Neįgalieji turi naujus namus Pirmo puslapio

  • %AM, %07 %408 %2017 %08:%Bal

Laima STONKUVIENĖ

Nuo kovo pradžios Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos nariai renkasi naujose patalpose – iš kabineto J. K. Chodkevičiaus g. 10 jie persikėlė į Kretingos rajono švietimo centrą.
„Prireikė kelių dešimtmečių, kol draugija iš neįgaliesiems nepritaikytų patalpų persikėlė į naujas. Tai mums yra kaip dovana draugijos 30-mečio proga – tokią gyvavimo sukaktį minėsime kitąmet, – „Švyturiui“ sakė Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Antanas Juškėnas. – Ar visus tuos metus draugija ir glaudėsi tose neįgaliems žmonėms visiškai nepritaikytose patalpose, negaliu pasakyti, bet laukti kitų, kurios bus pritaikytos pagal neįgaliųjų poreikius, tikrai teko ne vieną dešimtį metų. Naujų patalpų labai reikėjo jau vien dėl to, kad sunkią negalią turintiems žmonėms į kabinetą J. K. Chodkevičiaus gatvėje ateiti buvo sudėtinga, įveikti laiptus buvo tikras iššūkis. Ačiū Savivaldybės vadovams, mus supratusiems ir padėjusiems išsipildyti svajonei“.
Neįgaliųjų draugijos kabinetas yra Švietimo centro pusrūsyje, kad būtų patogu jame lankytis žmonėms, turintiems judėjimo negalią. „Kol kas turime tik erdvų ir jaukų kabinetą, visi svarbiausi darbai dar laukia: būtina įrengti pandusą, sutvarkyti teritoriją, pirmiausiai – naujomis pakeisti suskilinėjusias, laiko iškeltas plyteles, nes neįgalieji gali už jų užkliūti, pargriūti, susižeisti. Kol kas neįgaliesiems nepritaikytas ir tualetas“, – pasakojo A. Juškėnas.
Pirmininkas pasidžiaugė, kad dabar neįgalieji turi galimybę ne tik rinktis pabendrauti, dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, bet ir pasportuoti – pažaisti bilijardą, stalo tenisą. Už tai draugija labai dėkinga Švietimo centro direktorei Adelei Mazeliauskienei. „Svarbiausia, kad mūsų kabinetas, palyginti su daug metų turėtu, yra didesnis, erdvesnis, jame telpa daugiau žmonių. O ateina neįgalieji ir pasikonsultuoti dėl darbo, dėl transporto priemonės stovėjimo ženklo kortelės, kuri reikalinga, kad neįgalusis nebūtų nubaustas už stovėjimą neįgaliojo ar mokamoje vietoje, kitais klausimais. Vykdome socialinei reabilitacijai skirtus projektus, teikiame asmeninio asistento ir kitas paslaugas, mokome naudotis kompiuteriu, organizuojame sveikatinimo paskaitas, suteikiame galimybę išmokti rankdarbių, Dienos veiklos centre vyksta keramikos užsiėmimai. Žodžiu, turime įvairios veiklos, stengiamės į ją įtraukti kuo daugiau neįgalaus jaunimo“, – kalbėjo neįgaliųjų draugijos pirmininkas.
Neįgalieji tikisi, kad panduso įrengimo, neįgaliesiems pritaikytos aplinkos sutvarkymo darbai prasidės jau balandį. Pasak A. Juškėno, to labai laukia 136 veiklūs ir aktyvūs draugijos nariai.

Skaityti 679 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje