Keičiasi maršruto į Palangą autobusų tvarkaraščiai Pirmo puslapio

  • %AM, %07 %380 %2017 %08:%Bal

Dėl sumažėjusių keleivių srautų privatiems vežėjams atsisakius aptarnauti maršrutus Kretinga–Palanga ir Palanga–Kretinga, užtikrinti keleivių vežimą šiomis kryptimis Kretingos rajono savivaldybė pavedė savo kontroliuojamai įmonei „Kretingos autobusų parkas“. Dėl to nuo šių metų balandžio 1 dienos minėtų maršrutų autobusų ir maršrutinių taksi tvarkaraščiai koreguojami.
Apie tai, kad sutarties nebepratęs ir keleivių maršrutu Kretinga–Palanga–Kretinga nebeveš, Kretingos rajono savivaldybės administraciją informavo privačios kretingiškių vežėjų įmonės „Rimvira“ atstovai. Spręsdama šią situaciją, Savivaldybė laikėsi pozicijos, kad laiko intervalai tarp važiavimų nebūtų didinami ir UAB „Kretingos autobusų parkui“ pasiūlė perimti keleivių vežimo paslaugą be jokių pakeitimų. Įvertinusi savo pajėgumus, bendrovė sutiko ir nuo vasario 15 d. aptarnauja visus UAB „Rimvira“ vykdytus reisus į Palangą ir iš jos.
Iš rinkos savavališkai, nieko neįspėję pasitraukė ir privatūs Palangos miesto vežėjai, kurie nuo vasario 15 dienos nutraukė keleivių vežimą maršrutu Palanga–Kretinga–Palanga. Tokio jų sprendimo priežastis – žymiai sumažėjęs keleivių srautas, taip pat – ir pajamos. Palangos vežėjams atsisakius vežti, intervalų laikas tarp kai kurių važiavimų maršrutu Palanga–Kretinga–Palanga padidėjo – tai sukėlė nepatogumų keleiviams. Su prašymu surasti galimybių vežėjui iš Kretingos rajono laikinai, 3 metų laikotarpiui, aptarnauti maršrutą Palanga–Kretinga–Palanga vasario pabaigoje į Savivaldybę kreipėsi Palangos miesto savivaldybė.
Išanalizavus situaciją ir įvertinus tai, kad keleivių srautas sumažėjęs ir didinti maršrutų skaičių ekonomiškai būtų netikslinga, nuspręsta užpildyti dalį Palangos vežėjų aptarnautų maršrutų ir nuo balandžio 1 dienos pakoreguoti maršrutinių taksi ir autobusų maršrutų iš Kretingos į Palangą ir iš Palangos į Kretingą tvarkaraščius.
UAB Kretingos autobusų parkas maršrutą Kretinga–Palanga–Kretinga gyventojų patogumui aptarnauja ir maršrutiniais taksi. Maršrutinis taksi keleivius paimti ir išleisti gali jų pageidaujamose vietose, kur sustoti nedraudžia Kelių eismo taisyklės. Autobusai kursuoja sustodami nustatytose stotelėse ir iš jų išvyksta numatytu laiku.
Rytiniai ir vakariniai autobusų maršrutų reisai, kuriais autobusai važiuoja iš Kretingos į Palangą ir iš Palangos į Kretingą, nebus keičiami, kad gyventojams, vykstantiems į darbus, o mokiniams – į mokyklas, nekiltų nepatogumų.
Autobusams ir maršrutiniams taksi pradėjus kursuoti pakeistais tvarkaraščiais, bus stebimi keleivių srautai. Atsižvelgus į stebėjimų rezultatus ir keleivių pageidavimus bei pasiūlymus, tvarkaraščiai gali būti koreguojami.
Maršrutų tvarkaraščiai skelbiami interneto svetainėse www.kretingosap.lt ir www.kretinga.lt. Papildoma informacija tel. (8 445) 79 001.
Savivaldybė UAB „Kretingos autobusų parką“ įpareigojo perimti privačių vežėjų maršrutus, nes bendrovė vis dar kontroliuojama Savivaldybės įmonė. Dar kartą įsitikinta, kad kai kurias iškilusias problemas racionaliau išspręsti galima turint savo kontroliuojamą bendrovę.

Skaityti 680 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje