Šalčio pokštai našlaičių neišgąsdino Pirmo puslapio

  • %PM, %21 %852 %2017 %19:%Bal

Laima STONKUVIENĖ

Kretinga sužydo įvairiaspalvėmis našlaitėmis. Komunalininkai viešąsias miesto erdves papuošė keliais tūkstančiais šių pirmųjų pavasario žiedų.
„Antrus metus našlaites pirkome iš Šalčininkų ūkininko Antano Lekstučio, kuris pats gėles ir atvežė. Iš viso nupirkome 7 tūkst. 715 vienetų, mokėjome 2818 eurų, – pasakojo VĮ „Kretingos komunalininkas“ direktorė Renata Surblytė. – Šis ūkininkas pats gėles augina, kereliai tvirti, žiedai stambūs. Kitų augintojų ir neieškojome, nes yra ir nelabai sąžiningų – teigia, kad augina patys, o iš tikrųjų parsiveža iš Lenkijos ir perpardavinėja. Šiuo žmogumi pasitikime, jo gėlės gerai ir auga. Šiek tiek nerimo turėjome – našlaites pasodinome, o po kelių dienų šalčiai užpuolė. Nors našlaitės šalčiams atsparios, nuogąstavome, ar nieko nenutiks. Laimei, pavasarinės šalnos gėlių neišgąsdino, joms nepakenkė“.
Miestą puošia geltonos, mėlynos, violetinės, baltos ir kt. spalvų našlaitės. Jos pražydo gėlynuose Vytauto ir Melioratorių g. sankryžoje, Vytauto ir Jablonskio g. sankryžoje, centre prie J. K. Chodkevičiaus paminklo, prie viešojo tualeto, prie savivaldybės, Žemaitės alėjos ir Melioratorių g. kampe, Šventosios g. pie „Norfos“, Klaipėdos g. prie autobusų stoties, žieduose, esančiuose prie geležinkelio stoties ir Bajoruose, bei kt. vietose.
„Kad vaizdas būtų dar gražesnis, žiedai labiau išryškėtų, kai kur patrumpinome žolę. Našlaičių dar turime, jas sodinsime Birutės ir Basanavičiaus g. sankryžoje, lanke Birutės gatvėje. Pastaroji vieta labai kenčia nuo ilgapirščių – našlaitės čia dažniau nei kitur „išretinamos“. Šiemet vagys pėdsakų dar nepaliko, kasdien visus gėlynus apžiūrime. Tačiau prieš Motinos dieną visko gali būti“, – teigė R. Surblytė.
Kitomis žydinčiomis gėlėmis našlaitės tradiciškai bus pakeistos birželį, prieš miesto šventę.

Skaityti 601 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje