. Iš pareigų prezidentė jį atleido šių metų sausio pradžioje.

Skaityti 683 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje