Apolonijai Bernotienei – nominacija „Metų globėja“ Pirmo puslapio

  • %PM, %17 %845 %2017 %19:%Kov

Laima STONKUVIENĖ


Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, TV3 žinių komandos ir banko „Nordea“ iniciatyva surengti tradiciniai iškilmingi projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimai. Juose jau dvyliktąjį kartą pagerbti paprasti šalies žmonės, Lietuvą nušviečiantys savo kilniais darbais, kuriuos daro ne dėl garbės ar pinigų, skatindami ir kitus būti geresniais. Apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ir Kretingos vardas – kretingiškių mažybiniu Olytės vardu vadinamai Apolonijai Bernotienei įteikta nominacija „Metų globėja“.
Apie A. Bernotienę trumpame vaizdo pristatyme papasakojo kunigas Ričardas Doveika. „Nedaug esu sutikęs tokių žmonių, kurie keičia kitų gyvenimus“, – prisipažino kunigas, kretingiškę pavadindamas tyros širdies teisuole.
Specialią iš juodo marmuro, metalo, aukso ir sidabro pagamintą statulėlę A. Bernotienei įteikė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Susirinkome padėkoti žmonėms, kurie kasdien yra mūsų garbė, kurie aukojasi dėl kitų. Ši moteris – ne šiaip Apolonija, o Olytė. Taip ją vadina visi, kam tik prireikia pagalbos. Duok, Dieve, mums visiems būti tokiems naudingiems, taip mylėti ir kad mus taip visi mylėtų, kaip Olytę“, – įteikdama apdovanojimą kalbėjo Prezidentė. Anot jos, akivaizdu, kad tik tokie žmonės, kaip A. Bernotienė, ir kuria stebuklus.
26-erius metus Kretingos pranciškonų vienuolyno labdaros valgykloje savanoriaujanti A. Bernotienė, kaip ir visada, buvo kukli: „Esu paprasta moteris, iš visų paprastų moterų paprasčiausia. Neverta tokios garbės ir pripažinimo. Dėkoju Dievui ir Marijai, broliams pranciškonams už tokią varguoliams atsiųstą palaimą. Nėra Kretingos rajone įstaigos, kurios nebūčiau aplankiusi ieškodama paramos labdaros valgyklai, ypač pačioje pradžioje, kuri buvo labai sunki. Dabar kasdien išverdu 80 litrų sriubos, pamaitinu daugiau negu 100 žmonių“.
A. Bernotienė juokavo, jog nors yra mažamokslė, silpna, tačiau jos visi klauso. „Gal taip yra dėl to, kad aš visus savo žmones labai myliu. Prieš pradedant valgyti, visi kartu padėkojame Dievui už šią dovaną, pasimeldžiame. Norėčiau dar ilgai būti su įvairių likimų varguoliais, jeigu tik Dievulis leis. O tokios garbės aš neverta, mokslo žmogus tokio įvertinimo nusipelno“, – kalbėjo A. Bernotienė.
Renginio organizatoriai ir globėjai laureatus stebino pildydami jų norus ir svajones. Iš moters artimųjų sužinoję, kas labiausiai „Lietuvos garbės“ nominantę pradžiugintų, A. Bernotienei jie padovanojo specialiai jai pritaikytus akinius ir klausos aparatą. Didžiulę gėlių puokštę ir Kretingos vadovų Juozo Mažeikos bei Virginijaus Domarko sveikinimus A. Bernotienei perdavė Seimo narys Antanas Vinkus.
„Lietuvos garbė“ šiemet buvo ypatinga – visa ceremonija, taip pat ir muzikiniai pasirodymai buvo verčiami į gestų kalbą. Renginį vedė TV3 žinių vedėjas Rokas Petkevičius, laidos „Prieš srovę“ vedėja Audrė Kudabienė ir dainininkas Marijus Mikutavičius.
Iškilmingoje ceremonijoje, kuri kasmet sulaukia milžiniško verslo ir visuomenės atstovų, politikų, nusipelniusių Lietuvai asmenų ir TV3 žiūrovų susidomėjimo, Kovo 11-ąją yra apdovanojami paprasti Lietuvos žmonės bei mūsų šaliai nusipelnę užsienio piliečiai, kurie savo kilniais ir tyliais darbais, didvyriškais poelgiais, drąsa ir begaliniu pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimą, mūsų šalį ir net pasaulį. Lietuvos garbingiausius tradiciškai renka „Lietuvos garbės “ komisija – garsūs Lietuvai nusipelnę žmonės. Iškilminga projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimų ceremonija, prasidedanti Himno giedojimu, kasmet transliuojama tiesiogiai per TV3 televiziją.
A. Bernotienė – antroji Kretingos krašto atstovė, pelniusi „Lietuvos garbės“ apdovanojimą. 2006 m. nominacija „Metų pašaukimas“ įteikta kunigui saleziečiui, misionieriui, globos namų, amatų mokyklos ir gimnazijos Ruandoje bei jaunimo sodybos Kėkštuose steigėjui Hermanui Šulcui.

Skaityti 723 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje