Miestą stebi socialinės įmonės darbuotojai Pirmo puslapio

  • %AM, %07 %429 %2017 %09:%Bal

Laima STONKUVIENĖ

Vykdant policijos reformą, policijos komisariatuose nebeliko budėtojų dalių, Kretingoje – taip pat. Tačiau miestą stebinčios vaizdo kameros nebuvo išjungtos – jas kurį laiką stebėjo pareigūnai, o prieš savaitę prie monitorių, į kuriuos perduodami vaizdo stebėjimo duomenys iš mieste ir rajone esančių kamerų, sėdo socialinės įstaigos darbuotojai.
„Žmonės kol kas susipažįsta su įranga, darbo specifika, kokie teisės pažeidimai vyrauja, į ką, stebint vaizdo kameras, labiausiai atkreipti dėmesį, – „Švyturiui“ pasakojo Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas. – Vaizdo kameros yra įjungtos nuolat, jas darbuotojai stebės pagal darbo grafiką, kuris sudarytas atsižvelgiant į žmonių ir transporto priemonių eismo intensyvumą, pranešimų apie įvykius skaičių, renginių laiką“.
Konkursą transliuojamo vaizdo stebėjimo paslaugai pirkti Savivaldybės administracija organizavo šių metų pradžioje. Konkursą laimėjo mažiausią valandinį įkainį pasiūliusi socialinį statusą turinti bendrovė „Lyderio grupė“. „Sutartis su bendrove sudaryta kovo 23 dieną, nuo tada kameras policijos komisariate stebi įmonės darbuotojai, kurie rengia suvestines ir kiekvieną mėnesį jas teiks Savivaldybės administracijai bei policijos komisariatui, – „Švyturiui“ sakė Savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene Gintarė Benaitytė. – Sutartis sudaryta metams su galimybe pratęsti du kartus po 12 mėnesių. Paslaugos valandinis įkainis yra 2,82 euro. Vaizdo kameros stebimos iki 16 valandų per parą pagal darbo grafiką, suderintą su Savivaldybe; iki 12 valandų per dieną bei 4 valandų nakties metu“.
Priminsime, kad mieste ir rajone iš viso yra įrengta 10 vaizdo kamerų: Rotušės aikštės ir Vytauto gatvės sankirtoje; ties Rotušės a. namu Nr. 14; Rotušės a. ir Mėguvos g. sankirtoje; Rotušės a. ir Žemaičių g. sankirtoje; Savanorių g. ir Topolių akl. sankirtoje; Vasaros estradoje; vaikų žaidimų aikštelėse prie Akmenos upės ir Pastauninko parke bei pagrindinėse Salantų ir Darbėnų aikštėse.

Skaityti 648 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje